Serbija taip pat žengė į pusfinalį © Eurofootball.lt
Ketvirtadienį Europos jaunimo futbolo čempionate įvyko B grupės 2-ojo turo dvikovos. Jose antrąją minimalią pergalę iš eilės iškovojo ir kelialapį į pusfinalį užsitikrino Serbijos rinktinė, įveikusi Čekiją. Diena anksčiau tai padarė Olandija. Tuo tarpu Anglijos ir Italijos jaunimo dvikova baigėsi lygiosiomis. Po jų 5 kartųs Europos jaunimo čempionų italų šansai pakliūti į pusfinalį labai sumenko.

Statistika:

Čekija U-21 0 – 1 Serbija U-21
90+3‘ [0 – 1] Boško Jankovic

Rungtynės buvo labai įtemptos, ir pirmasis kėlinys pasižymėjo tuo, kad Čekija gavo net keturias geltonas korteles.

Tačiau Serbija tiek pirmojoje, tiek antrojoje rungtynių pusėje rodė daugiau noro bei daug kartų grasino čekų vartams, kol galiausiai mačo pabaigoje sugebėjo išplėšti pergalę ir užsitikrinti vietą pusfinalyje.

Jau per teisėjo trečiąją pridėtą minutę po Milano Smiljaničiaus perdavimo iš dešinio krašto Bosko Jankovičius atsikratęs čekų gynėjo kyštelėjo galva ir pasiuntė kamuolį į artimąjį vartų kampą.

Anglija U-21 2 – 2 Italija U-21
24‘ [1 – 0] David Nugent
26‘ [2 – 0] Leroy Lita
35‘ [2 – 1] Giorgio Chiellini
69‘ [2 – 2] Alberto Aquilani

Tik prasidėjus mačui fantastiškos progos išsiveržti į priekį neišnaudojo Anglijos rinktinės ir „Reading“ klubo puolėjas Leroy`us Lita, kuris gavęs Marko Noble`o perdavimą išėjo vienas prieš vartininką Emiliano Viviano , jį „išmaudė“, tačiau į tuščius vartus nepataikė.

Vis dėlto anglai savo pasiekė 24-ąją minutę, kai po „Wigan“ klubo gynėjo Leightono Baineso perdavimo iš kairiojo krašto „Preston“ atakų lyderis Davidas Nugentas griūdamas tiksliu smūgiu galva nukreipė kamuolį į tinklą.

Po dviejų minučių Anglija pirmavo jau 2-0. po Italijos rinktinės gynėjų klaidos aikštės viduryje puikiai pasinaudojo „Aston Villa“ saugas Ashley Youngas, atidavė kamuolį L.Litai, kuris galingu smūgiu tiesiog „sušaudė“ E.Viviano.

Po šalto dušo atsigavę italai ėmė atakuoti, o „Roma“ klubo saugo Alberto Aquilani smūgis iš maždaug 30 metrų sudrebino anglų vartų skersinį. Tačiau 35-tą minutę jiems pavyko sušvelninti rezultatą, kai po pakelto kampinio kamuolys pataikė į Raffaele Palladino, o jo smūgį pataisė kapitonas Giogio Chiellini. Po kelių akimirkų Anglijos vartus apgynė Scottas Carsonas, kuris atrėmė Giampaolo Pazzini galva smūgiuotą kamuolį.

Antrąjį kėlinį aštriau pradėjo italai ir S.Carsonas vėl buvo padirbėti, kai atmušė tolimą Richardo Montolivo bandymą. Savo šansą turėjo ir anglai, bet Italijos vartininkas E.Viviano atmušė Nigelio-Reo Cokerio smūgį.

Tačiau Anglija įpusėjus antrajam kėliniui turėjo apgailestauti dėl neišnaudotų progų, nes 69-ąją minutę A.Aquilani pasiuntė kamuolį į tinklą po grubios S.Carsono klaidos. Anglai nepasidavė ir toliau bandė atakuoti, bet A.Youngas suklaidinęs du italų gynėjus smūgiavo stipriai, bet ir vėl sureagavo E.Viviano.

1. Serbija 2 2 0 0 2-0 6
2. Anglija 2 0 2 0 2-2 2
3. Italija 2 0 1 1 2-3 1
4. Čekija 2 0 1 1 0-1 1