V.Ivanausko debiute - pergalingas E.Jankausko įvartis © Eurofootball.lt
Valdo Ivanausko debiutas Edinburgo "Hearts" laikinojo vyriausiojo trenerio poste baigėsi sėkmingai - 31-ojo Škotijos "Premier" lygos turo rungtynėse sostinės ekipa po įnirtingos kovos išvykoje palaužė "Falkirk" pasipriešinimą, o pergalingą įvartį mačui artėjant į pabaigą įmušė Edgaras Jankauskas.

Iš savo pareigų atleistą Grahamą Rixą pakeitęs V.Ivanauskas komandos sudėtyje palyginus su paskutinėmis rungtynėmis atliko tik vieną keitimą - vietoje sunegalavusio Andy Websterio į aikštę išbėgo portugalas Jose Goncalvesas. Startinėje sudėtyje vėl buvo Deividas Česnauskis ir E.Jankauskas, o S.Mikoliūnas liko ant atsarginių suolelio.

Edinburgo ekipa aktyviai pradėjo susitikimą ir 21 minutę išsiveržė į priekį - Rudi Škacelis atlliko puikų reidą ir pralaužęs varžovų gynybą perdavė kamuolį Paului Hartley, kuriam beliko pasiųsti jį į vartus. Vėliau galimybių padvigubinti persvarą turėjo E.Jankauskas, tačiau iš pradžių jo smūgį atrėmė gynėjai, o netrukus Lietuvos rinktinės puolėjas vos nepasiekė tėvynainio D.Česnauskio perdavimo.

Vis dėlto kėlinio pabaigoje į "Hearts" vartus už Romano Bednaro žaidimą ranką mačo arbitras Alanas Freelandas nusprendė skirti 11 metrų baudinį, ir nors svečių vartininkui Craigui Gordonui atvyko atremti pirmą Alano Gow smūgį, antruoju bandymu "Falkirk" puolėjas rezultatą išlygino.

Po pertraukos į aikštę nebegrįžo traumą patyręs "Hearts" kapitonas Stevenas Pressley, kurio vietą aikštėje užimė jaunasis Christophe`as Berra, o antrajam kėliniui įpusėjus dėl grubaus varžovų žaidimo pavargusį Rudi Škacelį V.Ivanauskas pakeitė Calumu Elliotu.

80 minutę traumą patyrė ir dar vienas svečių gynėjas Robbie Neilsonas, tačiau būtent žaidžiant dešimtyje Edinburgo komandai pergalę nulėmė C.Ellioto ir E.Jankausko duetas.
Lietuvis kontratakoje greitai atidavė kamuolį komandos draugui, pastarasis spurtavęs perdavė jį atgal E.Jankauskui, ir puolėjui smūgiu iš septynių metrų pavyko įveikti vartininką Marką Howardą - kamuolys rikošetu įriedėjo į vartus.

E.Jankauskas muša pergalingą įvartį (BBC nuotr.)

Prieš penkias savaites traumą įšsigydžiusiam E.Jankauskui tai buvo šeštasis įvartis per penkerias rungtynes. "Hearts" šventė svarbią pergalę ir išsaugojo šešių taškų pranašumą prieš trečioje vietoje esantį Glazgo "Rangers", kuris namuose taip pat nelengvai minimalia persvara laimėjo prieš "Dunfermline". Vienintelį rungtynių įvartį pelnė gynėjas iš Graikijos Sotirios Kyrgiakos.

Dar vieną nesėkmę patyrė Edinburgo "Hibernian" klubas, kuris šį kartą savo aikštėje rezultatu 0-2 nusileido "Inverness" ekipai ir leido ketvirtą vietą išsaugoti "Kilmarnock" komandai, kuri nesugebėjo išlaikyti dviejų įvarčių pranašumo mače su "Dundee Utd".

Panašiai klostėsi ir rungtynės Aberdyne, kur vietos komanda taip pat pirmavo prieš turnyrinės lentelės kaimyną "Motherwell" rezultatu 2-0, tačiau vėliau praleido du įvarčius ir turėjo tenkintis lygiosiomis. Sekmadienį paskutiniame turo mače lyderis Glazgo "Celtic" išvykoje žais prieš autsaiderį "Livingston".

31 turo rezultatai

"%c00224" 2 - 2 "%c00230"
13` [1 - 0] Steve Lovell
22` [2 - 0] Steve Lovell
45` [2 - 1] Brian McLean
48` [2 - 2] Richie Foran (11m.)

"%c00226" 2 - 2 "%c00228"
12` [0 - 1] Steven Naismith
17` [0 - 2] Steven Naismith
46` [1 - 2] David McCracken
50` [2 - 2] Derek McInnes

"%c00259" 1 - 2 "%c00219"
21` [0 - 1] Paul Hartley
45` [1 - 1] Alan Gow
80` [1 - 2] Edgaras Jankauskas

"%c00192" 0 - 2 "%c00227"
57` [0 - 1] Darren Dods
78` [0 - 2] Barry Wilson (11m.)

"%c00121" 1 - 0 "%c00151"
69` [1 - 0] Sotirios Kyrgiakos