"Šilutei" ir "Žalgiriui-2" revanšų neužteko © Eurofootball.lt
Šeštadienį LFF taurėje vyko dar trys aštuntfinalio atsakomosios varžybos. Kauno dirbtinės dangos aikštėje "Šilutė" 2-1 įveikė "Nevėžį", o Vilniaus "Sportimos" manieže "Žalgiris-2" netikėtai 2-1 nugalėjo "Atlantą", tačiau revanšų abiems ekipoms neužteko ir jos pasitraukė iš turnyro. Tuo tarpu dar viename "Sportimos" manieže vykusiame susitikime "Vėtra" sutriuškino "Lietavą" šešių įvarčių persvara.

Vienoje įdomiausių aštuntfinalio porų tarp "A lygos" klubų Kėdainių "Nevėžio" ir "Šilutės" pirmą susitikimą gana netikėta dviejų įvarčių persvara buvo laimėję kėdainiečiai, tačiau atsakomajame mače Kaune šilutiškiai siekė revanšo ir 23 minutę juos į priekį išvedė Nerijus Mačiulis.

Antrojo kėlinio viduryje rungtynių rezultatą išlygino "Nevėžio" puolėjas Mindaugas Daunoravičius, ir nors Mindaugas Grigalevičius likus aštuonioms minutėms dar atgaivino "Šilutės" viltis, pasiekti trečiojo įvarčio, kuris būtų išplėšęs nors pratęsimą, jo komandai taip ir nepavyko - į ketvirtfinalį pateko "Nevėžis".

Tokios intrigos nebuvo kitoje poroje, kur žaidė Vilniaus "Žalgirio" dubleriai ir Klaipėdos "Atlantas", nes uostamesčio ekipa buvo laimėjusi pirmąjį susitikimą rezultatu 5-0. Nepaisant to, jaunieji žalgiriečiai bandė nors pasiekti revanšą ir jiems tai ganėtinai sensacingai pavyko - du įvarčius "Žalgirio-2" gretose įmušė Andžejus Falčikas, o vienintelį įvartį "Atlantui" pelnė Dainius Žernys.

Vėliausiai "Sportimos" manieže rungtyniavo "Vėtra" ir Jonavos "Lietava". "Vėtros" futbolininkai nuo pat susitikimo pradžios užgulė varžovų vartus ir įmušė net šešis įvarčius. Pirmas įvartis į "Lietavos" vartus krito 22 minutę. Oficialiose rungtynėse "Vėtros" gretose debiutavęs rusas Germanas Lovčevas gavo perdavimą į baudos aikštelę, ir tiksliu smūgiu pasiuntė kamuolį į apatinį vartų kampą. 31 minutę skirtumą padvigubino Sergejus Kuznecovas, kuris įvartį įmušė tiksliu smūgiu galva. Po pirmo kėlinio "Vėtra" pirmavo 2-0.

51 minutę "Vėtros" pranašumas tapo triuškinantis. Algis Jankauskas galingu smūgiu iš toli pataikė tiesiai į viršutinį vartų kampą "devyniukę". Po keturių minučių rezultatas tapo 4-0 - Nuo pavojingo Nerijaus Sasnausko smūgio "Lietavą" išgelbėjo vartininkas, tačiau pirmas prie kamuolio suskubo Dejanas Miloševskis, kuris galva nukreipė kamuolį į tuščius vartus.

"Vėtros" naujokas iš Makedonijos 65 minutę įmušė dar vieną įvartį. Gavęs perdavimą iš krašto Milovšeskis ir antrą savo įvartį pasiekė smūgiu galva. Jonavos ekipos triuškinimą paskutinę susitikimo minutę baigė Robertas Vėževičius. "Vėtra" laimėjo rezultatu 6-0. Pirmosios aštuntfinalio rungtynės tarp "Vėtros" ir "Lietavos" baigėsi vilniečių pergale 3-0.

