"Celtic" dramatiškai laimėjo lyderių dvikovą © Eurofootball.lt
Pirmosios 2006-ųjų metų futbolo rungtynės įvyko Škotijos čempionate - įtemptoje, permainingoje ir dramatiškoje lygos lyderių dvikovoje "lietuviškasis" Edinburgo "Hearts" klubas nesugebėjo išsaugoti dviejų įvarčių persvaros ir mačo pabaigoje nusileido pirmaujančiai Glazgo "Celtic" ekipai.

Išvykoje žaidęs "Celtic" turnyrinėje lentelėje prieš "Hearts" turėjo keturių taškų pranašumą, taigi pergalė Edinburgo ekipai būtų leidusi sumažinti atsilikimą iki minimumo. Šeimininkų gretose nuo rungtynių pradžios į aikštę išbėgo Edgaras Jankauskas ir Deividas Česnauskis, o Saulius Mikoliūnas mačą turėjo praleisti dėl traumos.

Svečiai pradėjo rungtynes agresyviau ir turėjo puikią progą pasižymėti, tačiau Stilianas Petrovas netrukdomas galva smūgiavo virš vartų. Tokia klaida Glazgo komandai brangiai kainavo, nes netrukus "Hearts" kontratakoje laisvas krašte atsidūręs Paulas Hartley atliko perdavimą į baudos aikštelę, kur buvusiam E.Jankauskui pavyko pėdos galu pasiekti kamuolį ir nukreipti jį į vartus ne be Rosso Wallace`o pagalbos.

Dar po dviejų minučių "Hearts" padvigubino rezultatą - pakėlus kampinį galva tiksliai smūgiavo komandos kapitonas Stevenas Pressley. Neužilgo po Calumo Ellioto prasiveržimo progą dar labiau padidinti šeimininkų persvarą turėjo Rudi Škacelis, bet jo bandymas buvo nestiprus ir kamuolį sugavo vartininkas Arturas Boručas.

"Celtic" po truputį atsigavo ir perimė iniciatyvą, o šeimininkai žaidimą grindė greitomis kontratakomis. Daugėjo kieto žaidimo, ir teisėjui teko pradėti rodyti geltonas korteles - iš pradžių vieną užsidirbo link vartų pavojingai bėgusį D.Česnauskį pražanga sustabdęs Bobo Balde, o vėliau kortelę prieš save išvydo ir E.Jankauską pargriovęs Stephenas McManusas.

Šeimininkų "Hearts" puolėjų duetas E.Jankauskas su C.Eliotu įsižaidė ir nuolat draskė varžovų gynybą techniškais perdavimais. Viename epizode lietuvis iš sunkios padėties savo partneriui perdavė kamuolį, šis skersavo į baudos aikštelę, kur laukęs R.Škacelis galva mušė netiksliai. Neužilgo jaunasis škotas kulnu gražiai įmetė kamuolį į baudos aikštelę įsiveržusiam R.Škaceliui, tačiau čeko smūgį vėl atrėmė vartininkas.

Antrajame kėlinyje "Celtic" padėtis dar labiau susikomplikavo traumą patyrus saugui S.Petrovui, tačiau tai Gordano Strachano auklėtiniams net išėjo į naudą, nes komandos draugą pakeitęs Stephenas Pearsonas už trijų minučių po Shauno Maloney perdavimo smūgiu iš kelių metrų sušvelnino rezultatą ir atstatė intrigą.

Viltis atgavusi Glazgo komanda pradėjo dominuoti aikštėje ir 70 minutę Shunsuke Nakamuros smūgį atmušus Craigui Gordonui pirmas prie kamuolio suskubęs S.Pearsonas pataikė į virpstą, o trečiu bandymu įmušė S.Maloney, tačiau įvartis buvo neįskaitytas dėl nuošalės.

76 minutę šeimininkai liko žaisti dešimtyje, nes mačo arbitras Takiui Fyssui už pražangą prieš S.Maloney nusprendė parodyti raudoną kortelę. Įgijus kiekybinę persvarą "Celtic" spaudimas dar labiau padidėjo ir pagaliau atsipirko 87-ą minutę, kai po baudos smūgio galva kamuolį į vartus pasiuntė ir rezultatą išlygino S.McManusas.

Patyrę tokį smūgį "Hearts" futbolininkai nesugebėjo atsitiesti, ir prasidėjus pridėtiniam rungtynių laikui "Celtic" sudavė dar vieną - vėl buvo skirtas baudos smūgis panašioje vietoje, ir vėl tas pats S.McManusas atsidūrė atakos smaigalyje bei tikslu smūgiu nukreipė kamuolį į vartų kampą.

"Hearts" nepasidavė ir perėjo į puolimą, tačiau vienintelę galimybę išlyginti rezultatą turėjęs į puolimą atbėgęs vartininkas C.Gordonas nesugebėjo sėkmingai susitvarkyti su kamuoliu ir apsisukdamas smūgiavo pro šalį. "Celtic" triumfavo ir įgijo septynių taškų persvarą prieš artimiausius persekiotojus.

Kitose 21-ojo turo varžybose pergalę po trijų įvarčių antrajame kėlinyje šventė ir čempionų titulą kolkas nesėkmingai ginantis Glazgo "Rangers", kuris tik paskutiniame mačo ketvirtyje palaužė "Dundee Utd" pasipriešinimą.

Į šeštą vietą pakilo "Motherwell", išvykoje po paskutinę minutę pelnyto įvarčio nugalėjęs "Livingston" ekipą ir nustūmęs ją į paskutinę vietą, nes anksčiau absoliučiu autsaideriu buvęs "Dunfermline" taip pat svečiuose laimėjo prieš "Falkirk".

Rungtynės tarp "Aberdeen" ir "Inverness" baigėsi be įvarčių, o paskutinis turo susitikimas tarp "Kilmarnock" ir "Hibernian" bus žaidžiamas pirmadienį.

21 turo rezultatai

"%c00121" 3 - 0 "%c00226"
68` [1 - 0] Thomas Buffel
83` [2 - 0] Stephen Thompson
86` [3 - 0] Peter Lovenkrands

"%c00259" 1 - 2 "%c00151"
45` [0 - 1] Mark Burchill
58` [0 - 2] Noel Hunt
68` [1 - 2] Darryl Duffy

"%c00229" 1 - 2 "%c00230"
29` [0 - 1] Richie Foran
37` [1 - 1] Harald Pinxten
90` [1 - 2] Kevin McBride

"%c00224" 0 - 0 "%c00227"

"%c00219" 2 - 3 "%c00119"
6` [1 - 0] Edgaras Jankauskas
8` [2 - 0] Steven Pressley
55` [2 - 1] Stephen Pearson
87` [2 - 2] Stephen McManus
90` [2 - 3] Stephen McManus

76` Takis Fyssas ("Hearts") pašalintas iš aikštės