Sezono pabaigoje čempionai "sutrypti" savo aikštėje © Eurofootball.lt
Šeštadienį keturiomis 36-ojo NFKA "A lygos" turo rungtynėmis baigėsi 2005-ųjų metų Lietuvos futbolo sezonas. Pergale prieš Vilniaus "Žalgirį" trečiąją vietą čempionate ir kelialapį į kito sezono UEFA taurės turnyrą užsitikrino Marijampolės "Sūduva", tuo tarpu į savo namų stadioną susirinkę panevėžiečiai patyrė tikrą šoką - jie savo akimis stebėjo kaip naujai karūnuotas šalies čempionas "Ekranas" buvo "sutryptas" devintoje vietoje finišavusių "Šiaulių" futbolininkų.

Vieną svarbiausių pergalių klubo istorijoje Vilniuje iškovojo bronzos laimėtojais tapusi Marijampolės "Sūduva". Atkakliose rungtynėse prieš "Žalgirį" vienintelį įvartį po Tomo Radzinevičiaus perdavimo puikiu smūgiu 81 minutę įmušė marijampoliečių saugas Darius Maciulevičius.

Jau prieš du turus aukso medalius užsitikrinęs "Ekranas" prieš paskutines rungtynes ne tik nebeturėjo didelės motyvacijos, bet ir buvo gerokai praretėjęs - be traumuotų Aurimo Kučio, Gedimino Paulausko, Mindaugo Gardzijausko ir Donato Petrausko žaisti dėl kortelių negalėjo ir Arūnas Klimavičius, Giedrius Tomkevičius bei Povilas Lukšys.

Svečiai į priekį išsiveržė po 3 minutę rezultatyviausio "Šiaulių" žaidėjo Gedimino Butavičiaus pelnyto įvarčio ir, nors 19 minutę rezultatą išlygino Valerijus Mižigurskis, G.Butavičius be atsako įmušė dar tris įvarčius, o penktą įvartį šiauliečiams nuo 11 metrų žymos įmušė buvęs "Ekrano" žaidėjas Egidijus Varnas.

Tai buvo vos antras "Ekrano" pralaimėjimas šiame sezone, o G.Butavičius tapo vieninteliu žaidėju, šiame sezone pasiuntusiu kamuolį į panevėžiečių vartus net keturis kartus - iš viso V.Liubšio auklėtiniai per 36 rungtynes praleido vos 23 įvarčius ir pagal šį rodiklį buvo geriausi lygoje.

Įtikinamą, bet nieko nelėmusią pergalę iškovojo ketvirtoje vietoje likusi Vilniaus "Vėtra", namuose 3-1 įveikusį "Šilutę". Sostinės klubas prieš šį turą dar turėjo galimybių iškovoti bronzą, tačiau tam jiems reikėjo "Sūduvos" pralaimėjimo. Jam neįvykus "Vėtra" dviem taškais atsiliko nuo marijampoliečių ir turėjo tenkintis ketvirtąja vieta pirmenybėse, leidžiančia kitais metais dalyvauti Intertoto taurėje.

Paskutinėse ir mažiausiai intrigavusiose turo rungtynėse minimalią pergalę Šilutėje iškovojo Klaipėdos "Atlantas", palaužęs "Vilniaus" futbolininkus ir taškais susilyginęs su "Žalgirio" komanda aplenkė ją pagal tarpusavio rungtynių rezultatus ir užėmė 7-ąją poziciją. Žalgiriečiai, pirmą kartą nuo nepriklausomybės atkūrimo neiškovoję kelialapio į Europos turnyrą, liko 8-ti, o 5-ą ir 6-ą vietas užėmė atitinkamai "Vilnius" ir "Šilutė".

Galutinė turnyrinė lentelė

36 turo statistika

Panevėžio "Aukštaitijos" stadionas, 1222 žiūrovai
Teisėjas - Paulius Malžinskas
"%c00033" 1 - 5 "%c00222"
3` [0 - 1] Gediminas Butavičius
19` [1 - 1] Valerijus Mižigurskis
28` [1 - 2] Gediminas Butavičius
37` [1 - 3] Gediminas Butavičius
55` [1 - 4] Gediminas Butavičius
62` [1 - 5] Egidijus Varnas (11 m.)

"Ekranas": Skrupskis (46` Grybauskas); Januševičius, Banevičius, Skroblas, Rimavičius (37` Kavolis) ; Mykolaitis (65` Arlauskas), Galkevičius, Savėnas, Saulėnas; Mižigurskis, Kavaliauskas

"Šiauliai": G.Arlauskis; Oriol, Rukas (89` Strockis), Juodeikis, Lunskis; Tučinskij (85` A.Garuckas), Šidlauskas, N.Garuckas, Atigbiolaye (88` Biečius); Butavičius, Varnas

Vilniaus "Vėtros" stadionas, 110 žiūrovų
Teisėjas - Vitalijus Kazlauskas
"%c00123" 3 - 1 "%c00141"
49` [1 - 0] Darvydas Šernas
56` [2 - 0] Nerijus Vasiliauskas
77` [3 - 0] Edvinas Blažys
82` [3 - 1] Marius Judickas

"Vėtra": Merkelis; Sasnauskas, Raliukonis, Žudys, I.Steško; Butrimavičius, Preikšaitis, Šernas (79` Vėževičius), Kochanauskas (64` Sivinskij); Litvinas (62` Blažys), Vasiliauskas

"Šilutė": Stonys; Gaurilovas, Khubutia (84` Zubavičius), Pacevičius, Kijanskas; Mockus, Andriekus, Miklinevičius, Kižys (67` Judickas); Juška, Grigalevičius (61` Podelis)

Šilutės miesto stadionas, 100 žiūrovų
Teisėjas - Vijūnas Vasiliauskas
"%c00124" 1 - 0 "%c00140"
68` [1 - 0] Andrius Petreikis

"Atlantas": Valius; R.Maciulevičius, Ramonas (72` Noreika), Žigutis, Žernys (78` Pancerovas); Lapeikis, Petreikis, Bartkus (46` Šarūnas), Navikas; Žvingilas, Laurišas

"Vilnius": Kijewski; Sokolovas, Žarnovskis, Artiomovas, Kazlauskas; Jagminas, Lukša, Panka, Radavičius; Brazauskas (86` Astrauskas), Jeršovas (30` Buinickij)

Vilniaus "Žalgirio" stadionas, 1000 žiūrovų
Teisėjas - Audrius Žuta
"%c00032" 0 - 1 "%c00125"
81` [0 - 1] Darius Maciulevičius

"Žalgiris": Šetkus; Tereškinas, Gražiūnas (59` Žekonis), Miliškevičius, Šilo (46` Valskis); Choruži, Jasaitis (60` Jokšas), Lemežis, Maksimovič; Dovkša, Karalius

"Sūduva": V.Žutautas; Grigas, Gvildys, Veikutis, B.Čigladze (70` Afanasenka); D.Čigladze, Aleksa, S.Butkus, D.Maciulevičius (90` G.Slavickas); Braga (90` Adomaitis), Radzinevičius