"Vėtros" treneris Edgaras Gessas po rungtynių pasidžiaugė, kad komanda realizuoja daugiau susikurtų progų: "Kai nėra spaudimo dėl rezultato, komanda žaidė neįsitempusi ir pademonstravo gražų futbolą. Kaip ir pirmose aštuntfinalio rungtynėse, momentų sukūrėme daug, tačiau šį kartą sėkmingiau juos realizavome – tai atsispindi ir rungtynių rezultate."

Kaip rašo oficiali "Vėtros" interneto svetainė, E.Gessas nenorėjo išskirti nei vieno žaidėjo. Pasak "Vėtros" trenerio, įdomų ir gražų futbolą žaidė visa komanda, kuri ir pasiekė puikią pergalę.

LFF taurės aštuntfinalių statistika

Kauno dirbtinės dangos aikštė, 150 žiūrovų
Teisėjas - Gediminas Mažeika
Kėdainių "Nevėžis" 1 - 2 "Šilutė"
(Pirmos rungtynės 3-1, bendras rezultatas 4-3)
23` [0 - 1] Nerijus Mačiulis
64` [1 - 1] Mindaugas Daunoravičius
82` [1 - 2] Mindaugas Grigalevičius

"Nevėžis": Jazokas; Rimavičius, Slepakovas (81` Dobilas), D.Adomaitis, Pinskis, Kestenis, Smilginas (71` Macianskis), Bezykornovas, Juknevičius (55` Valančius), Daunoravičius, V.Stankevičius (63` Rokas).

"Šilutė": Kilijonas; Z.Butkus, Pacevičius, Gražys, Gaurilovas, Judickas, Juozaitis, Petrenko, Mačiulis, Marozas, Grigalevičius.

Vilniaus "Sportimos" maniežas, 130 žiūrovų.
Teisėjas - Algimantas Kontvainas
Vilniaus "Žalgiris-2" 2 - 1 Klaipėdos "Atlantas"
(Pirmos rungtynės 0-5, bendras rezultatas 2-6)
32` [1 - 0] Andžej Falčik
37` [1 - 1] Dainius Žernys
77` [2 - 1] Andžej Falčik

"Žalgiris-2": A.Surgautas; Ukrinas, D.Tamošauskas, Kornejevas (45` Jakaitis), Ribakovas, Budraitis, Falčik, Lipskis (89` Vaitkūnas), Remėza, V.Radevičius (Sidorovas), Romašovas (88` R.Kučys).

"Atlantas": Maksvytis (45` Valius), Ramonas, E.Žukauskas (63` Gnedojus), Žernys, R.Maciulevičius (73` Šarūnas), Navikas, Petreikis, Bartkus (63` Grigaitis), Morozovas, Žvingilas (45` Tautvydas), Trakys.

Vilniaus "Sportimos" maniežas, 150 žiūrovų
Teisėjas - Arvydas Makarevičius
Jonavos "Lietava" 0 - 6 Vilniaus "Vėtra"
(Pirmos rungtynės 0-3, bendras rezultatas 0-9)
22` [0 - 1] German Lovchev
30` [0 - 2] Sergyi Kuznevov
51` [0 - 3] Algis Jankauskas
56` [0 - 4] Dejan Miloshevski
66` [0 - 5] Dejan Miloshevski
90` [0 - 6] Robertas Vėževičius

"Lietava": Skorupskas; Česnovičius, M.Regelskis, Vizbaras (78` Janonis), Šulinskas; Auglys (41` M.Giedraitis), Šichranov, Korsakas, Fiodorovas (61` Kudelis); Babenskas, Nazarko (51` Damašitskas)

"Vėtra": V.Žutautas (46` Kacinkevičius); Žudys, Raliukonis, A.Jankauskas, Sasnauskas (67` Talancev); Preikšaitis (64` Šernas), Vencevičius, Božinovski, Miloševski; Lovčev (55` Vaineikis), Kuznecov (54` Vėževičius)