Paaiškėjo visi Čempionų lygos grupių etapo dalyviai © Eurofootball.lt
Trečiadienį paaiškėjo visos komandos, kurios sugebėjo prasibrauti į pagrindinį UEFA Čempionų Lygos finalinį etapą. Didžiausia ir tuo pačiu netikėčiausia sensacija užfiksuota Amsterdame, kur vietos „Ajax“ klubas po pergalės išvykoje trečiojo etapo pirmajame rate prieš „Copenhagen“ namuose netikėtai suklupo 0-2 ir taip sensacingai užleido vietą Danijos čempionams, o „lietuviškasis“ Edinburgo „Hearts“ klubas patyrė skaudų pralaimėjimą Atėnuose.

Kaip jau minėjome, Danijos "Copenhagen" sugebėjo svečiuose rezultatu 2-0 įveikti galingąjį Amsterdamo "Ajax" ir taip patekti i Čempionų Lygos grupių varžybas. Rungtynių pradžia "Ajax" nežadėjo nieko blogo - jie kūrė progas vieną po kitos, vienas Ryano Babelio smūgis pataikė į virpstą, o kėlinio pabaigoje tik Tobiasas Linderothas nuo vartų linijos išmušė Jaapo Stamo smūgiuotą kamuolį.

Tačiau Henko Ten Cate`o auklėtiniams teko sumokėti už gausybę iššvaistytų progų: įpusėjus antrajam kėliniui T.Linderotho baudos smūgį į vartus nukreipė Michaelis Silberbaueris. Šis įvartis sukėlė savotišką paniką šeimininkų gretose ir tuo puikiai pasinaudojo "Copenhagen": 77-ą minutę po Williamo Qvisto Jorgenseno perdavimo iš krašto kamuolį į savus vartus nukreipė "Ajax" gynėjas belgas Thomas Vermaelenas.

Kieki anksčiau vykusiose rungtynėse ginklus į kovą metė Maskvos „Spartak“ ir Libereco „Slovan“ ekipos. Spartakiečiai po sunkios ir permainingos dvikovos nurungė Čekijos čempionus, kurių gretose rungtyniauja ir lietuvis Tomas Radzinevičius, rezultatu 2-1. Tiesa, lietuvis šioms rungtynėms registruotas nebuvo.

Pirmosios rungtynės laimėtojų išaiškinusios nebuvo, taigi reikėjo viską pradėti iš naujo. „Spartak“ iškart užpuolė savo priešininkus ir 23-iąją minutę tikslą pasiekė Maskvos komandos legionierius iš Brazilijos Mozartas. Čekų klubo futbolininkų nervai neišlaikė ir jie privalėjo baigti mačą dešimtyje, kai iš aikštės buvo pašalintas Tomas Zapotocny.

Bet "Slovan" nesiruošė kelti baltos vėliavos ir 73-iąją minutę Ivanas Hoduras realizavo 11 metrų baudinį. Lygiosios 1-1 būtų reiškusios, kad į kitą etapą dėl svečiuose įmušto įvarčio žengs "Slovan", bet turėdami akivaizdžią persvarą, „Spartak“ iškovojo pergalę, kai pasižymėjo rezultatyviausias komandos žaidėjas Romanas Pavluchenko.

Turkijos „Galatasaray“ taip pat pateko į Čempionų lygos grupių etapo varžybas po to, kai sužaidė lygiosiomis su „Mlada Boleslav“ 1-1. Turkams padėjo iškovota pirmoji pergalė savo stadione rezultatu 5-2.

Pirmasis mačo įvartis krito tik 73-iąją minutę, kai „Galatasaray“ į priekį išvedė Hasanas Sasas, o likus dviems minutėms iki susitikimo pabaigos, Marianas Palatas sugebėjo išlyginti rezultatą. Rungtynėse įsimintinesnių progų nebuvo ir lygiosios turkų klubą išvedė į UEFA Čempionų Lygos grupių etapo varžybas.

