"TFA Milan" techninis direktorius: "Širdis jaučia, kad šis projektas taps rimta jėga Europoje"

2013 metų rugsėjo 27 dieną į Lietuvą atvykęs legendinis Italijos rinktinės gynėjas Franco Baresi oficialiai paskelbė apie atidarytą A.C „Milan“ padalinį Lietuvoje – „TFA Milan“ akademiją. Šį sekmadienį ši modernia itališka metodika dirbanti akademija švęs dvejų metų gimtadienį.

„Natūralu, kad lengva nebuvo. Tačiau per dvejus metus į mūsų sistemą įsitraukė 160 vaikų. Manau, kiekviena nauja futbolo mokykla apie tokius skaičius per tokį trumpą laiką galėtų tik pasvajoti. Spalio 10 dieną mes darome didžiulę šventę, kuri įprasmins mūsų nuveiktą darbą.

Akademijos vaikai su savo tėvais yra, tarsi, bendruomenė, kurios temos futbolu nesibaigia. O tai mums svarbiausia. Šventės akcentu taps didžiulis tortas, kurį iškepė Maxima“, - pasakojo akademijos direktorius Virmantas Lemežis. Šia proga asmeniškai TFA vadovus ir auklėtinius pasveikinti atvyko A..C. „Milan“ techninis direktorius Silvio Broli bei jaunųjų talentų agentas Nazario Gati.

„Kai man pasako, kad vienoje ar kitoje šalyje neįmanoma rasti gabių vaikinų, aš visada nusišypsau. O kalbėdamas apie Lietuvą, visada paminiu Marių Stankevičių. Galiu garantuoti, kad tarp šios akademijos vaikų atsiras vaikų, kurie užkariaus Italiją“, - kalbėjo Lietuvoje praėjusią savaitę praleidęs M.Stankevičiui bei Vykintui Slivkai Italijos superklubų duris atvėręs agentas.

Per pirmuosius dvejus metus kas tris mėnesius į Lietuvą savaitei reguliariai atvykdavo A.C. „Milan“ atstovas, akademijos treneriams perteikdavęs naujausią klubo metodiką. Nuo naujojo sezono, planuojama, kad vienas italų treneris akademijoje dirbs nuolat.

„Jūs turbūt nesate naivus ir suprantate, kad jūsų trenerių tobulėjimui vienos savaitės per tris mėnesius yra per mažai. Todėl, pasitarę su akademijos vadovybe, nusprendėme žengti žingsnį į priekį. Galite vadinti tai nauju akademijos etapu“, - pasakojo įvairiose šalyse A.C „Milan“ įvaizdį gerinantis S.Broli.

Silvio, jūs dalyvavote „TFA Milan“ akademijos kūrime. Taip pat nenutolote nuo akademijos darbo iki šiol. Kaip įvertintumėte tuos pirmus dvejus metus?

Mes esame labai laimingi, nes prieš dvejus metus neturėjome nei vieno vaiko, o dabar turime beveik du šimtus. Tačiau atėjo laikas, kai turime keltis į kitą lygį. Tiek vaikams, tiek jų treneriams reikia daugiau įgūdžių, o A.C. „Milan“ pasiruošęs tai suteikti.

Ką turite omenyje?

Dar nesame tiksliai apsisprendę dėl datos, tačiau planuojame, kad spalį į Lietuvą atvyks A.C. „Milan“ treneris, kuris dešimt mėnesių per metus dirbs jūsų šalyje. Tokiu būdu, tiek jūsų vaikams, tiek jūsų treneriams bus lengviau įdiegti A.C. „Milan“ metodiką, kurią naudoja daugiau nei pusšimtis šalių visame pasaulyje. Beje, noriu pabrėžti, kad viena tos metodikos akcentų – jauni treneriai.

Kodėl?

Paprasčiausias pavyzdys – jūsų šalis. Jie labai imlūs, greičiau supranta naujas technologijas, daugelis puikiai kalba anglų kalba. Nesakau, kad tai būtina, bet sutikite, kad tai svarbu.

Jūs visą savaitę stebėjote jaunųjų „TFA Milan“ akademijos trenerių darbą. Kokį įspūdį susidarėte?

Mano nuomonė šiuo klausimu nėra tokia svarbi, kaip trenerio, kuris dirbo su jūsiškiais. Pasakysiu atvirai – jo nuomone, trenerių meistriškumas, lyginant su praėjusiais metais, yra pakilęs. Svarbiausią pamoką jaunieji treneriai išmoko – vaikai privalo mėgautis tuo, ką daro. Trumpai tariant, treneriai eina teisingu keliu. Tiesiog, yra dar kur kilti ir ko siekti.

O ką galite pasakyti apie vaikus? Koks jų lygis?

Ką aš galiu pasakyti, juos matęs vieną savaitę? Kaip ir visur, vieni yra geresni, kiti ne tokie geri. Tačiau šioje sistemoje yra labai svarbus dalykas – piramidė. Tiek „TFA Milan“ akademijoje, tiek „Trakai-2“ komandoje yra dirbama pagal tą patį modelį. O tai reiškia, kad gabesnis futbolininkas, patekęs į „Trakai-2“ komandą, nepasimes. Jis dirbs pagal tą pačią metodiką, kuri leido jam šio to gyvenime pasiekti. Aišku, iš „Trakai-2“ yra labai tiesus kelias į pagrindinę riterių komandą.

Kaip manote, kokio amžiaus vaikai turėtų tapti „Trakai-2“ komandos dalimi?

Šis klausimas turėtų būti adresuotas kiekvienam žaidėjui individualiai. Juk yra ne vienas žaidėjas Čempionų lygoje, kuriam tėra aštuoniolika metų. Pasakysiu taip, gabus žaidėjas, vėliausiai iki 21 metų, turi žaisti pagrindinėje komandoje. O antroje komandoje savo lygį demonstruoti maždaug nuo šešiolikos.

Esate matę ne vieno A.C. „Milan“ filialo veiklą. Kaip kitų šalių fone atrodo Lietuva?

Galiu pasakyti tik tiek, kad „TFA Milan“ vadovai turi aiškią viziją. Patikėkite, tai yra svarbiausias dalykas kažko siekiant. Jeigu ir toliau pavyks taip sėkmingai siekti tos vizijos, tai šį modelį aš matau rimta jėga Europoje.

Tikrai? Nėra taip, kad norite tiesiog įsiteikti?

Aš tuo įsitikinęs. Mano širdis jaučia, kad kartu mes galime padaryti didžiulį darbą.