Apžvalga: Tunisas - Saudo Arabija © Eurofootball.lt
Šiandien įvyks paskutinės pirmojo turo varžybos. Šiose rungtynėse susitiks H grupės autsaiderėmis laikomos Tuniso ir Saudo Arabijos rinktinės. Atsižvelgiant į tarpusavio rungtynių rezultatus, galima tikėtis visko.

Tunisas - Saudo Arabija
Laikas:
19:00 h (Lietuvos laiku)
Stadionas: Allianz Arena, Miunchenas
Teisėjas: Mark Shield (Australija)

Komandų pasirodymo atrankoje apibendrinimas

Vietą Vokietijoje Afrikos žemyno komanda užsitikrino tik paskutinėse rungtynėse prieš pagrindinius varžovus Maroką. Tai buvo itin atkaklios rungtynės, pasibaigusios rezultatu 2-2 ir lėmusios Tuniso patekimą į Pasaulio čempionatą.

Įtikinamai žaista kvalifikacijoje į Pasaulio čempionato finalinį etapą - nepralaimėtos nė vienos rungtynės, per šešis susitikimus praleistas vos vienas įvartis leido Saudo Arabijai užimti pirmą vietą grupėje.

Komandų pasiruošimas Pasaulio čempionatui

Tunisas

Kovo 1, 2006
Tunisas 0-1 Serbija ir Juodkalnija

”Kartaginos Ereliais“ vadinami Tuniso futbolininkai pirmąjį įvartį praleido anksti ir vėliau stengėsi išlyginti rezultatą, tačiau visos pastangos nuėjo veltui.

Gegužės 30, 2006
Tunisas 3-0 Baltarusija

Hamedas Namouchi pirmąjį įvartį pelnė baudos smūgiu, antrąjį 48 rungtynių minutę įmušė Francileudo Santosas, nepaisant to, kad liko žaisti dešimtyje po Karimo Hagui pašalinimo, paskutiniąją rungtynių minutę pridėjo dar vieną įvartį, kurį į savo sąskaitą įsirašė Issamas Jomaas.

Birželio 2, 2006
Tunisas 0-0 Urugvajus

Urugvajus laimėjo „LG“ taurę nugalėdamas Tunisą po baudinių serijos 3-1.

Saudo Arabija

Saudo Arabija 0-3 Portugalija

Saudo Arabijos stengėsi iš visų jėgų, tačiau pora „Manchester United” saugo Cristiano Ronaldo ir vienas Maniche įvartis sužlugdė visas jų viltis.

Kovo 15, 2006
Saudo Arabija 2-2 Irakas

Šeimininkai pirmavo du kartus po Nawafo Al Temyato ir Sami Al Jabero įvarčių, bet išlaikyti pranašumo nesugebėjo.

Kovo 28, 2006
Saudo Arabija 1-2 Lenkija

Saudo Arabijos žaidėjas Redha Takeris suteikė šeiminininkams viltį išlyginti rezultatą, kai uždirbo laisvą smūgį, bet pasiekti tikslo nepavyko.

Gegužės 11, 2006
Belgija 2-1 Saudo Arabija

Saudo Arabija turėjo progą išsiveržti į priekį, tačiau stiprų smūgį iš standartinės situacijos puikiai atrėmė belgų vartininkas Bartas Gooras, o 55 rungtynių minutę buvo praleistas įvartis į savo vartus.

Gegužės 14, 2006
Saudo Arabija 1-0 Togas

Įvartį likus žaisti 5 minutes pelnė Malekas Ali Al-Hawsawis gavęs perdavimą iš komandos draugo Mohammedo Ameen Haidaro.

Gegužės 26, 2006
Saudo Arabija 0-2 Čekija

Įvarčius, kurie pasmerkė Saudo Arabijos vienuolikę, pelnė „Aston Villa“ puolėjas Milanas Barošas ir „Milan“ saugas Marekas Jankulovskis.

Gegužės 31, 2006
Saudo Arabija 0-1 Turkija

Saudo Arabija pralimėjo antras iš eilės Pasaulio čempionato pasiruošimo ciklo rungtynes. 9 tūkstančių žiūrovų akivaizdoje vienintelį rungtynių įvartį 59 minutę pelnė Necati.

Tarpusavio susitikimai

Prieš tai vykę Pasaulio čempionatai šių dviejų rinktinių nesuvedė. Ne Pasaulio čempionatuose Tunisas ir Saudo Arabija tarpusavyje yra susitikę 6 kartus. Paskutiniosios rungtynės įvyko 1994 metais, tuomet pergalę 2-0 šventė Tunisas.

