Brazilija sutriuškino Japoniją © Eurofootball.lt
Brazilijos rinktinė ketvirtadienį sugebėjo atsigauti po praleisto įvarčio prieš Japoniją ir įmušusi keturis kartus iškovojo pergalę, kuri leido pasaulio čempionams užsitikrinti pirmą vietą F grupėje bei susitikimą su Gana aštuntfinalyje. Du įvarčius nugalėtojams pelnė atsigaunantis Ronaldo, kuris rezultatyviausių visų laikų Pasaulio čempionatų žaidėjų sąraše pasivijo 14 įvarčių pelniusį vokietį Gerdą Mullerį, po vieną įmušė Juninho ir Gilberto, o japonų gretose pasižymėjo Keiji Tamada.

Dortmundo Signal Iduna Park, 65000 žiūrovų
Teisėjas - Eric Poulat (Prancūzija)
Japonija 1 - 4 Brazilija
34' [1 - 0] Keiji Tamada
45' [1 - 1] Ronaldo
53' [1 - 2] Juninho Pernambucano
59' [1 - 3] Gilberto
81' [1 - 4] Ronaldo

Japonija: Kawaguchi; Santos, Tsuboi, Kaji, Nakazawa; H.Nakata, Ogasawara (56' K.Nakata), Nakamura, Inamoto, Maki (60' Takahara (66' Oguro)); Tamada

Brazilija: Dida (82' Rogerio); Lucio, Juan, Cicinho, Gilberto; Kaka (71' Ze Roberto), Ronaldinho (Ricardinho 71), Gilberto Silva, Juninho; Ronaldo, Robinho.

Rungtynes aktyviau, kaip ir dera favoritams, pradėjo brazilai. Pirmasis pavojingas epizodas prie japonų vartų kilo sužaidus maždaug 5 minutes. Į vartus pavojingai smūgiavo Ronaldo, tačiau smūgį atrėmė Japonijos rinktinės vartininkas Yoshikatsu Kawaguchi.

Kiek vėliau laimę iš toli pabandė Kaka, bet kamuolys skriejo aukštai virš vartų. Sužaidus apie 15 minučių pirmajame kėlinyje stipriai į vartus smūgiavo Robinho, tačiau Y.Kawaguchi sugebėjo nukreipti kamuolį už galinės linijos.

Įpusėjus kėliniui Ronaldo gavo kamuolį baudos aikštelėje ir sugebėjo pavojingai smūgiuoti, tačiau ir vėl savo komandą gelbėjo japonų vartininkas.

Sužaidus maždaug 20 minučių pirmąją savo progą turėjo ir Japonija, tačiau brazilas Gilberto sugebėjo nukreipti kamuolį už galinės linijos.

Nors kamuolį daugiau kontroliavo ir pavojingesnes progas kūrė brazilai, pirmieji įvartį įmušė japonai. 34 minutę baudos aikštelėje gavęs Keiji Tamada smūgiavo labai stipriai ir itin tiksliai - 1-0 Japonijos naudai.

Pačioje kėlinio pabaigoje, jau per teisėjo pridėtą laiką Brazilijai visgi pavyko išlyginti rezultatą. Cicinho galva numetė kamuolį Ronaldo, o pastarasis gražiu smūgiu galva nuginklavo Japonijos rinktinės vartininką.

Po pirmojo kėlinio rezultatas buvo lygus: 1-1.

Antrąjį kėlinį ir vėl aktyviau pradėjo brazilai. Vienoje iš atakų Ronaldo gražiai sužaidė "sienelę" su Ronaldinho ir pavojingai smūgiavo į vartus, tačiau kamuolys skriejo šalia vartų.

Dar kartą savo persvarą įvarčiu brazilai pavertė 53 minutę. Kai stipriu smūgiu iš toli neužtikrintai sužaidus vartininkus įvartį pelnė Juninho Pernambucano.

Pajutę įvarčių skonį dabartiniai pasaulio čempionai ir toliau tęsė savo atakas. 59 minutę po reido kairiuoju kraštu smūgiu kaire koja į tolimąjį vartų kampą trečiąjį brazilų įvartį pelnė gynėjas Gilberto.

Po to, kai rezultatas tapo 3-1 Brazilijos rinktinės naudai, žaidimas kiek aprimo. Visgi 81 minutę vos keleto tikslių perdavimų pakako, kad Ronaldo atsidurtų patogioje smūgiui pozicijoje. Geriausias rungtynes šiame čempionate sužaidęs puolėjas apsisukęs smūgiavo iš baudos aikštelės prieigų tiksliai buvo tiksliai ir pelnė antrąjį savo įvartį.

Rezultatas iki mačo pabaigos nepasikeitė ir finalinis rungtynių teisėjo Erico Poulat švilpukas užfiksavo Brazilijos rinktinės pergalę 4-1.