Slovėnijos rinktinę paliko treneris © Eurofootball.lt
Slovėnijos Futbolo Federacija antradienį oficialiai paskelbė, kad abipusiu susitarimu išsiskyrė su šalies nacionalinės rinktinės vyriausiuoju treneriu Branko Oblaku.

„Buvo laikas permainoms“, - teigė federacijos prezidentas Rudolfas Zavrlas.

59-erių metų B.Oblakas, kuris būdamas žaidėjas atstovavo buvusiai Jugoslavijos rinktinei ir 2004 metais per UEFA jubiliejaus šventę buvo išrinktas geriausiu Slovėnijos visų laikų žaidėju, prie rinktinės vairo stojo tais pačiais metais gegužės mėnesį ir iš karto paliko savo žymę, kai atsisakė vieno komandos lyderių atakų organizatoriaus Zlatko Zahovičiaus ir dar keleto kitų garsių žaidėjų.

Tiesa, jo negailestinga atnaujinimo programa nenusisekė, nes jam nepavyko pasiekti užsibrėžtų tikslų - vadovaujant B.Oblakui Slovėnijos rinktinė šešis kartus laimėjo, septynis kartus sužaidė lygiosiomis ir dešimt kartų turėjo pripažinti varžovų pranašumą.

„Šiuo metu mes ieškome naujojo trenerio“, - pridūrė R.Zavrlas, kuris atskleidė, kad buvęs Slovėnijos kapitonas Darko Milaničius gali užimti B.Oblako vietą. - „Manau, kad nacionalinės rinktinės strategą paskelbsime gruodį, bet laisvą trenerio postą pretenduoja užimti daugiau nei vienas kandidatas“.

Slovėnijos rinktinė 2008 metų Europos čempionato atrankos varžybų G grupėje užima penktąją vietą ir per pirmuosius tris mačus iškovojo vos tris taškus, kuriuos pelnė 2-0 namuose nugalėjusi kuklią Liuksemburgo vienuolikę.