Statistika, faktai, prognozės

Tunisas

Pirmą kartą į Pasaulio čempionatą pateko 1978 metais, kuriame jiems 3-1 pavyko nugalėti Meksikos rinktinę. Tai buvo istorinis momentas, nes Tunisas tapo pirmąja Afrikos valstybe, iškovojusia Pasaulio čempionate pergalę. Gera gynyba ir Brazilijoje gimusio puolėjo Francileudo dos Santoso sugebėjimai padėjo ekipai patekti į šių metų finalinį etapą. Nors didelių pasiekimų iš Tuniso rinktinės nesitikima, bet neatmetama galimybė, jog ji gali „įgelti“ kuriai nors iš grupės favoričių.

Sekmadienį Tuniso futbolo federacijos prezidentas Hamouda Ben Ammaras paskelbė, kad prancūzas Roger Lemerre'as pratęsė kontraktą ir vyriausiojo rinktinės trenerio poste liks iki 2008 metų. Jis taip pat mano, jog R.Lemerre'o darbas rinktinėje duoda teigiamus rezultatus ir norėtų, kad tai tęstųsi toliau.

FIFA reitingas: 21

Vienam geriausių Saudo Arabijos futbolininkų Al Jaberui, kuris pirmąjį savo įvartį rinktinei pelnė dar 1990 metais, tai bus jau ketvirtasis Pasaulio čempionatas. 1994 metais jo pelnytas įvartis padėjo komandai iškovoti pirmąją pergalę Pasaulio čempionato finaliniuose etapuose. Tie metai rinktinei buvo sėkmingiausi, nes pavyko patekti į aštunfinalį, kuriame rezultatu 3-1 buvo nusileista Švedijos rinktinei.

Blogiausias komandos pasirodymas įvyko prieš ketverius metus Japonijoje ir Pietų Korėjoje vykusiame Pasaulio čempionate, kurio metu komanda per trejas rungtynes nepasižymėjo nė karto, o mače prieš Vokietiją praleido net 8 įvarčius.

Šiame Pasaulio čempionate Saudo Arabija taip pat laikoma H grupės autsaidere.

FIFA reitingas: 34

Traumuoti žaidėjai

Šiame mače Tuniso rinktinei tikrai negalės padėti vienas svarbiausių komandos žaidėjų puolėjas Francileudo dos Santosas, kurį kamuoja blauzdos trauma, gauta prieš porą savaičių. Galbūt viskas būtų pasibaigę sėkmingiau, jei atvykęs į Vokietiją žaidėjas nebūtų sužaidęs draugiškų rungtynių su mėgėjų komanda. Sekmadienį futbolininkas su rinktinės gydytoju Hamedu Kammounu nuvyko į Niurnbergą išsiaiškinti ar jis galės pasirodyti antrosiose grupės rungtynėse. Padarius tyrimus paaiškėjo, jog mačui su Ispanija žaidėjas turėtų būti pasirengęs.

Taip pat pirmadienį buvo pranešta, jog atsarginį Tuniso rinktinės gynėją Mehdi Meriahą, pasitraukusį dėl raumens traumos, pakeitė puolėjas Haykelis Guemamdia, kuris reikalui esant pastiprintų komandos puolimą.

Saudo Arabijos rinktinė į aikštelę turėtų išbėgti stipriausios sudėties. Nors komandos kapitonas Samis Al Jaberas neseniai kentėjo dėl šlaunies traumos, tačiau išbėgti į aikštelę turėtų būti pasiruošęs. Jeigu futbolininkas ir pasijustų blogai, treneris turi kuo jį pakeisti.

Žaidėjų, trenerių apmąstymai prieš rungtynes

Saudo Arabijos vyriausiasis treneris Marcos Paqueta mąsto optimistiškai: „Pirmosios rungtynės su Tunisu bus kaip „Arabiškas derbis“. Tai bus pagrindas įgyvendint mūsų viltis - likti antroje vietoje grupėje.“

„Tarp abiejų komandų nėra didelio skirtumo. Rungtynių rezultatą nulems mažos smulkmenos ir mes vyrausime tose detalėse“,- pridūrė jis.

Tuniso rinktinės treneris optimistiškumu nenusileido savo varžovui: „Mes turime vieną aiškų tikslą – patekti į antrą etapą. Pirmoji įmušusi šiame mače gali tikėtis pergalės. Psichologiškai tai labai svarbu.“

”Aš jaučiuosi dar stipresnis, nes žinau, kad žaidėjai yra susikaupę, nors kai kurie iš jų yra labai jauni“,- tęsė treneris.