Dramblio Kaulo Krantas išplėšė pergalę © Eurofootball.lt
Paskutinėse C grupės rungtynėse Dramblio Kaulo Kranto rinktinė po permainingos kovos atsitiesė po dviejų įvarčių deficito ir iškovojo pergalę prieš visą antrą kėlinį dešimtyje žaidusius Serbijos ir Juodkalnijos futbolininkus. Beje, afrikiečiai varžybas taip pat baigė dešimtyje.

Miuncheno Allianz Arena, 66000 žiūrovų
Teisėjas - Marco Rodriguez (Meksika)
Dramblio Kaulo Krantas 3 - 2 Serbija ir Juodkalnija
10' [0 - 1] Nikola Zigic
20' [0 - 2] Saša Ilic
37' [1 - 2] Aruna Dindane (iš 11 m. baudinio)
67' [2 - 2] Aruna Dindane
85' [3 - 2] Bonaventure Kalou (iš 11 m. baudinio)

45' Albert Nadj (Serbija ir Juodkalnija), 90' Cyril Domoraud (Dramblio Kaulo Krantas) pašalinti iš aikštės

Dramblio Kaulo Krantas: Barry, Boka, Kouassi, Domoraud, Eboue, Akale (60' B.Kone), Zokora, Keita (72' B.Kalou), Gneri Yaya Toure, Arouna Kone, Dindane

Serbija ir Juodkalnija: Jevric, Gavrancic, Nenad Djordjevic, Dudic, Krstajic (16' A.Nadj), Ergic, Duljaj, Stankovic, Predrag Djordjevic, Ilic, Zigic (66' Milosevic).

Rungtynes itin aktyviai pradėjo nemažą porciją kritikos prieš šias varžybas gavę pirmenybėse kaip atskira valstybė debiutuojanti Serbija ir Juodkalnija, kuriai tai kartu ir paskutinysis čempionatas, mat Juodkalnijai ir Serbijai atsiskyrus vienai nuo kitos, skyla ir kol kas dar bendra šalies futbolo federacija.

Balkanų futbolininkai visas afrikiečių viltis iškovoti pergalę galėjo paversti niekais jau pirmoje pirmojo kėlinio pusėje.

10 rungtynių minutę, po kelių kombinacijų aikštėje, Milano "Inter" saugas Dejanas Stankovičius atidavė puikų "skersą" perdavimą Nicola Žigičiui, kuris, blogai savo pozicijas užėmus vidurio gynėjui Blaise Kouassi ir vartininkui Boubacar Barry, varžybose leidusiam pailsėti Jeanui Jacquesui Tizie, nesunkiai įmušė įvartį.

Antrojo įvarčio taip pat nereikėjo ilgai laukti. Jau po dešimties minučių suklydus Cyrilui Domoraud, įvartį pelnė Saša Iličius.

Klaidos ir toliau tęsėsi, tiesa, jau kitoje aikštės pusėje. Įpusėjus kėliniui vaikiškai suklydo serbas Milanas Dudičius, kuris tyčia rankomis numušė į baudos aikštelę Arturo Boka perduotą kamuolį ir teisėjas Marco Rodriguezas nedvejodamas skyrė vienuolikos metrų baudinį, o serbui, žinoma, parodė geltoną kortelę.

Baudinio mušti stojo Aruna Dindane, kuris smūgiuoti turėjo dukart. Jam atliekant pirmąjį smūgį, kuris buvo tikslus, kažkuris iš afrikiečių žaidėjų per anksti įžengė į baudos aikštelę ir A.Dindane savo smūgį teko pakartoti. Puolėjas dar kartą smūgiavo į tą patį kampą praktiškai identiškai, tačiau smūgis buvo tikslus.

Dar po keliolikos minučių tas pats A.Dindane neišnaudojo dar vienos idealios progos įvarčios pasiekti - po grubios serbų gynėjų klaidos A.Dindane gavo perdavimą ir ant baudos aikštelės prieigų smūgiavo į vartus, tačiau ne visai tiksliai pataikė į kamuolį, ir jo smūgį atrėmė vartininkas.

Kėlinio pabaigoje serbų situacija komplikavosi - jau antrose rungtynėse iš eilės jie buvo priversti rungtynes žaisti turėdami vienu žaidėju mažiau. Tik 16 rungtynių minutę į aikštę vietoj traumą patyrusio M.Krstajičiaus įžengęs Albertas Nadjis aikštėju teišbuvo vos pusvalandį. Žaidėjas po keitimo iš karto užsidirbo geltoną kortelę, o kėlinio pabaigoje už pražangą iš už nugaros gavo antrąją, ir buvo pašalintas iš aikštės.

Antrame kėlinyje daug aktyvesni buvo afrikiečiai, kurie, turėdami kiekybinę persvarą, atakavo labai pavojingai. Kėlinio pradžioje puikiai sužaidė serbų vartininkas Drajoslavas Jevričius, tik kojomis atmušęs Kanga Akale smūgį, kurį šis pakartojo po Arturo Boka baudos smūgio.

Netrukus puikų šansą turėjo B.Kouassi, tačiau jo smūgiuotas kamuolys praskriejo virš skersinio.

Rezultatą antrajame kėlinyje išlygino vienas aktyviausių afrikeičių žaidėjų A.Dindane, kuris antrojo kėlinio viduryje galva nukreipė kamuolį į Jevričiaus ginamus vartus.

Rungtynių pabaigoje serbų situacija komplikavosi visiškai. Tas pats M.Dudičius antrąkart baudos aikštelėje sužaidė ranka ir teisėjas vėl paskyrė neabejotiną vienuolikos metrų baudinį, kurį realizavo tik antrajame kėlinyje po keitimo pasirodęs Bonaventure Kalou.

Pačioje rungtynių pabaigoje afrikiečiai taip pat liko dešimtyje - už pražangą prieš Savo Miloševičių antrą geltoną kortelę gavo C.Domoraud, tačiau serbams išsilygunusia padėtimi pasinaudoti neteko, mat netrukis nuaidėjo finalinis teisėjo švilpukas.

Po šių varžybų Dramblio Kaulo Kranto futbolininkai, iškovoję pirmąją pergalę, grupėje užėmė trečiąją vietą, tuo tarpu Serbija ir Juodkalnija liko paskutinėje vietoje, surinkusi 0 taškų bei turėdama 2-10 įvarčių skirtumą.