Europos Sąjungos ir UEFA remiamas projektas „FUTURE“ yra skirtas supažindinti 6–11 metų vaikus apie aplinkos tvarumą.
2024 metų birželį pradėtame projekte dalyvauja Lietuvos masinio futbolo asociacija (MaFa), Bulgarijos, Latvijos ir Vengrijos futbolo federacijos bei Modenos ir Emilijos Redžo universitetas (UNIMORE), organizacijos „ForModena“ ir „Dragones de Lavapiés“.
Projekto autoriai vertina futbolą kaip socialinę terpę, suteikiančią vaikams reikšmingų žinių ir įpročių. Projekto metu bus sukurta ir išmėginta metodologija, gairės ir nemokama elektroninė aplikacija. Susipažinę su metodologija, vaikų treneriai perteiks savo auklėtiniams kaip žmogaus veiksmai keičia aplinką bei kaip galime prisidėti prie aplinkosaugos bei tvarumo iniciatyvų.
Pirmasis „FUTURE“ seminaras įvyko Bulgarijos sostinėje Sofijoje. Iš jo sugrįžusi MaFA masinio futbolo projektų vadybininkė Greta Valikonienė papasakojo išsamiau apie projektą, pažymėdama, kad futbolas šiuo metu labiausiai iš visų sporto šakų Lietuvoje akcentuoja aplinkosaugos idėjas ir jų pritaikymą sporto įstaigų praktikoje.
„Lietuvos masinio futbolo asociacija sulaukė pasiūlymo prisijungti prie „FUTURE“ projekto, kadangi jau anksčiau esame su partneriais dalyvavę europiniuose aplinkosaugos projektuose. Reikia pažymėti, kad Lietuvos sporto sferoje turėjome, palyginus su užsieniu, nedaug aplinkosaugos projektų ir jie buvo trumpalaikiai. Deja, Lietuvos sporto bendruomenėje per menkai arba paviršutiniškai kalbama apie aplinkosaugos idėjas. Šis projektas bus kitoks, kadangi jis orientuotas į vaikų amžiaus grupę, kurią galima sudominti naujovėmis. Futbolo pagalba mes galime mokyti vaikus ir skatinti juos domėtis apie gamtą ir praktines tvarumo veiklas.
Artimiausiu metu bus išrinkti „FUTURE“ projekto ambasadoriai Lietuvoje, kurie būtų aktyvūs futbolo žaidėjai arba entuziastai, padėsiantys viso projekto metu ir prisidėsiantys prie aplinkos tvarumo idėjų sklaidos. Šiuo metu vykdomi moksliniai darbai, kuriama metodologija, o metų pabaigoje vyks apmokymai atstovams iš kiekvienos šalies. Grįžę atstovai mokins vietinius futbolo trenerius, kurie pasidalins žiniomis su vaikais.
Rengiama nemokama aplikacija bus pritaikyta vaikams patiems rinkti duomenis apie jų veiksmais daromą poveikį gamtai ir varžytis tarpusavyje, fiksuojant tam tikrus kasdienius įpročius, pavyzdžiui, geriant vandenį iš daugkartinio naudojimo gertuves, rūšiuojant buityje susikaupiančias atliekas ar pasodinant medį savo namo kieme“, – sakė G. Valikonienė.
Komentarų kol kas nėra...
Komentarų kol kas nėra...
Komentarų kol kas nėra...
Komentuoti
Cituoti komentarą
Pranešti apie netinkamą komentarą