E.Jankausko įvartis lėmė "Hearts" pergalę © Eurofootball.lt
Po penktojo turo rungtynių Škotijos "Premier" lygos vienvaldis lyderis Edinburgo "Hearts" ir toliau išlieka nepraradęs taškų - šį kartą sostinės klubas gana nelengvai įveikė "Motherwell", o įvartį nulėmusį pergalę pelnė lietuvis Edgaras Jankauskas.

"Hearts" gretose rungtynes vėl pradėjo E.Jankauskas ir S.Mikoliūnas, o D.Česnauskis, kaip ir įprasta šį sezoną, mačą stebėjo nuo atsarginių suolelio. Šeimininkai susitikimą pradėjo aktyviai ir progas pasižymėti turėjo P.Hartley bei R.Bednaras, o įsižaidę svečiai atsakė pavojingu S.Macdonaldo išpuoliu.

Pirmąjį E.Jankausko smūgį iš toli atmušė vartininkas, pro šalį skriejo S.Pressley galva smūgiuotas kamuolys. "Hearts" į priekį išsiveržė 40 minutę, kai iš S.Mikoliūno perdavimą gavęs R.Škacelis įsiveržė į baudos aikštelę ir pasiuntė kamuolį į vartus.

Po pertraukos ne itin sėkmingai rungtyniavusį S.Mikoliūną pakeitė S.Simmonsas. Sužaidus valandą po S.Pressley perdavimo E.Jankausko smūgį atrėmė sėkmingai sužaidęs vartininkas, bet puolėjui visgi pavyko pasižymėti po dešimties minučių, kai Fyssas perdavė kamuolį į baudos aikštelę ir lietuvis suklaidinęs gynėją smūgiu iš kelių metrų nuo skersinio įmušė į vartus.

Visgi Edinburgo ekipai atsipalaidavus 75 minutę J.Brellier baudos aikštelėje prasižengė prieš J.Hamiltoną, "Motherwell" uždirbo 11 metrų baudinį, ir jį realizavo R.Foranas. Paskutinę rungtynių minutę svečiai vos neišlygino rezultatą, tačiau "Hearts" komandą išgelbėjo puikiai sužaidęs vartininkas C.Gordonas.

Sensacingą pergalę Glazgo "Ibrox" stadione pasiekė kitas Edinburgo klubas "Hibernian", rezultatu 3-0 sutriuškinęs čempionų titulą ginantį "Rangers". Visus tris įvarčius nugalėtojams per paskutines 23 minutes pelnė I.Sproule. Po šios nesėkmės "Rangers" nuo pirmaujančio "Hearts" jau atsilieka šešiais taškais.

Į antrą vietą pakilo "Kilmarnock", namuose C.Nisho "hat-tricko" pirmajame kėlinyje dėka sutriuškinęs absoliutų lygos autsaiderį "Livingston". Triuškinamą pergalę trijų įvarčių persvara pasiekė ir "Aberdeen", savo aikštėje laimėjęs prieš "Falkirk". Du įvarčius šeimininkams pelnė J.Smithas, vieną pridėjo C.Clarkas.

Turnyrinė lentelė

Šeštadienio rezultatai

"%c00224" 3 - 0 "%c00259"
3' [1 - 0] Jamie Smith
22' [2 - 0] Jamie Smith
33' [3 - 0] Chris Clark

"%c00219" 2 - 1 "%c00230"
41' [1 - 0] Rudi Skacel
70' [2 - 0] Edgaras Jankauskas
76' [2 - 1] Richie Foran (11m.)

"%c00228" 3 - 0 "%c00229"
28' [1 - 0] Colin Nish
35' [2 - 0] Colin Nish
43' [3 - 0] Colin Nish

"%c00121" 0 - 3 "%c00192"
67' [0 - 1] Ivan Sproule
86' [0 - 2] Ivan Sproule
90' [0 - 3] Ivan Sproule