S.Mikoliūno įvarčio "Hearts" neužteko © Eurofootball.lt
Trečiadienį sužaisti visi likusieji 14-a UEFA Čempionų lygos trečiojo kvalifikacinio etapo mačų. Nesėkmingai rungtynės susiklostė "lietuviškajam" "Hearts" klubui, kuris po dramatiškos kovos turėjo pripažinti Atėnų "AEK", didelį žingsnį link grupių varžybų sutriuškinęs varžovus žengė "CSKA", o lietuvius savo gretose turinčių "Slovan" ir "Spartak" dvikova baigėsi be įvarčių. Staigmena užfiksuota Austrijoje, kur "Red Bull" laimėjo prieš "Valencia", o "Liverpool" tik paskutinėmis minutėmis laimėjo prieš "Maccabi".

Į Valdo Ivanausko treniruojamos Edinburgo ekipos sudėtį mačui su "AEK" grįžo Edgaras Jankauskas, pradėjęs rungtynes tarp atsarginių, tačiau prieš pat mačą paaiškėjo, kad dėl ligos negalės žaisti saugai Julienas Brellier ir Deividas Česnauskis. Juos aikštėje pakeitė ekipos naujokas Hristos Karipidis ir Saulius Mikoliūnas.

Svečiai iš karto aktyviai pradėjo rungtynes ir Stevenas Pressley pataikė į savo vartų skersinį, o pirmą ir vienintelę realią grėsmę pirmajame kėlinyje graikų vartams sukėlė rikošetu nuo gynėjo atšokęs ir į virpstą pataikęs S.Mikoliūno smūgiuotas kamuolys. Tačiau "AEK" dominavo aikštėje ir daugiausiai bandė savo laimę smūgiais iš toli. Kartą po tokio Julio Cesaro bandymo "Hearts" išgelbėjo vartininkas Craigas Gordonas, o pakėlus vieną kampinį į savo vartų virpstą kamuolį nukreipė Michalas Pospišilas.

Antrajame kėlinyje Atėnų ekipa išlaikė iniciatyvą ir arčiausiai įvarčio buvo visiškai šalia vartų smūgiavęs Nikos Liberopoulos. 55 minutę H.Karipidį pakeitė E.Jankauskas, ir puolėjas iš Lietuvos padėjo sukurti pirmąjį mačo įvartį. Gavęs kamuolį iš Takio Fysso jis atidavė perdavimą į baudos aikštelę Romanui Bednarui, ir nors šiam pasižymėti sutrukdė virpstas, pirmasis prie kamuolio suskubęs S.Mikoliūnas gana netikėtai išvedė "Hearts" į priekį.

Tačiau šeimininkai patys susikomplikavo sau padėtį, kai antrą geltoną kortelę gavo Bruno Aguiaras, ir likę dešimtyje Edinburgo ekipos žaidėjai buvo vėl priversti gintis. Tiesa, 75 minutę galimybę padvigubinti rezultatą dar turėjo S.Mikoliūnas, tačiau likęs laisvas prie tolimojo virpsto lietuvis iš kelių metrų nesėkmingai pataikė į kamuolį, ir proga liko neišnaudota.

"AEK" užgulė škotų klubo vartus ir nors J.Cesarui du kartus nepavyko pasižymėti baudos smūgiais - viename epizode brazilas nepataikė į vartus, o kitame jam įmušti sutrukdė vartininkas, priešpaskutinę minutę graikas Pantelis Kapetanos po perdavimo iš krašto smūgiu galva išlygino rezultatą, o pačioje mačo pabaigoje N.Liberopoulos muštas kamuolys nuo gynėjo C.Berros kojos pakeitęs kryptį įskriejo į vartus. "Hearts" patyrė nesėkmę ir dabar norint patekti į grupių turnyrą privalės mušti du įvarčius bei nugalėti Atėnuose.

Bene arčiausiai tikslo iš visų trečiadienį žaidusių komandų kartu rezultatu 3-0 prieš Skopjės "Rabotnicki" laimėjusiu "Lille" klubu atsidūrė Maskvos "CSKA", kuris po dviejų Ivicos Oličiaus įvarčių antrojo kėlinio viduryje ir vieno Vagnerio Love'o tikslaus smūgio 83 minutę įveikė Ružomberoko "MFK". Deividas Šemberas žaidė visą susitikimą ir 88 minutę gavo geltoną kortelę. Gerokai daugiau darbo atsakomajame mače turės išvykoje be įvarčių su Libereco "Slovan" sužaidęs Maskvos "Spartak". Skirtingose stovyklose esantys Tomas Radzinevičius ir Ignas Dedura nerungtyniavo.

