"Schalke", "Basel" ir "Sevilla" pergalės pirmose rungtynėse © Eurofootball.lt
UEFA Taurės turnyre ketvirtadienį prasidėjo ketvirtfinalio varžybos. Įtikinamas pergales iškovojo ir žingsnį link stipriausiųjų ketverto žengė "Basel", namuose įveikęs "Middlesbrough", ir "Schalke" bei "Sevilla" ekipos, kurios palaužė "Levski" ir "Zenit" komandas po įgytos kiekybinės persvaros, tuo tarpu Rumunijos sostinės Bukarešto derbis baigėsi lygiosiomis.

Sofijoje savo aikštėje šį sezoną visus įveikęs vietos "Levski" susitiko su Gelzenkircheno "Schalke" klubu, ir kai 6-ą minutę veteranas Danielis Borimirovas suklaidinęs Mladeną Krstajičių tiksliu smūgiu nuginklavo vartininką Franka Rostą, atrodė, kad šeimininkai pratęs šimtaprocentinę seriją namuose.

Tačiau 35 minutę už antrą geltoną kortelę iš aikštės buvo pašalintas "Levski" legionierius iš Prancūzijos Cedricas Bardonas, ir rungtynės po truputį ėmė krypti svečių naudai. Nepaisant to, bene vienintelę realią progą pirmajame kėlinyje įmušti turėjo "Schalke" puolėjas Sorenas Larsenas, tačiau po kampinio smūgiu galva jis pataikė į skersinį.

Vis dėlto jau trečią antro kėlinio minutę rezultatas tapo lygus, kai po Lincolno bandymo prasiveržti kamuolys atšoko Gustavo Varelai ir šiam beliko įmušti į tuščius vartus. Vėliau galimybės atstatyti "Levski" persvaros neišnaudojo Valerijus Domovčiskis, ir už tai "Schalke" varžovus nubaudė - 69 minutę Lincolnas smūgiu iš 20 metrų užsuko kamuolį į vartus.

Dar po dešimties minučių Christiano Poulseno smūgiuotam kamuoliui pataikius į skersinį galva įmušė Geraldas Asamoah, tad "Schalke" šventė pergalę išvykoje ir, jei atsakomosiose rungtynėse bulgarai nepateiks stebuklo, jau gali beveik ruoštis pusfinalio varžyboms.

Panašios rungtynės vyko Sevilijoje, kur taip pat vyko savotiška Rytų ir Vakarų Europos dvikova - "Sevilla" susitiko su Sankt Peterburgo "Zenit". Ispanijos klubą, šventusį savo pergalės šalies čempionate 60-ies metų sukaktį, į priekį išvedė smūgiu galva pasižymėjęs nedidukas argentinietis Javieras Saviola.

Vėliau tas pats J.Saviola ir gynėjas Julienas Escude neišnaudojo progų padvigubinti persvarą ir pačioje kėlinio pabaigoje "Zenit" išlygino rezultatą - du įvarčius komandų tarpusavio susitikime grupės varžybose pelnęs Aleksandras Keržakovas taip pat įmušė smūgiu galva.

Visgi antrojo kėlinio pradžioje svečių padėtis gerokai komplikavosi, nes 53 minutę Erikas Hagenas baudos aikštelėje pargriovė Fredericą Kanoute ir už tai buvo pašalintas iš aikštės, o 11 metrų baudinį realizavo Jose Luisas Marti.

Tačiau minimalios pergalės ispanams jau nebeužteko ir jie išnaudodami kiekybinę persvarą atakavo toliau. Nors F.Kanoute smūgis buvo netikslus 80 minutę pralaužti varžovų gynybą vėl pavyko J.Saviolai, kuris po Antonio Puertos perdavimo smūgiu pažemė įmušė trečią savo komandos įvartį.

Rungtynių pabaigoje "Zenit" galutinai palūžo kai Andrejus Aršavinas taip pat užsidirbo raudoną kortelę ir žaisdami prieš devynis oponentus šeimininkai įmušė dar kartą - trečią pridėtinio laiko minutę triuškinančią "Sevilla" pergalę įtvirtino brazilas Adriano Correia. Lietuvis Robertas Poškus šiam mačui registruotas buvo, tačiau aikštėje nepasirodė.

Įtikinama persvara nugalėjo ir "Basel" klubas, kuris namuose rezultatu 2-0 įveikė anglų "Middlesbrough". Abu įvarčiai buvo įmušti pirmojo kėlinio pabaigoje - 43 minutę Matiaso Delgado iš toli muštas kamuolys atšokęs nuo žemės suklaidino vartininką Marką Schwarzerį, o dar po dviejų minučių aplenkęs varžovų gynėjus šeimininkų persvarą padvigubino Davidas Degenas.

Antrajame kėlinyje iniciatyvą perimė atsilikimą bandęs sušvelninti "Middlesbrough", tačiau "Basel" vartininkas Pascalis Zuberbühleris atmušė Jimmy Floydo Hasselbainko smūgį, o Chriso Riggotto po kampinio galva muštas kamuolys pataikė į skersinį. Vėliau kitoje aikštės pusėje vartų konstrukciją jau sudrebino M.Delgado baudos smūgis, C.Riggottas nuo vartų linijos atmušė Scotto Chipperfieldo bandymą, o nuo paskutiniame svečių pavojingame išpuolyje Ugo Ehiogu smūgį atrėmė P.Zuberbühleris.

Didžiausia intriga liko dviejų Bukarešto komandų poroje, nes pirmasis ekipų susitikimas baigėsi lygiosiomis 1-1. Jau penktą minutę namuose žaidęs "Rapid" praleido įvartį - po Danielio Opritos perdavimo pasižymėjo "Steaua" žaidėjas Banelis Nicolita. Po pertraukos rezultatą išlyginti suklydus vartininkui pavyko Viorelui Moldovanui, tačiau "Rapid" praleido įvartį namuose ir turės nelengvą užduotį kitą ketvirtadienį vyksiančiose atsakomosiose rungtynėse.

Pirmųjų ketvirtfinalio rungtynių rezultatai

Sofijos "%c00167" 1 - 3 Gelzenkircheno "%c00015"
6` [1 - 0] Daniel Borimirov
48` [1 - 1] Gustavo Varela
69` [1 - 2] Lincoln
79` [1 - 3] Gerald Asamoah

35` Cedric Bardon ("Levski") pašalintas iš aikštės

Bukarešto "Rapid" 1 - 1 Bukarešto "Steaua"
5` [0 - 1] Banel Nicolita
50` [1 - 1] Viorel Moldovan

"%c00144" 2 - 0 "%c00053"
43` [1 - 0] Matias Emilio Delgado
45` [2 - 0] Philipp Degen

"%c00107" 4 - 1 Sankt Peterburgo "%c00073"
15` [1 - 0] Javier Pedro Saviola
45` [1 - 1] Aleksandr Kerzhakov
56` [2 - 1] Jose Luis Marti (11m.)
80` [3 - 1] Javier Pedro Saviola
90` [4 - 1] Adriano Correia

53` Eric Hagen, 90` Andrey Arshavin (abu "Zenit") pašalinti iš aikštės