Anglijoje tęsiasi "Liverpool" ir "Chelsea" pergalių serijos © Eurofootball.lt
Trečiadienį vakare Anglijoje buvo sužaisti "Premier" lygos 19-o turo susitikimai, kuriuose pergales šventė Londono "Chelsea", "Liverpool", Londono "Arsenal", "Wigan" ir "W.B.A." klubai, o "Man Utd" prarado du taškus rungtynėse su "Birmingham".

Daugiausia dėmesio šiame ture, be abejonės, sulaukė Liverpulio derbis, kuriame, kaip ir buvo tikėtasi, triumfavo ir devintą pergalę iš eilės Anglijos čempionate iškovojo "Liverpool". Europos čempionai į priekį išsiveržė jau 11 rungtynių minutę, kuomet po S.Gerrardo perdavimo pasižymėjo Peteris Crouchas, o vėliau S.Gerrardas pats padvigubino rezultatą, kuomet jo iš maždaug 25 metrų smūgiuotas kamuolys rikošetu įskriejo į vartus. 37-ą minutę atrodė, kad "Everton" sušvelnino rezultatą, tačiau teisėjas neįskaitė Jameso Beattie galva įmušto įvarčio.

Vis tik po penkių minučių J.Beattie sušvelnino rezultatą, nukreipęs į vartus Simono Davieso per save smūgiuotą kamuolį, tačiau antrojo kėlinio pradžioje prancūzas Djibrilas Cisse padėjo tašką šiose rungtynėse puikiu individualiu reidu iš kairiojo krašto. "Everton" viltys pakovoti bent dėl taško šiose rungtynėse sumenko 68-ą minutę, kuomet raudoną kortelę gavo saugas Philas Neville`as, o jau per pridėtą laiką iš aikštės buvo išvarytas ispanas Mikelis Arteta.

Prieš porą dienų geriausiu Prancūzijos futbolininku išrinktas Thierry Henry surengė tikrą spektaklį Londone, įmušęs du ir sukūręs dar vieną įvartį "Arsenal" pergalėje 4-0 prieš "Portsmouth". Visus įvarčius šeimininkai įmušė pirmajame kėlinyje: jau septintą minutę po Jose Antonio Reyeso perdavimo pasižymėjo olandas Dennisas Bergkampas, o netrukus pasižymėjo ir pats J.A.Reyesas. 37-ą minutę T.Henry įmušė trečią įvartį po puikaus M.Flamini perdavimo, o iki kėlinio pabaigos likus porai minučių jis realizavo ir 11 metrų baudinį.

Dar kartą savo sugebėjimą mušti svarbius įvarčius pademonstravo "Chelsea" saugas Joe Cole`as, rungtynių pabaigoje įmušęs vienintelį įvartį į "Man City" vartus. Būtent prieš šią ekipą praėjusiame sezone "Chelsea" buvo patyrusi vienintelį pralaimėjimą.

"Chelsea" spaudė savo priešininkus nuo rungtynių pradžios, tačiau jų atakoms trūko aštrumo, o antrojo kėlinio pradžioje puikios progos išvesti svečius į priekį neišnaudojo Dramblio Kaulo Kranto rinktinės puolėjas Didieras Drogba. Vis tik 78 minutę po daugybės smūgių į "Man City" vartus kamuolį į vartus pasiuntė J.Cole.

Netikėtai du taškus svečiuose prarado antrą poziciją turnyrinėje lentelėje užimantis "Man Utd", neįveikęs priešpaskutinėje vietoje esančios "Birmingham" vienuolikės. Olandijos rinktinės puolėjas Ruudas van Nistelrooy`us išvedė svečius į priekį rungtynių pradžioje, tačiau 19-ą minutę šeimininkai rezultatą išlygino - Emile`is Heskey perdavė kamuolį Jamie Claphamui, kuris vienu lietimu pasiuntė jį pro Edwiną van der Sarą.

Nors antrajame kėlinyje W.Rooney atstatė "Man Utd" persvarą, Urugvajaus rinktinės puolėjas smūgiu iš arti išlygino rezultatą 78-ą minutę, leidęs "Birmingham" iškovoti labai svarbų tašką.

Tikras trileris vyko Londone, kur "Fulham" sužaidė 3-3 su "Aston Villa", o itin netikėtą pralaimėjimą prieš vienais iš autsaiderių laikomus "W.B.A." futbolininkus patyrė ketvirtą vietą užimantis "Tottenham". Pergalę 2-0 prieš "West Ham" iškovoję "Wigan" futbolininkai yra surinkę tiek pat taškų kaip ir "Tottenham", tačiau dėl prastesnio įmuštų-praleistų įvarčių santykio užima penktą vietą.

Trečiadienio statistika

Liverpulio "%c00051" 1 - 3 "%c00045"
11` [0 - 1] Peter Crouch
18` [0 - 2] Steven Gerrard
42` [1 - 2] James Beattie
47` [1 - 3] Djibril Cisse

68` iš aikštės pašalintas Phil Neville ("Everton")
90` iš aikštės pašalintas Mikel Arteta ("Everton")

Londono "%c00044" 3 - 3 Birmingemo "%c00049"
14` [1 - 0] Brian McBride
30` [1 - 1] Luke Moore
32` [2 - 1] Heidar Helguson (11 m.)
60` [2 - 2] Liam Ridgewell
61` [3 - 2] Brian McBride
77` [3 - 3] Liam Ridgewell

"%c00054" 0 - 1 Londono "%c00042"
78` [0 - 1] Joe Cole

Londono "%c00248" 0 - 2 "%c00261"
44` [0 - 1] Jason Roberts
45` [0 - 2] Henri Camara

Londono "%c00041" 4 - 0 "%c00057"
7` [1 - 0] Dennis Bergkamp
13` [2 - 0] Jose Antonio Reyes
37` [3 - 0] Thierry Henry
43` [4 - 0] Thierry Henry (11 m.)

"%c00048" 2 - 2 "%c00040"
4` [0 - 1] Ruud van Nistelrooy
19` [1 - 1] Jamie Clapham
54` [1 - 2] Wayne Rooney
78` [2 - 2] Walter Pandiani

"%c00194" 2 - 0 "%c00052"
23` [1 - 0] Nwankwo Kanu
52` [2 - 0] Nwankwo Kanu