Tuo tarpu kitą Turkijos ekipa „Fenerbahce“ susigrūmė su daug stipresniu varžovu – Kijevo „Dinamo“ vienuolike. Mačas pasibaigė rezultatyviomis lygiosiomis 2-2 ir, kadangi kijeviečiai pirmąjį susitikimą namuose laimėjo rezultatu 3-1, „Dinamo“ taip pat pateko į UEFA Čempionų Lygą.

Nacionalinę šventę savo šalyje sukėlė Bukarešto "Steaua", namuose 2-1 įveikę Liežo "Standard" iš Belgijos ir žengę į grupių etapą, nes pirmoji dvikova buvo pasibaigusi rezultatyviomis lygiosiomis 2-2.

Didelio vargo su savo varžovais neturėjo Prancūzijos "Lille" ir Rusijos čempionai Maskvos "CSKA", įveikę savo varžovus "sausais" bendrais rezultatais atitinkamai 0-4 ir 0-5. Raudonarmiečių gretose visas rungtynes žaidė Lietuvos rinktinės gynėjas Deividas Šemberas.

Pirmąja per pastarąjį dešimtmetį Lenkijos ekipa Čempionų lygos grupių turnyre tapti nepavyko Varšuvos "Legia" vienuolikei: jie namuose nusileido Donecko "Shakhtar" ekipai ir pralaimėjo bendru rezultatu 2-4.

Kiek netikėtai į grupių etapą pateko Bulgarijos čempionai Sofijos "Levski", Veronoje atsakomąsias rungtynes su vietos "Chievo" sužaidę 2-2 ir žengę tolyn bendru rezultatu 2-4.

Tuo tarpu Panevėžio "Ekrano" skriaudikai Kroatijos čempionai Zagrebo "Dinamo", nors didžiąją rungtynių Londone dalį ir pirmavo prieš daug tituluotesnį "Arsenal", tačiau rungtynių pabaigoje prasileido du įvarčius ir bendru dviejų rungtynių rezultatu turėjo tenkintis pralaimėjimu 5-1.

Triuškinantį pralaimėjimą Atėnuose rezultatu 0-3 patyrė ir bendru rezultatu 1-5 pralaimėjo "lietuviškasis" Edinburgo "Hearts". Valdo Ivanausko vadovaujamas traumų išretintas Škotijos klubas, kurio gretose aikštėje pasirodė trys lietuviai Saulius Mikoliūnas, Deividas Česnauskis ir Edgaras Jankauskas, šiose rungtynėse turėjo įmušti bent du įvarčius, jei norėjo žengti toliau, tačiau jų viltys tai padaryti smarkiai sumenko, kai pirmojo kėlinio viduryje iš aikštės už abejotiną antrą geltoną kortelę išvarytas buvo prancūzas Julienas Brellier.

"Hearts" sėkmingai kovėsi su kiekybinę persvarą turėjusiais varžovais, tačiau antrojo kėlinio viduryje prieš savo akis iš karto raudoną kortelę išvydo Neillas McCannas. Nors po šio epizodo devyniese prieš vienuoliką varžovų likę "Hearts" futbolininkai dar bandė kovoti, tai pasirodė ne jų jėgoms: 79-ą minutę po graiko Panagiočio Fysso klaidos į baudos aikštelę įsiveržusį po keitimo aikštėje pasirodžiusį Vassilį Lakį pargriovė lietuvis Deividas Česnauskis, o teisėjo iš Rusijos Jurijaus Baskakovo skirtą vienuolikos metrų baudinį užtikrintai realizavo Julio Cesaras.

Po trijų minučių po tolimo perdavimo iš krašto smūgiu galva rezultatą padvigubino Nikolaos Lyberopoulos, o dar po trijų minučių Edgarui Jankauskui ne be varžovų "pagalbos" praradus kamuolį kelis varžovus pergudravo Julio Cesaras ir įsiveržęs į baudos aikštelę stipriu smūgiu nuginklavo Craigą Gordoną.

