Lietuvių įvarčiai atvedė "Hearts" į Škotijos taurės pusfinalį © Eurofootball.lt
Šeštadienį buvo puiki diena Škotijoje žaidžiantiems lietuviams - Edgaro Jankausko ir Deividas Česnausko įvarčiai padėjo Edinburgo "Hearts" klubo komandai įnirtingose rungtynėse palaužti "Partick Thistle" ekipos pasipriešinimą bei patekti į Škotijos taurės pusfinalį. Geriausiu rungtynių žaidėju buvo išrinktas nuostabų įvartį pelnęs D.Česnauskis.

Žemesnės lygos "Partick Thistle" neatrodė itin galingas varžovas, tačiau "Hearts" treneris Grahamas Rixas suprato šio mačo svarbą bei komandos siekį iškovoti trofėjų ir į aikštę išleido stipriausią ekipos sudėtį, kurioje buvo ir D.Česnauskis su E.Jankausku. S.Mikoliūnas mačą pradėjo ant atsarginių suolo, o traumuotas N.Barasa registruotas nebuvo.

Šeimininkai susitikimo pradžioje užspaudė varžovus ir 10 minutę išsiveržė į priekį, kai Paulas Hartley iš krašto tiksliai perdavė kamuolį baudos aikštelėje buvusiam E.Jankauskui ir puolėjas smūgiu galva iš maždaug 8 metrų pasiuntė kamuolį į vartus.

Vėliau iniciatyvą perimė svečiai, bet legionierių iš Lietuvos duetas vos nesukūrė antrojo įvarčio - labai aktyviai žaidęs D.Česnauskis atliko puikui perdavimą E.Jankauskui, tačiau šį kartą jam pritrūko šiek tiek tikslumo ir galva muštas kamuolys praskriejo visiškai šalia vartų.

Po pertraukos svečiai toliau iš visų jėgų stengėsi išlyginti rezultatą, ir 57 minutę "Hearts" ekipą jau gelbėjo tik fantastiškai sužaidęs vartininkas Craigas Gordonas, kuris pirštų galais atmušė po baudos smūgio nuo sienelės rikošetu atšokusį ir skriejimo kryptį pakeitusį kamuolį.

Tai buvo labai svarbus epizodas, nes už šešių minučių dėka D.Česnauskio individualaus meistriškumo Edinburgo klubas persvarą padvigubino - Lietuvos rinktinės saugas dešiniame krašte įsiveržė į baudos aikštelę ir puikiu smūgiu kaire koja į tolimąjį vartų kampą įmušė nuostabų įvartį, kuris jam buvo pirmasis šį sezoną.

66 minutę į aikštę vietoj Rudi Škacelio išbėgo Saulius Mikoliūnas, tačiau "Hearts" padėtis neužilgo komplikavosi, nes vos 10 minučių rungtyniavęs Romanas Bednaras už vaidybą baudos aikštelėje užsidirbo antrą geltoną kortelę ir buvo pašalintas iš aikštės.

Įgiję kiekybinę persvarą svečiai netrukus ją išnaudojo - pasinaudojęs varžovų pasyvumu gynyboje Markas Robertsas susikūrė progą smūgiui ir pasiuntė kamuolį į tolimąjį vartų kampą bei suteikė viltį "Partick Thistle" ekipai išgelbėti rungtynes.

Netrukus po M.Robertso perdavimo puikią galimybę išlyginti rezultatą turėjo Darrenas Brady, bet jo iš kelių metrų smūgiuotas kamuolys skriejo aukštai virš C.Gordono ginamų vartų. Svečiams be perstojo atakuojant "Hearts" įgijo galimybę kontratakuoti, ir susitikimo pabaigoje po P.Hartley perdavimo S.Mikoliūnas turėjo gerą progą tapti trečiuoju įvartį įmušusiu lietuviu, tačiau griūdamas galva jaunasis saugas mušė visiškai šalia virpsto.

Rezultatas iki rungtynių pabaigos nepasikeitė, o po mačo geriausiu žaidėju buvo išrinktas varžovų gynybą visą susitikimą draskęs D.Česnauskis. "Hearts" šventė sunkią pergalę ir iškovojo kelialapį į Škotijos taurės pusfinalį, kur susitiks su vienos iš trijų kitų ketvirtfinalio porų nugalėtojų.

Kituose ketvirtfinalio mačuose pergales iškovojo dar vienas Edinburgo klubas "Hibernian", kuris išvykoje sutriuškino "Falkirk" rezultatu 5-1, ir prieš "St. Miren" minimalia persvara laimėjęs trečios lygos "Gretna". Tuo tarpu be įvarčių pasibaigęs mačas tarp "Hamilton" ir "Dundee" turės būti peržaistas. Taurės pusfinalio poros paaiškės pirmadienį įvyksiančiame burtų traukime.

Škotijos taurės ketvirtfinalio statistika

"Hearts" 2 - 1 "Partick Thistle"
6` [1 - 0] Edgaras Jankauskas
63` [2 - 0] Deividas Česnauskis
75` [2 - 1] Mark Roberts

70` Roman Bednar ("Hearts") pašalintas iš aikštės

"Falkirk" 1 - 5 "Hibernian"
9` [0 - 1] Derek Riordan
67` [0 - 2] Garry O`Connor
70` [1 - 2] Daniel McBreen
74` [1 - 3] Ivan Sproule
77` [1 - 4] Gary Caldwell
88` [1 - 5] Steven Fletcher

"Gretna" 1 - 0 "St. Mirren"
73` [1 - 0] Kenny Deuchar

"Hamilton" 0 - 0 "Dundee"