Septynių įvarčių trileryje "Blackburn" patiesė blogiausiai "Premier" lygoje besiginantį "Arsenal" (VISŲ MAČŲ VIDEO) © Eurofootball.lt
Anglijos "Premier" lygoje šeštadienį sužaistos šešerios rungtynės.

Pirmąją pergalę šiame sezone iškovojo "Blackburn" klubas, namie po permainingos ir įspūdingos kovos 4-3 nugalėjęs Londono "Arsenal". Įdomu tai, kad sostinės ekipa nacionalinėse pirmenybėse praleido jau 14 įvarčių - tai blogiausias rezultatas tarp visų komandų.

Po itin sunkios naujojo sezono pradžios, naujų futbolininkų įsigijimas bei keli geri rezultatai pastarosiuose mačuose suteikė "Arsenal" sirgaliams vilties, tačiau du įvarčiai į savo vartus prieš "Blackburn" suteiks peno skeptikų diskusijoms.

Tiesa, jau per teisėjo pridėtą laiką Londono ekipa galėjo išplėšti lygiąsias, tačiau Peras Mertesackeris galva smūgiavo virš vartų, Robino van Persie bandymą atrėmė vartininkas Paulas Robinsonas, o Theo Walcotto smūgis buvo per silpnas.

Rungtynių pradžia svečiams nieko blogo nežadėjo - sužaidus vos 10 minučių Gervinho nestipriu, bet tiksliu smūgiu išvedė "Arsenal" į priekį. Nors 25 minutę Yakubu po aštraus perdavimo techniškai atstatė pusiausvyrą, 34 minutę galingu šūviu iš maždaug 16 metrų Mikelis Arteta leido "Kanonieriams" pelnytai laimėti pirmą kėlinį.

Tačiau po pertraukos viskas apsivertė aukštyn kojomis. Sužaidus vos kelias minutes po baudos smūgio nestipriai skriejęs kamuolys atsimušė į gynėjo Alexo Songo kojas ir įskriejo į "Arsenal" vartus, nors realios grėsmės "Blackburn" puolėjai šiame epizode nekėlė. Be to, netrukus Yakubu, kuris, ko gero, buvo nuošalėje, iš kelių metrų išvedė šeimininkus į priekį, o 68 minutę greita "Blackburn" ataka baigėsi perdavimu iš krašto ir dar vienu apmaudžiu gynėjo, šį sykį Laurento Koscielny, įvarčiu į savo vartus.

Arsene'o Wengero auklėtiniai nepasidavė ir užgulė Steve'o Keano vadovaujamos vienuolikės vartus, tačiau Marouane'o Chamakho įvarčio galva nepakako - "Blackburn" šventė pergalę, leidusią sumažinti spaudimą daug kritikos susilaukusiam Keanui.

"Blackburn" 4 - 3 Londono "Arsenal"
10' [0 - 1] Gervinho
25' [1 - 1] Yakubu
34' [1 - 2] M.Arteta
50' [2 - 2] A.Song (į savus vartus)
59' [3 - 2] Yakubu
68' [4 - 2] L.Koscielny (į savus vartus)
85' [4 - 3] M.Chamakh

Birmingemo "Aston Villa" 1 - 1 "Newcastle"
13' [1 - 0] G.Agbonlahor
57' [1 - 1] L.Best

"Bolton" 1 - 2 "Norwich"
37' [0 - 1] A.Pilkington
42' [0 - 2] B.Johnson
64' [1 - 2] M.Petrov (iš 11 m. baudinio)

45' iš aikštės pašalintas I.Klasnic ("Bolton")

Liverpulio "Everton" 3 - 1 "Wigan"
31' [0 - 1] F.Di Santo
33' [1 - 1] P.Jagielka
84' [2 - 1] A.Vellios
90' [3 - 1] R.Drenthe

"Swansea" 3 - 0 "West Bromwich"
14' [1 - 0] S.Sinclair (iš 11 m. baudinio)
24' [2 - 0] L.Lita
49' [3 - 0] N.Dyer

"Wolverhampton" 0 - 3 "Queens Park Rangers"
8' [0 - 1] J.Barton
10' [0 - 2] A.Faurlin
87' [0 - 3] D.Campbell