Verta paminėti, kad nemažai kritikos trečiadienio rungtynėse susilaukęs abejotinų sprendimų priėmęs teisėjas J.Baskakovas yra neblogai pažįstamas Lietuvos futbolo sirgaliams. 2005-ųjų kovo mėnesį per atrankos į 2006-ųjų Pasaulio čempionatą rungtynes svečiuose su Bosnijos ir Hercegovinos rinktine būtent šis teisėjas iš aikštės už abejotiną pražangą prieš Mirsadą Bešliją iš aikštės išvarė vos prieš kelias minutes išlyginamąjį įvartį įmušusį lietuvį Marių Stankevičių.

Primename, kad pralaimėjimus trečiąjame kvalifikaciniame etape patyrusios ekipos kovas tęs UEFA Taurės varžybose, kur joms teks peržengti vieną barjerą norint patekti į grupių etapą.

Statistika
Paryškinti klubai žengė toliau

Maskvos "Spartak" 2 - 1 Libereco "Slovan" (Pirmos rungtynės 0-0, bendras rezultatas 2-1)
23` [1 - 0] Mozart
73` [1 - 1] Ivan Hodur (11 m.)
79` [2 - 1] Roman Pavlyuchenko

56` iš aikštės pašalintas Tomaš Zapotocny ("Slovan")

Tomas Radzinevičius ("Slovan") rungtynėms registruotas nebuvo

"Mlada Boleslav" 1 - 1 "Galatasaray" (2-5, 3-6)
73` [0 - 1] Hasan Sas
88` [1 - 1] Marian Palat

Bukarešto "Steaua" 2 - 1 Liežo "Standard" (2-2, 4-3)
2` [0 - 1] Milan Jovanovic
35` [1 - 1] Valentin Badea
51` [2 - 1] Valentin Badea

82` iš aikštės pašalintas Sa Pinto ("Standard")

"Fenerbahce" 2 - 2 Kijevo "Dinamo" (1-3, 3-5)
5` [0 - 1] Maksim Shatshikh
36` [1 - 1] Stephen Appiah
42` [1 - 2] Maksik shatshikh
57` [2 - 2] Karim Zengin

"Rabotnicki" 0 - 1 "Lille" (0-3, 0-4)
18` [0 - 1] Johan Audel

83` iš aikštės pašalintas Dragan Jakolevski ("Rabotnicki")

"Ruzomberok" 0 - 2 Maskvos "CSKA" (0-3, 0-5)
8` [0 - 1] Daniel Carvalho
32` [0 - 2] Vagner Love

Amsterdamo "Ajax" 0 - 2 "FC Copenhagen" (2-1, 2-3)
59` [0 - 1] Michael Silberbauer
77` [0 - 2] Thomas Vermaelen (į savus vartus)

Varšuvos "Legia" 2 - 3 Donecko "Shakthar" (0-1, 2-4)
19` [1 - 0] Piotr Wlodarczyk
25` [1 - 1] Ciprian Marica
29` [1 - 2] Fernandinho
45` [1 - 3] Ciprian Marica
88` [2 - 3] Piotr Wlodarczyk

Atėnų "AEK" 3 - 0 Edinburgo "Hearts" (2-1, 5-1)
79` [1 - 0] Julio Cesar (11 m.)
82` [2 - 0] Nikolaos Lyberopoulos
85` [3 - 0] Julio Cesar

30` iš aikštės išvarytas Julien Brellier ("Hearts")
63` iš aikštės išvarytas Neil McCann ("Hearts")

Saulius Mikoliūnas ("Hearts") žaidė visas rungtynes
Deividas Česnauskis ("Hearts") žaidė iki 81 minutės
Edgaras Jankauskas ("Hearts") žaidė nuo 61 minutės

Veronos "Chievo" 2 - 2 Sofijos "Levski" (0-2, 2-4)
34` [0 - 1] Dimitar Telkiyski
46` [0 - 2] Cedric Bardon
48` [1 - 2] Amauri
81` [2 - 2] Amauri

83` iš aikštės pašalintas Salvatore Lanna ("Chievo")
90` iš aikštės pašalintas Lucio Wagner ("Levski")

Londono "Arsenal" 2 - 1 Zagrebo "Dinamo" (3-0, 5-1)
12` [0 - 1] Eduardo da Silva
77` [1 - 1] Fredrik Ljungberg
90` [2 - 1] Mathieu Flamini