Favoritų pergalės Škotijos "Premier" lygoje © Eurofootball.lt
Škotijos pirmenybėse šeštadienį nepaisant prastų oro sąlygų įvykusio 28-ojo turo rungtynėse pergales iškovojo favoritai - lyderis Glazgo "Celtic" padidino persvarą prieš persekiotojus, laimėję "Rangers", "Hibernian" ir "Kilmarnock" klubas tęsia kovą dėl trečiosios vietos, o "Motherwell" vienintelis nugalėjo išvykoje.

"Celtic" namuose susitiko su pastarąjį mėnesį sėkmingai rungtyniavusiu "Aberdeen", ir nors pirmajame kėlinyje svečius dar gelbėjo geras vartininko Jamie Langfieldo žaidimas, įpusėjus antrajam kėliniui šeimininkai išsiveržė į priekį, kai po Maciejaus Zurawskio perdavimo stipriu smūgiu įmušė Stilianas Petrovas.

Už devynių minučių "Celtic" persvarą po vartininko klaidos padvigubino Shaunas Maloney, o priešpaskutinę minutę įvartį į savo sąskaitą įsirašė ir pats M.Zurawskis. Glazgo klubas nugalėjo rezultatu 3-0 ir dabar 16-a taškų pirmauja prieš antrą poziciją užimantį Edinburgo "Hearts", kuris savo mačą prieš "Livingston" žais sekmadienį.

Atsilikimą nuo "Hearts" iki penkių taškų sumažino trečioje vietoje esantis Glazgo "Rangers" - šalies čempionai išvykoje palaužė "Falkirk" ekipą. Į priekį "Rangers" išvedė rezultatyviausias čempionato žaidėjas Krisas Boydas, ir nors Russelui Latapy rezultatą vėliau pavyko išlyginti, pergalę svečių ekipai lėmė šeimininkų žaidėjo Marko Twaddle`o įvartis į savo vartus.

Dar kartą varžovus sutriuškino Edinburgo "Hibernian", kurio gretose jau nebuvo derybas dėl perėjimo "Lokomotiv" baigiančio vieno ekipos lyderių Gary O`Connoro - savo aikštėje po galingo pasirodymo pirmajame kėlinyje šį kartą nugalėtas "Dundee Utd". Įvarčius nugalėtojams pelnė D.Riordanas, Chrisas Kellenas, į savo vartus įsimušęs Alanas Archibaldas, o paguodos įvartį svečių komandoje įmušė Davidas Goodwillie.

Kovoje dėl trečiosios vietos išlieka ir "Kilmarnock", minimalia persvara palaužęs "Dunfermline" klubą - vienintelį mačo įvartį pelnė Danny Invincibile`as. Tuo tarpu "Motherwell" Richie Forano smūgio nuo 11 metrų žymos dėka svečiuose įveikė "Inverness" ir prie varžovo priartėjo turnyrinėje lentelėje.

28 turo rezultatai

"%c00119" 3 - 0 "%c00224"
66` [1 - 0] Stilian Petrov
75` [2 - 0] Shaun Maloney
89` [3 - 0] Maciej Zurawski

"%c00259" 1 - 2 "%c00121"
57` [0 - 1] Kris Boyd
66` [1 - 1] Russell Latapy
70` [1 - 2] Mark Twaddle (į savo vartus)

"%c00192" 3 - 1 "%c00226"
6` [1 - 0] Derek Riordan
25` [2 - 0] Alan Archibald (į savo vartus)
33` [3 - 0] Christopher Killen
89` [3 - 1] David Goodwillie

"%c00227" 0 - 1 "%c00230"
51` [0 - 1] Richie Foran (11m.)

"%c00228" 1 - 0 "%c00151"
9` [1 - 0] Danny Invincibile