16 turas: Triuškinančios Milano klubų pergalės © Eurofootball.lt
Italijos "Serie A" pirmenybėse sekmadienį įvyko devynerios 16-ojo turo varžybos. Turnyro lyderio Turino "Juventus" suklupimu pasinaudojo abu Milano klubai, iškovoję triuškinančias pergales keturių įvarčių persvara, du taškus prarado derbio laimėti nesugebėjusi "Fiorentina", o "Udinese" ir "Palermo klubai pateko į krizę.

"Juventus" lygiosios šeštadienio mače prieš "Lazio" suteikė viltį kitiems dviem pretendentams į čempionų titulą bent kiek priartėti, ir Milano milžinai progą išnaudojo - "Milan" po dviejų A.Ševčenkos, eilinio A.Pirlo baudos smūgio ir dar vieno A.Gilardino įvarčio namuose laimėjo prieš "Messina", o "Inter" išvykoje sutriuškino "Reggina" ekipą - nugalėtojų gretose pasižymėjo gynėjas I.Cordoba, puolėjai O.Martinsas ir Adriano bei saugas D.Pizarro.

Į ketvirtą vietą nukrito "Fiorentina", Tuskanijos derbyje varžovų stadione nesugebėjusi palaužti "Empoli" pasipriešinimo. Nors svečiai turėjo daug galimybių pasižymėti, į priekį jie išsiveržė tik 70-ąją minutę, kai L.Toni smūgiuotam kamuoliui atšokus nuo virpsto pirmasis prie jo suskubo G.Pazzini. Visgi už trijų minučių I.Vannucchi pavyko rezultatą išlyginti, o susitikimo pabaigoje šeimininkams pasiekti sensacingą pergalę sutrukdė skersinis.

Penktą poziciją išsaugojo sezono staigmena "Livorno" komanda, Sicilijoje rezultatu 2-0 po M.Pfertzelio ir S.Morrone įvarčių įveikusi "Palermo" ekipą, o šeštoje vietoje išlieka ne mažiau stebinantis Veronos "Chievo" klubas, užtikrintai tokia pačia persvara laimėjęs prieš "Udinese", kuriai tai buvo jau penktas pralaimėjimas iš eilės. Nugalėtojams įvarčius pelnė puolėjų duetas S.Tiribocchi ir V.Obinna.

Labai svarbius tris taškus iškovojo ir iš paskutinės turnyrinės lentelės vietos pakilo "Cagliari" komanda, savo aikštėje nugalėjusi dėl išlikimo taip pat kovojantį debiutantą "Ascoli". Šeimininkai po pirmojo kėlinio pirmavo rezultatu 2-0 dėka M.Esposito ir D.Suazo įvarčių, ir nors antrajame M.Biso atsilikimą sušvelnino, sardiniečiai šventė pergalę.

Kartu su šeštadienį žaidusiais "Treviso" ir "Lecce" paskutinę vietą nepaisant vos išvengto pralaimėjimo dalinasi "Parma", išvykoje išplėšusi tašką rungtynėse su "Siena". Svečiai pirmavo pasižymėjus puolėjui B.Corradi, bet T.Locatelli ir E.Chiesa vėliau sugebėjo persverti rezultatą savo komandos naudai. Kai jau atrodė, kad "Parma" bus priversta patirti 7-tą nesėkmę iš eilės išvykoje, paskutinėmis akimirkomis įmušė ir skirtumą išlygino jaunasis D.Dessena.

Vėliausiame turo mače "Sampdoria" Genujoje priemė "Roma" vienuolikę. Dėl trijų pagrindinių puolėjų traumų sostinės ekipos atakos smaigalyje turėjo žaisti vienintelis F.Totti, tačiau tai jam nesutrukdė po gynėjų klaidos smūgiu iš arti išvesti savo komandą į priekį. Vėliau šeimininkai neišnaudojo keletos puikių progų įmušti, o kitoje aikštės pusėje nedaug trūko "Roma" saugui D.De Rossi, kurio galva smūgiuotas kamuolys atšoko nuo virpsto, ir buvo vartininko išmuštas nuo vartų linijos.

55 minutę rezultatas tapo lygus - svečių gynėjas C.Chivu baudos aikštelėje pargriovė "Sampdoria" atakų lyderį F.Flachi, ir šis išnaudojęs 11 metrų baudinį rezultatą išlygino. Susitikimas tapo atviras ir abi komandos siekė pergalės, bet nei vienai taip ir nepasižymėjus joms teko pasidalinti po tašką.

16 turo rezultatai

"%c00081" 0 - 4 "%c00037"
2` [0 - 1] Ivan Ramiro Cordoba
15` [0 - 2] Obafemi Martins
40` [0 - 3] Adriano
90` [0 - 4] David Pizarro

"%c00080" 2 - 2 "%c00029"
47` [0 - 1] Bernardo Corradi
52` [1 - 1] Tomas Locatelli
77` [2 - 1] Enrico Chiesa
90` [2 - 2] Daniele Dessena

"%c00216" 2 - 1 "%c00262"
8` [1 - 0] Mauro Esposito
26` [2 - 0] David Suazo (11m.)
55` [2 - 1] Mattia Biso

"%c00068" 2 - 0 "%c00063"
34` [1 - 0] Simone Tiribocchi
64` [2 - 0] Victor Obinna

50` Stefano Mauri ("Udinese") pašalintas iš aikštės

"%c00085" 1 - 1 "%c00143"
70` [0 - 1] Giampaolo Pazzini
73` [1 - 1] Ighli Vannucchi

"%c00062" 4 - 0 "%c00214"
22` [1 - 0] Andriy Shevchenko (11m.)
47` [2 - 0] Andriy Shevchenko
83` [3 - 0] Andrea Pirlo
85` [4 - 0] Alberto Gilardino

"%c00200" 0 - 2 "%c00213"
67` [0 - 1] Marc Pfertzel
90` [0 - 2] Stefano Morrone

88` Michele Ferri ("Palermo") pašalintas iš aikštės

"%c00070" 1 - 1 "%c00028"
15` [0 - 1] Francesco Totti
56` [1 - 1] Francesco Flachi