Skirtingos grandų pergalės Karaliaus taurėje © Eurofootball.lt
Antradienį buvo sužaisti du Karaliaus taurės aštuntfinalio susitikimai, kuriuose grandai šventė skirtingas pergales: Ispanijos čempionato lyderė "Barcelona" svečiuose 3-1 įveikė trečio diviziono "Zamora" vienuolikę, o Madrido "Real" svečiuose minimaliu rezultatu įveikė Bilbao "Athletic" futbolininkus.

"Barcelona" rungtynės su "Zamora" prasidėjo labai netikėtai - šeimininkai jau ketvirtą rungtynių minutę išsiveržė į priekį po Xaco įvarčio. Saugas prasiveržė pro tris gynėjus ir pasiuntė kamuolį į atsarginio "Barcos" vartininko Alberto Jorquera`os ginamus vartus.

Be savo atakų lyderių - Samuelio Eto`o, Ronaldinho ir Lionelio Messi - bei saugo Deco žaidusi "Barca" netrukus perėmė įniciatyvą į savo rankas. Iki pirmojo kėlinio pabaigos likus mažiau nei dešimt minučių apsikeitęs vieno lietimo perdavimais su Santiago Ezquero ir Rafaeliu Marquezu rezultatą išlygino Giovanni van Bronckhorstas.

Iki rungtynių pabaigos likus devynioms minutėms svečius į priekį puikiu baudos smūgiu išvedė meksikietis R.Marquezas. Tai palaužė kovinguosius šeimininkus ir po Silvinho perdavimo pačioje rungtynių pabaigoje iš arti pasižymėjo prancūzas Ludovicas Giuly.

Tai buvo jau keturiolikta "Barcelona" pergalė iš eilės visuose turnyruose.

Javiero Clementes vadovaujami Bilbao "Athletic" futbolininkai privertė paplušėti be lyderių žaidusią Karališkąją ekipą. "Real" sudėtyje dėl traumų žaisti negalėjo puolėjai Ronaldo ir Raulis, o dėl biurokratinių problemų žaisti negalėjo ir naujasis klubo pirkinys Cicinho.

Tai leido šeimininkams didžiąją rungtynių dalį turėti iniciatyvą, tačiau patikimas atsarginio "Real" vartininko Diego Lopezo žaidimas neleido "Athletic" išsiveržti į priekį.

Vienintelį rungtynių įvartį 70 minutę po Robinho perdavimo įmušė Anglijos rinktinės kapitonas Davidas Beckhamas. Anglo įvartis leido "Real" iškovoti pirmą pergalę nuo 1998-ųjų metų Bilbao "San Mames" stadione.

Po dviejų mėnesių pertraukos aikštėje pasirodė traumą išsigydęs anglas Jonathanas Woodgate`as. Gynėjas į aikštę išbėgo po keitimo ir žaidė paskutiniąsias 15 minučių.

Trečiadienį bus žaidžiami likę aštuntfinalio susitikimai, o atsakomosios dvikovos vyks po savaitės.

Antradienio rezultatai

"Zamora" 1 - 3 "%c00006"
4` [1 - 0] Xaco
36` [1 - 1] Giovanni van Bronckhorst
81` [1 - 2] Rafael Marquez
84` [1 - 3] Ludovic Giuly

"%c00039" 0 - 1 Madrido "%c00003"
70` [0 - 1] David Beckham