Staigmenos UEFA taurėje didina intrigą © Eurofootball.lt
Ketvirtadienį UEFA taurėje sužaistos priešpaskutinio grupių turnyro turo varžybos, kuriose netrūko netikėtų rezultatų. Paaiškėjo dar šeši šešioliktfinalio dalyviai - vietas kitame etape užsitikrino tapo trys G grupės komandos "Rapid", "Shakhtar" ir "Stuttgart", du H grupės klubai "Zenit", "Sevilla", ir "Levski" ekipa, žengusi toliau iš F grupės, kur ant iškritimo ribos atsidūrė nugalėtojų titulą ginantis "CSKA".

Praėjusį sezoną taurę laimėjęs Maskvos "CSKA" pergale galėjo užsitikrinti vietą šešioliktfinalyje, tačiau sunkiomis sąlygomis Bukarešte vykusiame mače turėjo pripažinti vietos "Dinamo" pranašumą. Vienintelį įvartį rungtynėse pelnė V.Munteanu, pasižymėjęs smūgiu į tuščius vartus kamuoliui atšokus nuo skersinio. Pralaimėjusiųjų gretose D.Šemberas žaidė iki 75-osios minutės.

Staigmena užfiksuota ir kitame F grupės susitikime, kuriame Sofijos "Levski" namuose įveikė "Marseille" ekipą. Pergalingą įvartį, atnešusį komandai kelialapį į kitą etapą, bulgarams antrajame kėlinyje įmušė H.Yovovas. Taip susiklosčius aplinkybėms trečiosios vietos laimėtojas grupėje paaiškės po paskutinio ture -"Dinamo" išvengus pralaimėjimo Prancūzijoje prieš "Marseille" ir "Heerenveen" laimėjus prieš "Levski" savo rungtynes jau sužaidęs ir tik nuo kitų varžybų priklausomas "CSKA" turės pasitraukti iš turnyro.

Itin įdomiai, rezultatyviai ir permainingai klostėsi E grupės varžybos. Belgrade "Roma" pirmavo prieš vietos "Crvena Zvezda" po S.Nonda įvarčio, tačiau vėliau rezultatą išlygino N.Žigičius, susitikimui artėjant į pabaigą šeimininkus į priekį išvedė M.Purovičius, o pergalę serbams puikiu smūgiu iš toli užtvirtino tas pats N.Žigičius. Paskutinę minutę skirtumą dar galėjo sušvelninti italas A.Cassano, bet realizuodamas 11 metrų baudinį bandęs sužaisti gudriai jis tiesiog padovanojo kamuolį vartininkui.

Į antrą vietą grupėje pakilo "Basel" klubas, savo aikštėje reto grožio rungtynėse palaužęs "Tromso" pasipriešinimą. Nors ankstyvą L.I.Strando įvartį "panaikino" M.Petričius, svečiai iš Norvegijos netrukus vėl išsiveržė į priekį pasižymėjus O.M.Arstui, o vėliau tas pats L.I.Strandas dar padidino persvarą. Vis dėlto "Basel" kovojo iki galo, ir sužaidus kiek daugiau nei valandą per 14-os minučių atkarpą ne tik išlygino rezultatą, tačiau ir išsiveržė į priekį - įvarčius iš pradžių mušė M.E.Delgado ir S.Chipperfieldas, o pergalę šveicarams atnešė tikslus D.Degeno smūgis. Paskutiniame mače "Basel" išvykoje susitiks su "Roma", o "Crvena Zvezda" taip pat svečiuose žais prieš "Strasbourg".

Intrigos nebeliko G grupėje - ten pergales iškovojus abiems lyderiams jie kartu su trečią poziciją užimančiu "Stuttgart" pateko į kitą etapą. Vienintele komanda, grupės varžybose dar nepraradusia taškų, išlikęs Bukarešto "Rapid" M.Maldarasanu baudos smūgio dėka laimėjo prieš Salonikų "PAOK", tuo tarpu Donecko "Shakhtar" išvykoje po vienintelio E.Blumerio 11 metrų baudinio įveikė "Rennes" ekipą.

H grupės lyderiu tapo Sankt Peterburgo "Zenit", Stambule sugebėjęs atsilaikyti prieš "Besiktas" spaudimą ir sužaidęs lygiosiomis 1-1. Šeimininkai pirmavo po 25 minutę įmušto I.Akino įvarčio, bet po penkių minučių rezultatą išlygino O.Gorškovas, o likusioje rungtynių dalyje turkams įmušti taip ir nepavyko. Kartu su "Zenit" į aštuntfinalį žengė ir "Sevilla", savo aikštėje rezultatu 3-1 nugalėjusi Gimaraješo "Vitoria" komandą. Ispanų ekipos gretose du kartus pasižymėjo J.Saviola, vieną įvartį pridėjo A.Correia, o portugalams paguodos įvartį pelnė S.Benachouras. Paskutiniame ture "Besiktas" klubui norint neiškristi reikia ne tik laimėti prieš "Vitoria", bet ir laukti "Bolton" nesėkmės susitikime su "Sevilla".

Ketvirtadienio rungtynių statistika

E grupė

Belgrado "Crvena Zvezda" 3 - 1 "Roma"
23` [0 - 1] Shabani Nonda
39` [1 - 1] Nikola Zigic
77` [2 - 1] Milan Purovic
86` [3 - 1] Nikola Zigic

"Basel" 4 - 3 "Tromso"
2` [0 - 1] Lars Iver Strand
17` [1 - 1] Mladen Petric
19` [1 - 2] Ole Martin Arst
29` [1 - 3] Lars Iver Strand
61` [2 - 3] Matias Emilio Delgado
67` [3 - 3] Scott Chipperfield
75` [4 - 3] David Degen

(Vieta, komanda, žaista, laimėta, lygiosios, pralaimėta, įvarčiai, taškai)

Sofijos "Levski" 1 - 0 "Marseille"
54` [1 - 0] Hristo Yovov

Bukarešto "Dinamo" 1 - 0 Maskvos "CSKA"
73` [1 - 0] Vlad Munteanu

"Rennes" 0 - 1 Donecko "Shakhtar"
38` [0 - 1] Elano Blumer (11m.)

Bukarešto "Rapid" 1 - 0 Salonikų "PAOK"
45` [1 - 0] Marius Maldarasanu

"Sevilla" 3 - 1 Gimaraješo "Vitoria"
10` [1 - 0] Javier Pedro Saviola
27` [2 - 0] Javier Pedro Saviola
39` [3 - 0] Adriano Correira
43` [3 - 1] Selim Benachour

Stambulo "Besiktas" 1 - 1 Sankt Peterburgo "Zenit"
25` [1 - 0] Ibrahim Akin
30` [1 - 1] Aleksandr Gorshkov

1. "Zenit" 4 2 1 1 5-4 7
2. "Sevilla" 3 2 0 1 7-3 6
3. "Bolton" 3 1 2 0 3-2 5
4. "Besiktas" 3 0 2 1 2-5 2
5. "Vitoria" 3 0 1 2 3-6 1