Pergales be "CSKA" iškovojo dar trys Rytų Europos ekipos iškovojo - Kijevo "Dinamo" įtikinamai 3-1 nugalėjo Stambulo "Fenerbahce" komandą, Donecko "Shakhtar" minimalia persvara laimėjo prieš Varšuvos "Legia", o Sofijos "Levski" kiek netikėtai 2-0 įveikė Veronos "Chievo". Įdomiai mačas klostėsi Stambule, kur "Galatasaray" žaisdamas su "Mlada Boleslav" per kiek daugiau nei valandą įmušė keturis kartus, tačiau susitikimui einant į pabaigą dar praleido du įvarčius ir vieną įmušė - rungtynės baigėsi rezultatu 5-2.

Didžiausią staigmeną pateikė Salcburgo "Red Bull", sugebėjęs namuose po Karelo Pitako įvarčio 73 minutę laimėti prieš dukart lygos vicečempionę "Valencia" ekipą, o prieš metus turnyre triumfavęs "Liverpool" namuose vos išvengė suklupimo prieš Haifos "Maccabi" - anglų klubas atsilikinėjo 29 minutę pasižymėjus Gustavo Boccoli, bet po kelių minučių rezultatą išlygino ekipos naujokas Craigas Bellamy, o rungtynių pabaigoje pergalę šeimininkams išplėšė kitas debiutantas Markas Gonzalezas.

Be "AEK" pergalę išvykoje trečiadienį iškovojo ir mačą su "Kobenhavn" laimėjęs Amsterdamo "Ajax", intriguojanti "Hamburger" ir "Osasuna" dvikova baigėsi be įvarčių, lygiosiomis baigėsi permainingai vykęs Liežo "Standard" ir Bukarešto "Steaua" susitikimas, o "Milan" įgijo vienintelio Filippo Inzaghi įvarčio persvarą prieš Belgrado "Crvena Zvezda". Atsakomieji trečiojo kvalifikacinio etapo susitikimai vyks už dviejų savaičių rugpjūčio 22-23 dienomis.

Čempionų lygos 3-ojo kvalifikacinio etapo trečiadieno mačų statistika

"Lille" 3 - 0 Skopjės "Rabotnicki"
60' [1 - 0] Zoran Jovanoski (į savo vartus)
70' [2 - 0] Fernandes Michel Bastos (11m.)
72' [3 - 0] Nicolas Fauvergue

Maskvos "CSKA" 3 - 0 Ružomberoko "MFK"
59' [1 - 0] Ivica Olic
65' [2 - 0] Ivica Olic
83' [3 - 0] Vagner Love

Kijevo "Dinamo" 3 - 1 Stambulo "Fenerbahce"
1' [1 - 0] Diogo Rincon
48' [1 - 1] Marco Aurelio
67' [2 - 1] Diogo Rincon
83' [3 - 1] Ayila Yussuf

76' Serkan Balci ("Fenerbahce") pašalintas iš aikštės

Donetsko "Shakhtar" 1 - 0 Varšuvos "Legia"
39' [1 - 0] Elano Blumer (11m.)

Sofijos "Levski" 2 - 0 Veronos "Chievo"
8' [1 - 0] Valeri Domovchiskiy
86' [2 - 0] Cedric Bardon (11m.)

Stambulo "Galatasaray" 5 - 2 "Mlada Boleslav"
10' [1 - 0] Sasa Ilic (11m.)
43' [2 - 0] Arda Turan
49' [3 - 0] Hakan Sukur
62' [4 - 0] Arda Turan
83' [4 - 1] Milos Brezinsky
85' [4 - 2] Marek Kulic
90' [5 - 2] Sabri Sarioglu

Libereco "Slovan" 0 - 0 Maskvos "Spartak"

"Hamburger" 0 - 0 "Osasuna"

"København" 1 - 2 Amsterdamo "Ajax"
37' [0 - 1] Klaas Jan Huntelaar
45' [1 - 1] Brede Hangeland
84' [1 - 2] Klaas Jan Huntelaar

Liežo "Standard" 2 - 2 Bukarešto "Steaua"
9' [0 - 1] Sorin Ion Paraschiv
18' [1 - 1] Milan Rapaic
52' [2 - 1] Milan Rapaic
80' [2 - 2] Petre Marin

Edinburgo "Hearts" 1 - 2 Atėnų "AEK"
62' [1 - 0] Saulius Mikoliūnas
89' [1 - 1] Pantelis Kapetanos
90' [1 - 2] Christophe Berra (į savo vartus)

66' Bruno Aguiar ("Hearts") pašalintas iš aikštės

"Milan" 1 - 0 Belgrado "Crvena Zvezda"
22' [1 - 0] Filippo Inzaghi

Salzburgo "Red Bull" 1 - 0 "Valencia"
73' [1 - 0] Karel Pitak

"Liverpool" 2 - 1 Haifos "Maccabi"
29' [0 - 1] Gustavo Bokoli
33' [1 - 1] Craig Bellamy
88' [2 - 1] Mark Gonzalez