Straipsnis: Perspektyviausi Anglijos talentai © Eurofootball.lt
Metų sandūroje oficiali internetinė UEFA svetainė nusprendė apžvelgti perspektyviausius žaidėjus, į kuriuos derėtų atkreipti dėmesį 2006-aisiais metais.

Pateikiame Jums, mieli lankytojai, lietuvišką šios straipsnių serijos vertimą, o pradedame nuo Anglijos.

Nors Anglijos "Premier" lyga tapo masiniu garsių užsienio žaidėjų traukos centru, ir galingų, ir silpnesnių Anglijos klubų jaunimo akademijose tyliai bręsta nauji talentai.

Anglijos klubų jaunimo akademijos pastaruoju metu išsikovojo labai tvirtas pozicijas: pastarųjų trejų metų žaidėjų profesionalų išrinkti perspektyviausi jauni žaidėjai buvo anglai, tuo tarpu ketverius metus prieš tai tik vienas buvo anglas.

Stipri infrastruktūra ir nuolatinis jaunų talentų srautas leido Anglijai dažniau už kitas šalis patekti į UEFA Europos jaunimo čempionato finalinį turnyrą, o praėjusią vasarą Anglijos U-19 rinktinė tapo pirmąja Anglijos rinktine nuo 1993-iųjų metų, patekusia į turnyro finalą.

Tokie Anglijos klubų jaunimo akademijų "produktai" kaip Wayne`as Rooney, Jermaine`as Defoe ar Shaunas Wright-Phillipsas jau dabar yra gerai žinomi. Verta paminėti, kad visos trys žvaigždės subrendo ne garsiųjų Anglijos klubų akademijose ir ši tendencija išlieka - ir dabar perspektyviausi Anglijos žaidėjai turi sutartis su komandomis, kurios dar tik siekia patekti į UEFA Čempionų lygą.

"Tottenham", klubui, kuriame žaidžia Jermaine`as Defoe, jau tapo įprasta prisivilioti geriausius Anglijos talentus. Pavyzdžių toli ieškoti nereikia - 2005-ųjų sausį klubą papildė nuolatinis Anglijos U-21 rinktinės narys Michaelas Dawsonas.

Jo pavyzdžiu vasarą pasekė atakuojantis saugas Aaronas Lennonas, vis dar jauniausias visų laikų žaidėjas, debiutavęs "Premier" lygoje. 2003-iais "Leeds" sudėtyje debiutavęs žaidėjas išsiskiria ne tik futbolo įgūdžiais, tačiau ir greičiu. Atraminio saugo pozicijoje žaidžiantis Tomas Huddlestone`as atvyko iš "Derby", tačiau iš karto buvo išnuomuotas į "Wolverhampton Wanderers", tačiau ekspertai pastebi, kad jo kamuolio valdymo technika ir sudėjimas tikrai lenkia devyniolikmečio amžių. Krašto saugas Wayne`as Routledge`as, atvykęs iš "Crystal Palace", neseniai susilaužė pėdą, tačiau vis tiek išlieka vienu perspektyviausių žaidėjų ekipoje.

Nors "Middlesbrough" jaunimas pernai pirmą kartą per trejus metus nepateko į FA (Futbolo Asociacijos) Jaunimo taurės finalą, klubo investicijos į jaunimo akademiją jau duoda vaisių. Devyniolikmetis saugas Jamesas Morrisonas jau praėjusiame sezone buvo pagrindinės ekipos sudėties žaidėjas. Kartu su J.Morrisonu gynėjai Andrew Tayloras ir Tony McMahonas buvo Anglijos rinktinės, kuri pasiekė Europos U-19 turnyro finalą, lyderiai. Matthew Batesas buvo traumuotas, tačiau šiemet taip pat traukia skautų dėmesį.

"Wigan", šiame sezone stebinantys savo žaidimu "Premiership", abiejuose gynybos kraštuose turi du labai perspektyvius žaidėjus. Dešinėje žaidžiantis Ryanas Tayloras, į "Wigan" atvykęs iš "Tranmere Rovers", jau užsitarnavo savo vardą Anglijos U-21 rinktinėje, tuo tarpu kairėje žaidžiantis Leightonas Bainesas, gimęs Liverpulyje, į pagrindinę sudėtį pateko į "Wigan" jaunimo komandų, o joje 2002-aisiais debiutavo būdamas septyniolikos. Būtent L.Bainesas buvo vienas ekipos, iškovojusios kelialapį į "Premier" lygą, lyderių.

Du Anglijos rinktinės, gegužę dalyvavusios U-17 čempionate, puolėjai jau taip pat spėjo išgarsėti. Liverpulio "Everton" atstovaujantis Jamesas Vaughanas balandį tapo jauniausiu įvarčio autoriumi "Premier" lygoje, kuomet pasižymėjo sulaukęs vos šešiolikos metų ir 270 dienų. Tiesa, jo progresą kiek pristabdė patirta trauma. Tuo tarpu įspūdingu greičiu pasižymintis Theo Walcottas pastaruoju metu stebino antros pagal pajėgumą Anglijos lygos sirgalius savo žaidimu "Southampton" sudėtyje. Jaunuoju talentu jau dabar domisi ne vienas "Premier" lygos klubas, siūlantis pelningus kontraktus.

Vienas iš tokių klubų yra Anglijos čempionas Londono "Chelsea". Ir šiemet "Premier" lygoje dominuojantis klubas nori įtvirtinti savo pozicijas ir jaunių lygyje. Frankas Arnesenas buvo tas asmuo, kuris rūpinosi jaunų talentų perėjimu į "Tottenham", tačiau vasarą perėjęs į "Chelsea" jis atsinešė ir savo transferų politiką: vasarą Londono klubą iš žemesnių lygų komandų papildė šešiolikmečiai Harry Worley`us, Ryanas Bertrandas ir Scottas Sinclairas. Teigiama, kad bendra suma, kurią "Chelsea" išleido už šiuos žaidėjus, siekė 3,6 milijono eurų.

Dėmesio sulaukė ir sklandantys gandai apie "Chelsea" ryšius su Edinburgo "Hibernian" jaunimo akademija. Jei Londono klubas atgaivintų Anglijos klubų tradiciją ieškoti talentų Škotijoje, tai būtų turbūt mažiausiai lauktas milijardieriaus Romano Abramovičiaus prisidėjimas prie Didžiosios Britanijos futbolo.