Rusijos "Premier" lygoje - du E.Česnauskio įvarčiai © Eurofootball.lt
Rusijos "Premier" lygoje tęsiantis 14-ojo turo varžyboms šeštadienį po ilgos pertraukos išvydome ir pasižymėjusį lietuvį - du įvarčius pelnė ir pergalę "Saturn" klubui nulėmė Edgaras Česnauskis, tuo tarpu kitose rungtynėse triuškinančias pergales trijų įvarčių skirtumais iškovojo Maskvos "Torpedo" ir "Spartak" klubai.

Maskvos derbyje susikovė du nesėkmingai sezoną pradėję autsaideriai - "Torpedo" ir "Dinamo" klubai. 32 minutę pasižymėjus šeimininkų žaidėjui Gžegožui Pechnai kamuolį iš vartų turėjo traukti Žydrūnas Karčemarskas, kuriam tokią nemalonią procedūrą teko du kartus atlikti ir antrajame kėlinyje - pasižymėjo Jevgenijus Lustenko ir Aleksandras Daniševskis. "Milicininkams" tai buvo jau aštuntosios rungtynės iš eilės be pergalės ir jie lieka priešpaskutiniai, o po septynių mačų pertraukos nugalėjęs "Torpedo" pakilo į 13-ąją poziciją.

Itin rezultatyvios rungtynės vyko sostinės "Lužniki" stadione, kur Maskvos "Spartak" sugebėjo išspręsti įvarčių mušimo problemą ir jau pirmajame kėlinyje penkis kartus pasiuntė kamuolį į "Rostov" vartus - šeimininkų įvarčių sąskaitą atidarė Vladimiras Bystrovas, vėliau sekė du tikslus Romano Pavliučenkos smūgiai, nuostabus argentiniečio F.Cavenaghi įvartis griūnant permetant kamuolį per vartininką iš toli, o po pastarojo smūgio į virpstą pakartotiniu smūgiu pasižymėjo tėvynainis Clemente Rodriguezas.

Prieš pat pertrauką paguodos įvartį svečiams 11 metrų baudiniu pelnė Michailas Osinovas, kuris tokiu pačiu būdu įmušė ir 82 minutę. "Spartak" nugalėjo rezultatu 5-2 ir laimėjęs antrą kartą iš eilės turnyrinėje lentelėje prisivijo nugalėtojų titulą ginantį ir lyderiu po ketvirtadienio rungtynių buvusį "CSKA" bei aplenkė jį pagal įvarčių santykį.

Gana netikėtą trečią sezono laimėjimą iškovojo Ramenskojės "Saturn" klubas, svečiuose triuškinama persvara įveikęs Kazanės "Rubin" ekipą. Po net devynių lygiųjų per keturiolika rungtynių jau buvo susvyravusi "Saturn" trenerio Vladimiro Weisso kėdė, tačiau jį išgelbėjo sėkmingas Edgaro Česnauskio ir Aleksejaus Jariomenkos žaidimas. Lietuvis antrajame kėlinyje po komandos draugo perdavimų įmušė du įvarčius bei uždirbo paties A.Jariomenkos realizauotą 11 metrų baudinį ir padėjo "Saturn" po šešių susitikimų pertraukos iškovoti pergalę.

14 turo rezultatai

"%c00112" 3 - 0 "%c00110"
32' [1 - 0] Gzegoz Pekhna
61' [2 - 0] Evgeniy Lutsenko
78' [3 - 0] Aleksandr Danishevski

Ž.Karčemarskas ("Dinamo") žaidė visas rungtynes

"%c00114" 5 - 2 "%c00115"
13' [1 - 0] Vladimir Bystrov
24' [2 - 0] Roman Pavlyuchenko
29' [3 - 0] Roman Pavlyuchenko
33' [4 - 0] Fernando Cavenaghi
38' [5 - 0] Clemente Rodriguez
45' [5 - 1] Mikhail Osinov (11m.)
82' [5 - 2] Mikhail Osinov (11m.)

I.Dedura ("Spartak") rungtynėms registruotas nebuvo

"%c00074" 0 - 3 "%c00111"
63' [0 - 1] Edgaras Česnauskis
72' [0 - 2] Edgaras Česnauskis
84' [0 - 3] Aleksei Eremenko (11m.)

R.Džiaukštas ("Saturn") žaidė visas rungtynes, o E.Česnauskis ("Saturn") iki 86 minutės