„Topo centras Euronics“ moterų A lygos 16-ojo turo apžvalga © fkbanga.lt nuotr.

„Topo centras Euronics“ moterų A lyga nenumaldomai artėja prie sezono kulminacijos. Likus sužaisti po 4 rungtynes, pirmas dvi vietas užimančias komandas „Gintrą“ ir „Žalgirį“-MRU skiria vos 2 taškai. Įdomiausia, kad šios komandos sekmadienį Vilniuje stos į tiesioginę akistatą.

16-ojo turo rezultatai

FK TransINVEST 0:0 FK Gintra | FIFA+ rungtynių įrašas

FK Banga 0:3 FC Hegelmann | FIFA+ rungtynių įrašas

Lyderių lygiosios. Šiaulietės šeštadienį lankėsi Širvintose, kur darsyk nesugebėjo nugalėti „TransINVEST“ futbolininkių. Dvikova baigėsi nulinėmis lygiosiomis ir tai jau buvo ketvirtos šiemet nelaimėtos „Gintros“ rungtynės šiame sezone.

Nepaisant to, reikia pripažinti, kad „Gintra“ žaidė geras rungtynes. Nuo pirmų minučių aukštai pasitikdavusios varžoves, šiaulietės kūrė gana pavojingas progas. Sužaidus vos keturias minutes, Yorcelly Isoleth Humphreys Abella laimėjo lenktynes prieš Laurą Kubiliūtę ir neutralizavo potencialiai labai pavojingą varžovių ataką.

„TransINVEST“ vartininkė Aušrinė Bikutė dažnai būdavo įtraukiama į žaidimą, įskaitant ir paliktą baudos aikštelę bei tuščius vartus. Dar neįpusėjus pirmajam kėliniui, „Gintra“ turėjo net kelis labai gerus šansus pasižymėti, bet kamuolys vis skriejo šalia vartų.

Artėjant pirmajam kėliniui prie pabaigos, už galvų griebėsi jau „TransINVEST“ futbolininkės. Po Valerijos Postol perdavimo baudos aikštelėje Edith Garciai Falero, pastaroji smūgiavo galingai, bet netiksliai. Šis epizodas išbudino Vilniaus rajono atstoves ir jos dar kelis kartus į darbą įtraukė varžovių vartininkę Liisą Marią Tuomi.

Sužaidus šešias minutes antrajame kėlinyje, „Gintra“ sukūrė geriausią rungtynių progą, tačiau net ir nepasiekus kamuolio A. Bikutei, jį iš vartų ištraukė ant linijos atsidūrusi gynėja Aistė Šveckutė. Per likusį laiką „TransINVEST“ vartininkė į žaidimą buvo įtraukta dar daugybę kartų, tačiau kažko labai pavojingo „Gintra“ nebesukūrė. Savo ruožtu, „TransINVEST“ 86 minutę turėjo auksinę progą – V. Postol pabėgo visiškai viena prieš varžovių vartininkę, tačiau smūgiuodama nesugebėjo pataikyti į vartus.

Kapitonės dublis. Kitose savaitgalio rungtynėse „Hegelmann“ 3:0 nugalėjo „Bangą“ ir praktiškai užsitikrino čempionato ketvirtą vietą. Kauno rajono atstovės aukščiau nebepakils, o tam, kad nukristų žemiau, ypač gerai sezono pabaigą turėtų sužaisti Gargždų tigrės.

Pirmojo įvarčio žiūrovai turėjo laukti 37 minutes. Dešiniuoju kraštu reidą atlikusi Simona Petravičienė efektingu smūgiu perkėlė varžovių vartininkę. Kiti du įvarčiai krito jau po pertraukos ir abu kartus pasižymėjo Milda Liužinaitė.

56 minutę susitikimo minutę kauniečių kapitonė iš kelių metrų uždarė tobulą Agnės Žėglevičiūtės perdavimą, o 77 minutę ji pirma prišoko prie varžovių vartininkės atmušto kamuolio bei pasiuntė jį į tinklą.