Skaudus Lietuvos rinktinės pralaimėjimas Serbijoje © Eurofootball.lt
Teisėjo iš Danijos Kimo Miltono Nielseno šou, skaudus pralaimėjimas ir klaidos gynyboje. Iš viso to susidedančią karčią piliulę turėtų nuryti Lietuvos nacionalinė rinktinė, nusileidusi Serbijai ir Juodkalnijai rezultatu 0-2, patyrusi antrąjį pralaimėjimą Pasaulio čempionato atrankos varžybose ir gerokai susikomplikavusi savo galimybes kovoti dėl antrosios vietos.

Kitose grupės rungtynėse Bosnija ir Hercogovina namuose minimalia persvara S.Barbarezo įvarčio dėka įveikė Belgiją ir aplenkdama Lietuvą pakilo į trečią poziciją. 7 grupėje dabar pirmauja serbai, dviem taškais lenkdami Ispaniją, ketvirtą poziciją užima belgai, penktas lieka taškų neturintis San Marinas.

Serbija ir Juodkalnija 2 - 0 Lietuva
18' [1 - 0] Mateja Kezman
75' [2 - 0] Sasa Ilic

Lietuva: Karčemarskas, Paulauskas, Džiaukštas (85 D.Žutautas), Skerla, Skarbalius; E.Česnauskis, Preikšaitis (72' Savėnas), Šemberas, Mikoliūnas (68' Radzinevičius), D.Česnauskis; Jankauskas

Rungtynes aktyviau pradėjo šeimininkai, kurie ilgai kontroliavo kamuolį, tačiau prie vartų labai priartėti nesugebėdavo ir svečiai sėkmingai atsimušinėjo. Įsidrasinę lietuviai patys bandė grasinti varžovų vartams, tačiau gavęs Mikoliūno perdavimą Jankauskas iš aštraus kampo atsidūręs gynėjų ir vartininko apsuptyje smūgiuoti nesugebėjo.

Pirmasis įvartis krito 18 minutę suklydus vartininkui ir gynėjams - po baudos smūgio Ž.Karčemarskas nesėkmingai išmušė kamuolį, ir jį gavęs M.Kežmanas niekeno netrukdomas pasinaudojo šia "dovanėle" iš maždaug 10 metrų smūgiuodamas tiksliai į vartų kampą.

Praleidusi įvartį Lietuvos rinktinė bandė atakuoti, tačiau A.Preikšaičio smūgį iš toli sugavo vartininkas, netikslus buvo E.Česnauskio bandymas, o E.Jankauskui techniškai perdavus kamuolį prie jo nespėjo D.Česnauskis. Serbai atsakė pavojingu P.Djordjevičiaus smūgiu galva ir baudos smūgiu, į kurį kamuoliui atšokus rikošetu sureagavo Ž.Karčemarskas.

Vienoje iš lietuvių atakų E.Česnauskiui bandant prasimesti kamuolį baudos aikštelėje varžovas aiškiai sužaidė ranka, tačiau rungtynių arbitras 11 metrų baudinio neskyrė, taigi pirmasis kėlinys baigėsi šeimininkams pirmaujant minimalia persvara.

Po pertraukos įtampa vis labiau augo ir žutbūt siekdami pergalės serbai ėmė žaisti vis grubiau. Antram kėliniui įpusėjus savo šou pradėjo mačo arbitras K.M.Nielsenas, į Lietuvos vartus paskyręs labai abejotiną 11 metrų baudinį, kurį bandžiusio realizuoti S.Miloševičiaus smūgį atrėmė Ž.Karčemarskas.

Serbas iš karto šoko pakartoti smūgio, ir A.Skarbaliui bandant išmušti kamuolį jis atsidūrė pas Ž.Karčemarską, tačiau teisėjas šiame epizode įžvelgė perdavimą ir skyrė laisvą smūgį baudos aikštelėje. Lietuvos rinktinės vartininkas atrėmė ir šį išbandymą, taip bent trumpam išsaugodamas viltį dar išplėšti lygiąsias.

Vis dėlto ta viltis žlugo 75 minutę, kai A.Skerla nesusikalbėjo su iš vartų išbėgusiu Ž.Karčemarsku ir spaudžiamas M.Kežmano išmušė kamuolį tiesiai link tuščių vartų, kur atbėgęs S.Iličius įmušė galva ir padvigubino Serbijos ir Juodkalnijos persvarą bei galutinai palaužė lietuvių kovingumą.

Netrukus pavojingu smūgiu galva A.Skerla vos neištaisė savo klaidos, bet jo muštas kamuolys nusileido ant vartų tinklo viršaus, šalia vartų praskriejo ir E.Česnauskio smūgiuotas kamuolys. Vėliau tas pats Skerla galva išmušė kamuolį jau nuo mūsiškių vartų, dar kartą atremdamas smūgį gelbėjo Ž.Karčemarskas. Rezultatas nepasikeitė ir serbai šventė sunkią pergalę.

Trečiadienį Lietuvos rinktinei norint išsaugoti bent minimalias viltis iškovoti antrąją vietą 7 atrankos grupėje reikės būtinai įveikti Bosnija ir Hercogoviną, o dėl pirmosios vietos serbai išvykoje susikaus su Ispanijos rinktine.

Lietuvos rinktinės žaidėjų įvertinimai:
(Siūlome ir jums pareikšti savo nuomonę komentaruose)

Ž.Karčemarskas - 5,5
Atrėmė abejotiną 11 metrų baudinį, po jo sekusį artimą baudos smūgį ir dar kelis smūgius, tačiau abu įvarčiai buvo įmušti po epizodų, kuriuose nepatikimai sužaidė pats vartininkas.

G.Paulauskas - 6
Aktyviai žaidė puldamas, neblogai atliko darbą ir gynyboje.

A.Skerla - 5,5
Užsidirbo geltoną kortelę, po jo grubios klaidos į lietuvių vartus krito antrasis įvartis, tačiau rungtynių pabaigoje pavojingai galva smūgiavo virš vartų bei nuo vartų linijos galva "ištraukė" potencialų trečią įvartį.

R.Džiaukštas - 6
Aikštėje, kaip ir pridera gynėjui, nebuvo labai matomas.

A.Skarbalius - 7
Labiausiai patyręs rinktinės žaidėjas ir šiose rungtynėse žaidė labai patikimai, lopydavęs gynyboje atsiradusias spragas. Verta paminėti, kad visas rungtynes žaidė sau neįprastoje - dešiniojo gynėjo - pozicijoje.

E.Česnauskis - 6
Baudos aikštelėje išprovokavo priešininką sužaisti ranka (teisėjas epizodo neužfiksavo), kartą pavojingai smūgiavo iš toli, buvo vienas iš aktyvesnių rinktinės žaidėjų.

D.Česnauskis - 5
Aikštėje, skirtingai nei rungtynėse prieš Baltarusiją, nebuvo pastebimas..

D.Šemberas - 6
Žaidė gana patikimai ir be klaidų

A.Preikšaitis - 6,5
Vienas aktyviausių rinktinės žaidėjų. Rungtynių pradžioje pavojingai smūgiavo iš toli, atliko ne vieną aštrų perdavimą.

S.Mikoliūnas - 5
Pirmosiose rungtynėse rungtyniaujant startinėje sudėtyje Mikoliūnas atrodė blankokai

E.Jankauskas - 5,5
Atliko puikų perdavimą komandos draugui, stengėsi kautis, tačiau neturėjo galimybės pasižymėti, nes buvo vienas puolime izoliuotas ir gavo per mažai perdavimų iš saugų grandies.