Edinburgo derbį triuškinamai laimėjo "Hearts" © Eurofootball.lt
Po nesėkmės prieš "Kilmarnock" praėjusią savaitę Edinburgo "Hearts" atsitiesė itin įspūdingai - šeštadienį 24-ojo turo rungtynėse Škotijos sostinės derbyje sutriuškinęs "Hibernian" ekipą "lietuviškasis" klubas sumažino atsilikimą nuo pirmenybių lyderio "Celtic", kuris namuose prarado du taškus.

126-ajame Edinburgo derbyje "Hearts" ekipai negalėjo padėti komandos kapitonas Stevenas Pressley, traumuoti naujokai Nerijus Barasa, Neilas McCannas bei du puolėjai Edgaras Jankauskas ir Romanas Bednaras. Prieš susitikimą daugiau nei 17 tūkstančių "Tynecastle" stadione susirinkusių žiūrovų minutę plodami pagerbė neseniai dėl vėžio mirusį buvusį "Hearts" prezidentą Wallace`ą Mercerį.

Rungtynes gerokai sėkmingiau pradėjo svečiai, ir šeimininkų ekipą nuo "Hibernian" išpuolių turėjo gelbėti vartininkas Craigas Gordonas, kuris 6-ą minutę atmušė Gary O`Connoro galva muštą kamuolį, o netrukus puikiai apsaugojo savo vartus nuo stipraus Dereko Riordano smūgio.

Pirmasis "Hibernian" vartams grasino Rudi Škacelis, bet jo smūgiuotas kamuolys skriejo tiesiai į vartininką. Visgi legionierius iš Čekijos padėjo pasiekti pirmąjį įvart savo komandai - 27 minutę po Takio Fysso perdavimo jis įsiveržė į baudos aikštelę, atliko perdavimą viduryje buvusiam Paului Hartley, ir šis iš arti nukreipė kamuolį į vartus.

Praleistas įvartis kiek sutrikdė iki tol sėkmingai žaidusius svečius, ir iniciatyvą visiškai perimė "Hearts". Puikias galimybes padvigubinti persvarą turėjo Calumas Elliotas, po grubios gynėjų klaidos iššokęs vienas prieš vieną, tačiau smūgiavęs šalia vartų, ir kamuolio per vartininką permesti iš kelių metrų nesugebėjęs R.Škacelis.

Šeimininkų atakos tęsėsi ir 40 minutę po baudos smūgio C.Berra galva atmetė kamuolį R.Škaceliui, kuris smūgiu pro būrį varžovų nuo žemės pelnė antrą įvartį, o po keturių minučių dar kartą suklydus varžovų gynėjams baudos aikštelėje atsidūręs čekas buvo pargriautas. Teisėjas skyrė 11 metrų baudinį, kurį realizavo komandos kapitonas P.Hartley.

Prieš pat pirmojo kėlinio pabaigą svečių padėtis visiškai komplikavosi - nervai neišlaikė "Hibernian" veteranui Gary Smithui, kuris smogė Sauliui Mikoliūnui ir už tai buvo pašalintas iš aikštės. Svečiai liko dešimtyje, ir po pirmojo kėlinio turėjo net trijų įvarčių deficitą.

Antrojo kėlinio pradžioje S.Mikoliūną pakeitė jo tėvynainis D.Česnauskis, o "Hearts" persvarą dar labiau padidino jaunasis Calumas Elliotas, 50 minutę po puikaus R.Škacelio reido ir tikslaus perdavimo ketvirtą nuginklavęs "Hibernian" vartininką Simoną Browną.

58 minutę G.O`Connoras smūgiu iš toli kamuoliui atšokus rikošetu ir nuo virpsto įskriejus į vartus dar sušvelnino atsilikimą, tačiau tai buvo jau tik paguodos įvartis. Likusioje mačo dalyje rezultatas 4-1 taip ir nepasikeitė, tad "Hearts" antrą kartą šį sezoną (po pergalės rezultatu 4-0 antrajame ture) namuose sutriuškino savo miesto kaimyną.

Gera žinia "Hearts" gerbėjams atėjo ir iš Glazgo, kur Škotijos čempionate pirmaujantis vietos "Celtic" du kartus nesugebėjo išsaugoti persvaros prieš "Dundee Utd" ir turėjo tenkintis lygiosiomis 3-3. Du įvarčius svečiams pelnė buvęs "Celtic" puolėjas Davidas Fernandezas - jis padėjo sumažinti skirtumą tarp 1-os ir 2-os vietos iki aštuonių taškų.

Kitose permainingose rungtynėse "Aberdeen" lygiosiomis sužaidė su "Kilmarnock", taikiai mačą baigė ir "Dunfermline" bei "Motherwell", o "Falkirk" išvykoje minimalia persvara laimėjo prieš absoliutų autsaiderį "Livingston".

24 turo rezultatai

"%c00219" 4 - 1 "%c00192"
27` [1 - 0] Paul Hartley
41` [2 - 0] Rudi Skacel
44` [3 - 0] Paul Hartley (11m.)
50` [4 - 0] Calum Elliot
58` [4 - 1] Garry O`Connor

45` Gary Smith ("Hibernian") pašalintas iš aikštės

"%c00151" 1 - 1 "%c00230"
11` [1 - 0] Darren Young
52` [1 - 1] Jim Hamilton

"%c00119" 3 - 3 "%c00226"
9` [1 - 0] John Hartson
40` [1 - 1] David Fernandez
49` [2 - 1] Maciej Zurawski
67` [3 - 1] Stilian Petrov
82` [3 - 2] Lee Miller
86` [3 - 3] David Fernandez

"%c00224" 2 - 2 "%c00228"
9` [1 - 0] Barry Nicholson
30` [1 - 1] Steven Naismith (11m.)
73` [2 - 1] Russell Anderson
84` [2 - 2] David Lilley

"%c00229" 0 - 1 "%c00259"
35` [0 - 1] Stephen O`Donnell