Šeštadienį "A lygoje" pergales šventė šeimininkai © Eurofootball.lt
Lietuvos "A lygos" pirmenybėse šeštadienį vyko iš viso trejos rungtynės, kurios visos baigėsi šeimininkų laimėjimais. Kiek anksčiau prasidėjusiame mače "Sūduva" išplėšė pergalę prieš "Vilnių", o "Žalgiris" ir "Kaunas" savo aikštėse įveikė atitinkamai "Šiaulių" ir "Šilutės" komandas.

Marijampolėje "Sūduva" [link="http://www.eurofootball.lt/index.php?page=news&id=6768"]susitiko[/link] su "Vilniumi" ir neišnaudojusi keletos galimybių įmušti vis dėlto sužaidus kiek daugiau nei valandą išsiveržė į priekį po Davido Čigladzės realizuoto 11 metrų baudinio, tačiau vėliau gruzinas gavo raudoną kortelę ir vilniečiams išnaudojus kiekybinę persvarą rezultatą išlygino Ronaldo. Visgi iki mačo pabaigos likus porai minučių tolimu smūgiu trečią pergalę "A lygoje" iš eilės "Sūduvai" išplėšė T.Miklinevičius, kurio įvartis leido marijampoliečiams turnyrinėje lentelėje bent jau laikinai pakilti į trečią poziciją.

Gerokai mažiau intrigos buvo Kaune, kur vietos komanda nesunkiai nugalėjo absoliučią lygos autsaiderę "Šilutę". Šalies vicečempionų gretose debiutavo legionierius Brazilijos Rafaelis ir iš "Atlanto" išsinuomuoti lietuviai Kazimieras Gnedojus bei Andrius Bartkus. Du įvarčius Lietuvos čempionato lyderiui pelnė rezultatyviausias pirmenybių žaidėjas Andrius Velička, po vieną pridėjo bosnis Edinas Pehličius ir Ričardas Beniušis. Šis 20-asis sezono laimėjimas leido "Kaunui" net iki 24 taškų padidinti pranašumą prieš antroje vietoje esantį "Ekraną", kuris turo rungtynes su "Atlantu" žais sekmadienį.

Vos antrąją pergalę šį sezoną namuose iškovojo Vilniaus "Žalgiris", kuris savo gerbėjams leido pasidžiaugti [link="http://www.eurofootball.lt/index.php?page=news&id=6774"]įveikdamas[/link] "Šiaulių" ekipą. Žalgiriečius baudos smūgiu 23 minutę į priekį išvedė legionierius iš Moldovos Julijanas Bursukas, o vėliau jis dar uždirbo ir 11 metrų baudinį, kurį realizavo ir šeimininkų persvarą padvigubino Mirijanas Choruži. Svečių pastangos pralaužti "Žalgirio" gynybą buvo bevaisės, ir paguodos įvartį mačo pabaigoje jiems pavyko pelnyti tik į savo vartus įsimušus Vilniaus ekipos gynėjui Marijušui Krukovskiui.

Šeštadienio 22 turo rungtynių statistika

Teisėjas - Audrius Žuta
Marijampolės miesto stadionas, 1550 žiūrovų
61' [1 - 0] Davit Čigladze (11m.)
83' [1 - 1] Rinaldo Neto
87' [2 - 1] Tomas Miklinevičius

73' D.Čigladze ("Sūduva") pašalintas iš aikštės

"Sūduva": S.Klevinskas; Mikuckis, Grigas, D.Čigladze; Urbšys (70‘ G.Slavickas), Maciulevičius (13‘ Osipovič), Miklinevičius, Mačiulis, V.Slavickas; Abramenko, Braga (78‘ G.Klevinskas).

"Vilnius": Semež; Grudzinskas, Artiomovas, Lukša; Radavičius (79‘ Papšys) Barbosa (57‘ Mrowiec), Everton, Juca, Paulinho (74‘ Rinaldo); Muller, Wasiu.

Vilniaus "Žalgirio" stadionas, 680 žiūrovų
Teisėjas - Gediminas Mažeika
23' [1 - 0] Iulian Bursuc
35' [2 - 0] Mirijan Choruži (11m.)
89' [2 - 1] Marijuš Krukovski (į savo vartus)

"Žalgiris": Šetkus; Choruži, I.Steško, Miliškevičius, Krukovski; Lemežis (81' Vilėniškis), Poderis, Ostap, Bursuc; Morinas, Mižigurskis (65' Puotkalis)

"Šiauliai": Lukovičs; Oriol, Lunskis, Milevsky, Atigbiolaye; Afanasenko (86' Viktoravičius), Galyuza, Juodeikis, A.Šidlauskas; Ščekotilin (67' Monakov), Butavičius

Kauno S.Dariaus ir S.Girėno stadionas, 300 žiūrovų
Teisėjas - Gintaras Monkus
"%c00030" 4 - 0 "%c00141"
37' [1 - 0] Andrius Velička (11m.)
43' [2 - 0] Edin Pehlič
45' [3 - 0] Andrius Velička
79' [4 - 0] Ričardas Beniušis

"Kaunas": Malinauskas; Kančelskis, Bagužis, Gnedojus, Radžius; Manchkava, Bartkus, Barevičius, Pehlič (52' Beniušis); Velička (46' Juška), Rafael (46' Pilibaitis)

"Šilutė": L.Vertelis (46' Kilijonas); Pancerovas, Butkus, Grigas, Žigutis; Gražys, Vyšniauskas, Fattakhov (51' Marozas), Jemeljanovas; Podelis (72' Nesterenko), Grigalevičius