26 turas: "Chelsea" netikėtai sutriuškintas © Eurofootball.lt
Savaitgalį Anglijos "Premier" lygoje sužaistos devynerios iš dešimties 26-ojo turo rungtynių. Turo sensaciją pateikė gilioje krizėje pastaruoju metu buvęs "Middlesbrough", kuris netikėtai sutriuškino vienvaldį pirmenybių lyderį Londono "Chelsea" ir leido priartėti persekiotojiems "Man Utd" bei "Liverpool" klubams.

Itin nesėkminga diena šeštadienį buvo Londono "Chelsea" žvaigždei gynėjui Johnui Terry. Svečiai išsiveržė į priekį jau antrą rungtynių minutę, kai po Yakubu perdavimo pergudravęs J.Terry pasižymėjo Fabio Rochembackas. Jau po dešimties minučių "Middlesbrough" galėjo padvigubinti rezultatą, tačiau Stewarto Downingo smūgį iš aštuoniolikos metrų puikiai atrėmė Petras Čechas.

Vis dėlto šeimininkams pavyko padvigubinti rezultatą dar pirmajame kėlinyje, o tai padarė būtent S.Downingas - už baudos aikštelės ribų gavęs J.Terry išmuštą kamuolį anglas įsiveržė į baudos aikštelę, pergudravo gynėją ir nestipriu, tačiau itin tiksliu smūgiu pasiuntė kamuolį į tolimąjį vartų kampą tiesiai pro J.Terry kojas.

Antrasis kėlinys prasidėjo galingu "Chelsea" spaudimu, tačiau puikus "Middlesbrough" vartininko žaidimas čempionato lyderiams neleido pasižymėti, o kėlinio viduryje Yakubu įmušė įvartį, kuris rezultatą pavertė triuškinamu: po gynėjų klaidos laisvas kairiajame krašte kamuolį gavęs nigerietis įsiveržė į baudos aikštelę, pergudravo J.Terry ir pasiuntė kamuolį į P.Čecho vartus.

Nors prieš pat rungtynių pabaigą "Chelsea" turėjo kelias progas sušvelninti rezultatą, tačiau nuo jų neatsiliko ir "Middlesbrough", 83 minutę vos neįmušę ketvirto įvarčio - nuo to Londono komandą išgelbėjo tik puikus P.Čecho žaidimas saugant savo vartus.

12-a taškų nuo "Chelsea" dabar atsilieka "Man Utd", kuris išvykoje puikaus Cristiano Ronaldo žaidimo dėka nugalėjo "Portsmouth" ekipą. Svečiai išsiveržė į priekį po to, kai po Ryano Giggso smūgio nuo virpsto atšokusį kamuolį į tuščius vartus nukreipė Ruudas Van Nistelrooy, o prieš pertrauką du įvarčius tiksliais smūgiais pridėjo C.Ronaldo. Antrajame kėlinyje sėkmingiau žaidę šeimininkai sugebėjo mačo pabaigoje dar įmušti paguodos įvartį, bet nuo pralaimėjimo jų tai neišgelbėjo.

Sunkiau sekėsi taškus pastaruoju metu barsčiusiam "Liverpool" - Rafos Benitezo auklėtiniai palaužė "Wigna" pasipriešinimą tik po vienintelio gynėjo Sami Hyypia įvarčio. Tuo tarpu visi trys žemiau Liverpulio ekipos esantys klubai iškovojo tik po tašką: "Tottenham" svečiuose nesugebėjo nugalėti autsaiderio "Sunderland", o "Arsenal" po paskutinę minutę Gilberto Silva įmušto įvarčio išplėšė pelnytą tašką namuose prieš "Bolton".

Septynių iš eilės nepralaimėtų rungtynių seriją pratęsė "Everton", kuris šį kartą namuose minimalia persvara laimėjo prieš "Blackburn", tuo tarpu "Man City" rezultatu 3-2 nugalėjo "Charlton" klubą. Pastarajame mače net keturi iš penkių įvarčių buvo pelnyti per penkiolika antrojo kėlinio minučių, o pergalę Mančesterio komandai nulėmė neatremiamas Joey Bartono smūgis iš 30-ies metrų.

Didžiausią laimėjimą šį sezoną pasiekė "Fulham", namuose net 6-1 "sutrypęs "West Brom" komandą. Po du kartus Londono ekipos gretose pasižymėjo Heidaras Helgusonas ir Collinsas Johnas, po vieną įvartį pridėjo Tomašas Radzinskis ir į savo vartus įsimušęs Curtis Daviesas, o paguodos įvartį svečiams pelnė Kevinas Campbellas.

Antrą pergalę iš eilės po Graeme Sounesso atleidimo pasiekė "Newcastle", šį kartą Birmingeme laimėjęs prieš vietos "Aston Villa" - nors ankstyvą Shola Ameobi įvartį "panaikino" Stefanas Moore`as, pergalę Niukastlo komandai lėmė Charles`o N`Zogbia įvartis.

Paskutinėse turo rungtynėse pirmadienį "West Ham" klubas susitikime su "Birmingham" sieks pergalės ir galimybės įsitraukti į kovą dėl kelialapių į Europos taurių turnyrus, o antradienį dėl Pasaulio klubų čempionato atidėtame mače "Liverpool" savo aikštėje priims "Arsenal" ekipą.

26 turo statistika

"%c00261" 0 - 1 "%c00045"
30` [0 - 1] Sami Hyypia

"%c00041" 1 - 1 "%c00050"
12` [0 - 1] Kevin Nolan
90` [1 - 1] Gilberto Silva

"%c00049" 1 - 2 "%c00046"
2` [0 - 1] Shola Ameobi
16` [1 - 1] Stefan Moore
29` [1 - 2] Charles N`Zogbia

61` Celestine Babyaro ("Newcastle") pašalintas iš aikštės

"%c00044" 6 - 1 "%c00194"
4` [1 - 0] Heidar Helguson
40` [2 - 0] Heidar Helguson
48` [3 - 0] Tomasz Radzinski
58` [4 - 0] Curtis Davies (į savo vartus)
83` [5 - 0] Collins John
85` [5 - 1] Kevin Campbell
90` [6 - 1] Collins John

"%c00051" 1 - 0 "%c00056"
33` [1 - 0] James Beattie

9` Iain Turner ("Everton") pašalintas iš aikštės

"%c00053" 3 - 0 "%c00042"
2` [1 - 0] Fabio Rochemback
45` [2 - 0] Stewart Downing
68` [3 - 0] Yakubu

"%c00057" 1 - 3 "%c00040"
18` [0 - 1] Ruud Van Nistelrooy
38` [0 - 2] Cristiano Ronaldo
45` [0 - 3] Cristiano Ronaldo
88` [1 - 3] Matthew Taylor

"%c00260" 1 - 1 "%c00052"
38` [0 - 1] Robbie Keane
89` [1 - 1] Daryl Murphy

"%c00054" 3 - 2 "%c00043"
22` [1 - 0] Richard Dunne
51` [1 - 1] Darren Bent
54` [2 - 1] Giorgios Samaras
62` [3 - 1] Joey Barton
67` [3 - 2] Marcus Bent