B grupę laimėjo Kamerūnas © Eurofootball.lt
Sekmadienį sužaidus dvejas paskutinio - trečio - turo rungtynes Afrikos Nacijų taurės B grupėje paaiškėjo, kad joje pirmą vietą užėmė Kamerūno futbolininkai, 2-0 įveikę Kongo Demokratinės Respublikos vienuolikę, kuri grupėje užėmė antrą vietą, dėl geresnio įvarčių santykio aplenkusi Angolą. Pastaroji turėjo puikias galimybes žengti toliau, tačiau per mažu rezultatu įveikė Togo rinktinę ir iškrito iš turnyro, nors ir laimėjo 3-2.

Paaiškėjo ir dvi ketvirtfinalio poros - A grupę laimėję šeimininkai Egipto futbolininkai susitiks su Kongo DR, o B grupės nugalėtojai kamerūniečiai susikaus su Dramblio Kaulo Krantu.

Kamerūnas 2 - 0 Kongo DR
31` [1 - 0] Geremi Njitap
33` [2 - 0] Samuel Eto`o

71` iš aikštės pašalintas Gladys Bokese (Kongo DR)

Kamerūno futbolininkai abu įvarčius įmušė per dvi pirmojo kėlinio minutes. 31-ą minutę tolimu smūgiu pasižymėjo Londono "Chelsea" saugas Geremis Njitapas, o po poros minučiu kuriozišku įvarčiu rezultatą padvigubino rezultatyviausias Ispanijos čempionato žaidėjas, "Barcelona" žvaigždė Samuelis Eto`o - jo smūgiuotas kamuolys atšoko nuo virpsto ir pataikęs Kongo DR vartininkui į galvą įskriejo į vartus.

Nors 71 minutę iš aištės už pražangą prieš kamerūnietį Pierre`ą Webo išvarytas buvo Gladys Bokese, rezultatas iki rungtynių pabaigos nebepasikeitė.

Angola 3 - 2 Togas
9` [1 - 0] Amado Flavio
24` [1 - 1] Kader Coubadja
39` [2 - 1] Amado Flavio
67` [2 - 2] Cherif Mamam Toure
86` [3 - 2] Maurito

30` iš aikštės pašalintas Guyazou Kassim (Togas)

Į Pasaulio čempionatą Vokietijoje patekę Angolos futbolininkai dramatiškai iškrito iš turnyro jau po pirmojo etapo. Angolos futbolininkai išsiveržė į priekį jau devintą minutę pasižymėjus Flavio, tačiau įpusėjus kėliniui rezultatą išlygino Kaderas Coubadja. Angolos futbolininkams pavyko iki kėlinio pabaigos Flavio įvarčio dėka atstatyti persvarą, tačiau įpusėjus antram kėliniui rezultatą vėl išlygino Togo futbolininkai, kurių gretose pasižymėjo Cherifas Mamamas Toure. Nors rungtynėms artėjant į pabaigą įspūdingą įvartį įmušė po keitimo aikštėje pasirodęs Maurito, Angolos futbolininkams daugiau pasižymėti nepavyko.

Pasibaigus šioms rungtynėms kitoje grupės dvikovoje dar buvo likusios aštuonios minutės. Jei Kamerūno futbolininkai būtų įmušę trečią įvartį į Kongo DR vartus, į ketvirtfinalį būtų patekę Angolos futbolininkai.

Be Angolos iš tolimesnės kovos dėl Afrikos Nacijų taurės taip pat pasitraukė Togas, kuris šiemet taip pat kovos Pasaulio čempionate, bei A grupės ekipos Marokas, 2004-aisiais laimėjęs sidabrą, bei turnyro autsaiderė Libija.