23 turas: "Valencia" pergalė prieš "Barca" sugrąžino intrigą © Eurofootball.lt
Sekmadienį sužaistose 23 Ispanijos čempionato turo rungtynėse netrūko netikėtumų, kurie įkaitino kovą dėl kelialapių į kitų metų UEFA Taurės turnyrą, o centrinėje turo dvikovoje "Valencia" minimaliu rezultatu nugalėjo čempionato lyderius "Barcelona" ir sugrąžino intrigą dėl čempionų titulo.

Valensijoje vykusias rungtynes sėkmingiau pradėjo šeimininkai ir jau septintą minutę įvartį įmušė Pablo Aimaras, tačiau teisėjas jo neįskaitė dėl to, kad perdavimą atlikęs Davidas Villa buvo nuošalėje. Vėliau sekė "Barcelona" bandymai išsiveržti į priekį, į kuriuos nesėkmingai atsakė Mario Regueiro, iš patogios pozicijos nepataikęs į vartus. Pirmojo kėlinio pabaigoje pasikartojo pirmųjų šio sezono tarpusavio rungtynių scenarijus - kaip ir tuomet, "Valencia" įmušė įvartį po grubios "Barcelona" vartininko Victoro Valdeso klaidos. Šįkart ispanas atiduodamas kamuolį gynėjui jį paspyrė per silpnai ir pirmas prie kamuolio suskubęs Ispanijos rinktinės puolėjas Davidas Villa įmušė, kaip paaiškėjo vėliau, pergalingą įvartį.

Antrajame kėlinyje įspūdingą teritorinę persvarą (net 70-30) turėjo svečiai, tačiau be atakų "variklių" Ronaldinho, Deco ir Lionelio Messi žaidę "Barcelona" futbolininkai retai gąsdino "Valencia" vartams. Keliuose epizoduose puikiai sužaidė abiejų ekipų vartininkai, o trečią pridėtinio laiko minutę tik puikus V.Valdeso žaidimas apsaugojo "Barcelona" nuo antro įvarčio.

Minimalias pergales iškovojo formą įgaunantys Madrido "Atletico", vienintelio serbo Mateja Kežmano įvarčio 83 rungtynių minutę dėka nugalėję San Sebastiano "Real Sociedad" futbolininkus, bei La Korunijos "Deportivo", prieš pat rungtynių pabaigą skelbiantį švilpuką išplėšę pergalę prieš Sevilijos "Betis".

Sunkią pergalę namuose iškovojo Vigo "Celta", minimaliu rezultatu palaužusi UEFA Čempionų lygos aštuntfinalininkų "Villarreal" pasipriešinimą. Vienintelį rungtynių įvartį pirmojo kėlinio pabaigoje nuo 11 metrų žymos įmušė brazilas Fernando Baiano.

Pergales sekmadienį taip pat iškovojo "Racing Santander" ir Vitorijos "Alaves" klubai, o dvikova tarp "Mallorca" ir Madrido "Getafe" baigėsi 1-1.

Sekmadienio statistika

Madrido "%c00017" 1 - 0 San Sebastiano "%c00091"
83` [1 - 0] Mateja Kezman
90` iš aikštės pašalintas Johnas Viafara ("Real Sociedad")

Sevilijos "%c00097" 0 - 1 La Korunijos "%c00089"
90` [0 - 1] Ruben Castro

Vigo "%c00020" 1 - 0 "%c00086"
38` [1 - 0] Fernando Baiano (11 m.)

Barselonos "%c00102" 0 - 2 "%c00005"
81` [0 - 1] Damia
83` [0 - 2] Javi Casquero

Vitorijos "%c00252" 3 - 2 "%c00106"
44` [1 - 0] Cesar Navas (į savus vartus)
49` [2 - 0] John Aloisi
56` [3 - 0] Rodolfo Bodipo
70` [3 - 1] Duda
90` [3 - 2] Antonio Hidalgo

"%c00021" 1 - 1 Madrido "%c00212"
67` [1 - 0] Juan Arango
77` [1 - 1] Angel Vivar Dorado

"%c00004" 1 - 0 "%c00006"
44` [1 - 0] David Villa