"Celtic" įtikinamai laimėjo Glazgo derbį © Eurofootball.lt
Škotijos "Premier" lygoje šeštadienį įvyko penkerios 15-ojo turo rungtynės, iš kurių dėmėsį neabejotinai patraukė Glazgo klubų derbis - vienas čempionato lyderių "Celtic" susikovė su krizėje atsidūrusiu nugalėtojų titulą ginančiu "Rangers".

Prieš dešimt dienų komandos tarpusavyje žaidė Škotijos lygos taurės turnyre, ir tada "Celtic" nugalėjo rezultatu 2-0. "Rangers" ekipai, įskaitant ir rungtynes Čempionų lygoje, tai buvo penktosios rungtynės, per kurias jie nesugebėjo iškovoti pergalės, tad prasidėjo kalbos apie galimą vyriausiojo trenerio Alekso McLeisho atleidimą.

Namuose antrą kartą iš eilės Glazgo derbį žaidęs "Celtic" išsiveržė į priekį 12-ąją minutę, kai po svečių klaidos aikštės viduryje S.Maloney pabėgo dešiniu aikštės kraštu ir perdavė kamuolį baudos aikštelėje buvusiam J.Hartsonui, kuriam beliko pasiųsti kamuolį į vartus.

Vėliau "Rangers" žaidėjo neišnaudojo galimybių išlyginti rezultatą ir už tai buvo nubausti, nes 56 minutę S.Nakamura krašte suklaidino varžovą, atliko tikslų perdavimą gynėjui B.Balde, ir šis smūgiu galva pataikė į vartų kampą. Netrukus rezultatas tapo triuškinamas - šį kartą pasižymėjo jaunasis A.McGeady, nuginklavęs neužtikrintai sužaidusį vartininką R.Waterreusą.

Susitikimui artėjant į pabaigą šeimininkų vartininkas A.Boručas dar apsigynė nuo F.Jefferso ir F.Rickeno bandymų, o vienas "Rangers" lyderių D.Pršo patyrė traumą, dėl kurios turės praleisti ateinančias rungtynes su "Porto". "Celtic" šventė įtikinamą pergalę ir turnyrinėje lentelėje bent jau laikinai aplenkė "Hearts" klubą, kuris savo rungtynes su "Aberdeen" žais rytoj.

Netikėtą ketvirtą sezono nesėkmę patyrė trečią poziciją užimantis Edinburgo "Hibernian", namuose po permainingų rungtynių nusileidęs "Falkirk" komandai. Nors po pirmojo kėlinio du kartus įmušus D.Riordanui šeimininkai pirmavo rezultatu 2-0, svečiai nepasidavė, antrajame įmušė tris įvarčius ir šokiravę savo varžovus iškovojo pergalę.

Pirmą sezono laimėjimą į savo sąskaitą įsirašė "Livingston", lygos autsaiderių dvikovoje puikaus P.Dalglisho įvarčio dėka minimalia persvara išvykoje nugalėjęs "Dunfermline" klubą. Tuo tarpu likusios dvi šeštadienio rungtynės tarp "Dundee Utd" ir "Motherwell" bei "Kilmarnock" ir "Inverness" baigėsi lygiosiomis.

15 turo rezultatai

"%c00119" 3 - 0 "%c00121"
12` [1 - 0] John Hartson
56` [2 - 0] Bobo Balde
61` [3 - 0] Aiden McGeady

"%c00151" 0 - 1 "%c00229"
61` [0 - 1] Paul Dalglish

"%c00226" 1 - 1 "%c00230"
68` [1 - 0] Jim McIntyre
71` [1 - 1] Scott McDonald

"%c00228" 2 - 2 "%c00227"
30` [0 - 1] Graham Bayne
54` [1 - 1] Kris Boyd
56` [2 - 1] Steven Naismith
77` [2 - 2] Craig Dargo

"%c00192" 2 - 3 "%c00259"
1` [1 - 0] Derek Riordan
33` [2 - 0] Derek Riordan
48` [2 - 1] Darryl Duffy
55` [2 - 2] Alan Gow
73` [2 - 3] Darryl Duffy