"Chelsea" patyrė netikėtą pralaimėjimą © Eurofootball.lt
Trečiadienį Anglijos „Premier“ lygos čempionate įvyko šeši 2-ojo turo susitikimai. Sensacija užfiksuota mače tarp „Middlesbrough“ ir čempionų „Chelsea“. Jau per teisėjo pridėtą laiką „Middlesbrough“ sugebėjo išplėšti pergalę rezultatu 2-1. Tuo tarpu kitas galiūnas, „Man Utd“, priešingai nei „Chelsea“, išvykoje sutriuškino „Charlton“ 3-0 ir tapo vienvaldžiu turnyro lyderiu.

Pirmosios 2-ojo turo varžybos prasidėjo „Villa Park“ stadione, kur vietos „Aston Villa“ priėmė svečius iš Rydingo. Mačas prasidėjo energingai ir jau 4-ąją mačo minutę „Reading“ į priekį išvedė Kevinas Doyle. „Aston Villa“ ekipa po praleisto įvarčio nenuleido rankų ir jau 14-tą minutę Juanas Pablo Angelis po smūgio galva sugebėjo išlyginti rezultatą, tačiau šoninis arbitras užfiksavo nuošalę. Nuo to momento prasidėjo „Reading“ problemos. 33-iąją rungtynių minutę už grubią pražangą baudos aikštelėje prieš Luke`ą Moore`ą iš aiktštės buvo pašalintas Ibrahimas Sonko, o 11 metrų baudinio stojo mušti J.P.Angelis. Kolumbijos rinktinės puolėjas neprašovė ir išlygino rezultatą.

Jau antrojo kėlinio viduryje „Aston Villa“ ekipoje vietoje Jlloydo Samuelio aikštėje pasirodė Peteris Whittinghamas, kuris 61-ą minutę puikiai perdavė kamuolį komandos kapitonui Garethui Barry ir šis antrą kartą nuginklavo „Reading“ vartininką Magnusą Hahnemanną. Tai buvo pirmoji „Aston Villa“ ir naujojo klubo trenerio Martino O‘Neillo pergalė šiame sezone.

Tuo pačiu metu vyko rungtynės Mančesteryje, kur ginklus surėmė vietos „Man City“ ir „Portsmouth“ klubai. „Man City“ ekipa savaitgalį patyrė triuškinamą pralaimėjimą „Chelsea“ vienuolikei rezultatu 3-0 ir mače su „Portsmouth“ norėjo atsigriebti. Tuo tarpu šią vasarą „Portsmouth“ klube įvykusios permainos padėjo klubui pirmajame ture sutriuškinti „Blackburn“ klubą lygiai tokiu pat rezultatu 3-0.

Rungtynės prasidėjo blankiai. Nei viena, nei kita komanda didesnio pranašumo neparodė. Vis dėlto didesnį norą iškovoti tris taškus rodė Mančesterio futbolininkai. 23-iąją minutę Joey Bartonas smūgiavo iš toli, tačiau buvęs jo bendraklubis vartininkas Davidas Jamesas lengvai sugavo saugo smūgiuotą kamuolį. Antrajame kėlinyje tas pats J.Bartonas 49-ą minutę realizavo labai pavojingą baudos smūgį, bet kamuolys neįskriejo į „Pompey“ vartus.

52-ą minutę „Porsmouth“ neteko portugalo saugo Pedro Mendeso, kuris patyrė ganėtinai sunkią traumą. Rungtynės tęsėsi be didesnių pavojingų išpuolių ir mače buvo užfiksuotos nulinės lygiosios. Tai reiškė, kad „Man City“ šiame čempionate iškovojo pirmuosius taškus ir išsikapstė iš turnyrinės lentelės dugno.

Sensacija buvo užfiksuota mače tarp „Middlesbrough“ ir čempionų „Chelsea“. Kaip ir buvo tikimasi, rungtynes aktyviau pradėjo čempionų titulą ginantys „Chelsea“ futbolininkai ir jie sugebėjo pasiekti įvartį jau 17-tą mačo minutę, kai po puikaus prasiveržimo kairiajame krašte perdavimą klubo naujokui Andrėjui Ševčenkai atliko Wayne`as Bridge`as. Ukrainietis nesuklydo ir pelnė savo pirmąjį čempionato įvartį. „Mėlynieji“ neatslūgo ir 23-ią minutę dar vienas naujokas Salomonas Kalou smūgiavo į vartus, tačiau šį kartą tikslo nepasiekė. 31-ą minutę legionierius iš Ukrainos baudos smūgiu iš maždaug 30-ies metrų smųgiavo tiksliai, tačiau nepriekaištingai sužaidė „Middlesbrough“ vartininkas Markas Schwarzeris. Pirmajame kėlinyje daugiau pavojingų momentų nei prie vienų, nei prie kitų vartų neįvyko ir žaidėjai išėjo ilsėtis rezultatui esant 1-0.

