Pirmoji į pusfinalį pateko Vokietija © Eurofootball.lt
Pirmieji į Pasaulio čempionato pusfinalio varžybas pateko Vokietijos futbolininkai, kurie po pratęsimo ir antrosios šiame čempionate vienuolikos metrų baudinių serijos nugalėjo Argentiną.

Berlyno Olympiastadion, 72000 žiūrovų
Teisėjas - Lubošas Michelis (Slovakia)
Vokietija 1 - 1 Argentina
(11m. baudinių serija 4-2)
49' [1 - 0] Roberto Ayala
80' [1 - 1] Miroslavas Klose

Vokietija: Lehmann, Friedrich, Mertesacker, Metzelder, Lahm, Schweinsteiger (74' Borowski), Frings, Ballack, Schneider (62' Odonkor), Klose (85' Neuville), Podolski.

Argentina: Abbondanzieri (71' Franco), Sorin, Ayala, Coloccini, Heinze, Maxi, Gonzalez, Riquelme (72' Cambiasso), Mascherano, Crespo (78' Cruz), Tevez.

Rungtynes aktyviau pradėjo Vokietijos futbolininkai, kurie pasižymėti galėjo jau 7 rungtynių minutę, kuomet į Argentinos vartus buvo paskirtas baudos smūgis. Šį realizuoti ėmėsi Lukas Podolskis, ir nors jo smūgis buvo nestiprus, tačiau Roberto Abbondanzieri kamuolį pagavo tik iš antro karto.

Ko gero, realiausią progą pirmajame kėlinyje pasižymėti turėjo Michaelis Ballackas, kuris, sužaidus kiek daugiau nei 15 minučių po puikaus Berndo Schneiderio perdavimo galva itin pavojingai smūgiavo į vartus, tačiau kamuolys pralėkė visai šalia vartų.

Po šio epizodo teritorinę persvarą perėmė argentiniečiai, o tam tikru momentu jų kamuolio kontrolės laikas buvo didesnis daugiau nei trisdešimčia procentų. Jų gretose aktyviai rungtyniavo Luisas Gonzalezas, Juanas Pablo Sorinas, Juanas Romanas Riquelme, tačiau jų atakas aukšti vokiečių gynėjai atremdavo.

Antrąjį kėlinį pakankamai aktyviai taip pat pradėjo argentiniečiai, ir iškart po pertraukos įmušė įvartį. Prie vokiečiu vartų buvo skirtas kampinis, kurio realizuoti stojo etatinis tokių standartinių padėčių atlikėjas Juanas Romanas Riquelme. Po jo perdavimo į baudos aikštelę aukščiau už visus iššokęs galva griūdamas tiksliai smūgiavo "Valencia" gynėjas Roberto Ayala, ir Argentina įsiveržė į priekį.

Iš karto po šio įvarčio vokiečiai pradėjo žaisti aktyviau ir agresyviau, o argentiniečiai, atidavę teritorinę persvarą, naudojosi kontratakomis. Vienos iš jų metu Maxi Rodriguezas galėjo persvarą dar padidinti, tačiau po Carloso Tevezo perdavimo jo stipriai smūgiuotas kamuolys įlėkė į tinklą iš kitos pusės.

Iki pagrindinio laiko pabaigos likus maždaug 20 minučių po susidūrimo su Miroslavu Klose šonkaulių traumą patyrė Argentinos rinktinės vartininkas R.Abbondanzieri ir buvo priverstas palikti aikštelę, šią užleisdamas mažai patyrusiam Leonardo Franco, kurį vokiečiai nusprendė "patikrinti" jau po kelių minučių, tačiau iš toli atliktas baudos smūgis praskriejo virš vartų.

Tačiau įvarčio ilgai laukti neteko - L.Franco "krikštas" atėjo po dešimties minučių. Gavęs M.Ballacko perdavimą, tik prieš šešias minutes aikštėje pasirodęs Timas Borowskis galva šį atmetė Miroslavui Klosei, kuris griūdamas taip pat galva nukreipė jį į vartus.

Per likusias dešimt minučių komandoms pasižymėti nepavyko, ir komandos priverstos žaisti pratęsimą, tačiau pratęsimo metu abi ekipos žaidė pakankamai lėtą futbolą, ir nugalėtojui išaiškinti prireikė jau antrosios čempionate vienuolikos metrų baudinių serijos.

Pirmieji prie kamuolio stojo vokiečiai. Oliveris Neuville smūgiuoja tiksliai, ir vokiečiai priekyje. Taikliu smūgiu atsakė ir Julio Cruzas, tačiau M.Ballacko smūgis taip pat buvo tikslus ir neatremiamas. Tuo tarpu Roberto Ayalos ne visiškai vykusį smūgį Jensas Lehmanas atremė.

L.Podolskis dar padidino vokiečių šansus ir įmušė trečiąjį vienuolikos metrų baudinį, o Argentina klysti nebegalėjo. T.Borowskis smūgiavo tiksliai, ir vokiečiai atsidūrė priekyje jau 4-2. Visas argentiniečių viltis nubraukė Vokietijos vartininkas Jenas Lehmanas, atrėmęs Estebano Cambiasso smūgį – šeimininkai po įtemptos kovos šventė pergalę.