Antrasis kėlinys prasidėjo blankiai, tačiau 62-ąją mačo minutę „Chelsea“ surengė pavojingą ataką. Kraštu prasiveržęs A.Ševčenka atliko puikų perdavimą Frankui Lampardui, šis stipriai smūgiavo galva iš maždaug 12 metrų ir pataikė į „Middlesbrough“ vartų skersinį. Tačiau po šio pavojingo momento „Chelsea“ žaidimas sugriuvo. 80-ą rungtynių minutę Paulo Ferreira grubiai sužaidė prieš Fabio Rochembacką. Baudos smūgio stojo realizuoti jaunasis Stewartas Downingas. Jis puikiai pakėlė kamuolį Emanueliui Pogatetzui ir pastarasis smūgiu galva nuginklavo „Chelsea“ vartų sargą Carlo Cudicini.

Jau per teisėjo pridėta laiką Australijos rinktinės kapitonas ir puolėjas Markas Viduka sugebėjo pelnyti dar vieną įvartį ir taip išplėšti sensacingą pergalę prieš „Chelsea“. Po šios nesėkmės „Mėlynieji“ turnyrinėje lentelėje kol kas užima vos 7-ąją vietą.

Tuo tarpu pagrindiniai „Chelsea“ varžovai „Man Utd“ svečiuose sutriuškino „Charlton“ ekipą ir dabar puikuojasi turnyrinės lentelės viršuje. Pirmąjį kėlinį labai aktyviai pradėjo „Man Utd“ futbolininkai. Keletas Cristiano Ronaldo reidų bei Wayne`o Rooney atakų vos nesibaigė įvarčiais. Tačiau pirmoji realesnė proga buvo užfiksuota 25-ąją minutę, kai Ryano Giggso smūgiuotas baudos smūgis pataikė į „Charlton“ vartų virpstą. Tas pats R.Giggsas 43-iąją rungtynių minutę kairiajame krašte surengė puikų reidą, bet prasiveržęs į baudos aikštelę smūgiavo nestipriai ir tiesiai į vartininką Stepheną Anderseną.

Antrojo kėlinio pradžioje pagaliau krito ir pirmasis mačo įvartis. 49-ąją rungtynių minutę „Man Utd“ saugas Darrenas Fletcheris pasinaudojo Jono Fortune`o klaida ir iš arti pelnė pirmąjį komandos įvartį. „Raudonieji velniai“ vis labiau aštrino atakas ir 58-tą minutę Ji-Sung Parkas pataikė į virpstą. Mačo pabaigoje 80-tą minutę skriejo ir antrasis įvartis. Šį kartą prancūzas Luisas Saha prasiveržė į baudos aikštelė ir stipriu smūgiu kamuolį nukreipė į dešinį apatinį vartų kampą. Atrodė, kad mačas ir baigsis tokiu rezultatu, tačiau po keitimo pasirodęs veteranas Ole Gunnaras Soslkjaeras padėjo tašką šiose rungtynėse. 89-tą minutę L.Saha atliko puikų perdavimą norvegui ir šiam beliko tik pasiųsti kamuolį į tuščius vartus. Pergalė rezultatu 3-0 „Raudonuosius velnius“ pavertė vienvaldžiu čempionato lyderiu.

Kitame mače susitiko „Blakcburn“ ir „Everton“ klubai. Čia mačas pasibaigė taikiai rezultatu 1-1. „Rovers“ gretose 50-tą mačo minutę pasižymėjo naujokas Benni McCarthy, o „Everton“ ekipai įvartį 85-ą minutę pelnė australas Timas Cahillas.

Rungtynės tarp „Fulham“ ir „Bolton“ vienuolikių pasibaigė tokiu pačiu rezultatu. 73-iąją minutę svečius į priekį išvedė senegalietis El-Hadji Dioufas, o lygiąsias „Fulham“ padėjo išplėšti 90-tą minutę paskirtas 11 metrų baudinys, kurį be problemų realizavo Jimmy Bullardas.