„Topo centras Euronics“ moterų A lygos 17-ojo turo apžvalga © MFA Žalgiris / Elvio Žaldario nuotr.

Sekmadienį įvykusiose „Topo centras Euronics“ moterų A lygos rungtynėse Šiaulių „Gintra“ sostinėje 2:0 nugalėjo MFA „Žalgiris“-MRU komandą ir žengė milžinišką žingsnį dar vieno Lietuvos čempionių titulo link. Be to, po 17-ojo turo rungtynių tapo aišku, kad „Hegelmann“ nebepajudės iš ketvirtos vietos, „Banga“ liks penkta, o „Saned“ užims šeštąją vietą.

17-ojo turo rezultatai

MFA Žalgiris-MRU 0:2 FK Gintra | FIFA+ rungtynių įrašas

FK Banga 0:6 FK TransINVEST | FIFA+ rungtynių įrašas

FC Hegelmann 7:0 FK Saned | FIFA+ rungtynių įrašas

Centrinė dvikvoa. Šiame sezone „Žalgirio“-MRU futbolininkės tris kartus buvo labai arti geresnio rezultato, tačiau visais trimis kartais tekdavo nuryti karčią piliulę. Pirmais dviem atvejais įvarčiai dvikovų pabaigose lemdavo „Gintros“ pergales, trečiuoju atveju – lygiąsias, nepaisant „Žalgirio“-MRU dviejų įvarčių persvaros.

Rodės, kad į gerą žaidimą demonstruojančių vicečempionių kiemą net pagal tikimybių teoriją turėtų atkeliauti šventė. Galbūt, ir atkeliaus, bet panašu ne šiemet. Ketvirto rato tarpusavio rungtynėse „Gintra“ buvo geresnė komanda ir tą ji įrodė žalgirietes faktiškai išjungusi iš žaidimo.

Niekas jau neatsakys į klausimą, kaip būtų susiklosčiusiuos rungtynės, jei ne Erikos Šupelytės įspūdingas dūris savo buvusiai komandai dvikovos pradžioje. Erika sugebėjo pasiųsti kamuolį į Medos Šeškutės vartus, tuo pačiu pasiųsdama „Žalgirį“-MRU į nokdauną. Žalgirietės bandė sugrįžti į žaidimą, tačiau pernelyg gerai savo pozicijose tvarkėsi tiek Algimantė Mikutaitė, tiek Trista Celine Seara, tiek jau minėta E. Šupelytė.

Iki pertraukos abi komandos daugiau rimtų pavojų prie varžovių vartų nesukūrė, o po pertraukos įvartis į šeimininkių vartus brendo. Sykį teko gynėjai traukti kamuolį iš tuščių vartų, sykį M. Šeškutė tik akimis stebėjo, kaip kamuolys atsitrenkia į virpstą, bet į vartus neįlekė.

Vis tik, 68-ąją minutę „Gintra“ savo pasiekė. Po atakos kairiuoju kraštu, kamuolys artimojo virpsto link buvo numestas T. C. Searai, kuri technišku smūgiu padvigubino skirtumą bei, iš esmės, uždarė rungtynes, o gal net ir sezoną.

Per likusį laiką didelio pavojaus nei prie vienų, nei prie kitų vartų nebuvo, o tai reiškia, kad MFA „Žalgiris“-MRU nuo pirmoje vietoje esančios „Gintros“ atsilieka penkiais taškais ir jau tik dviem lenkia trečioje pozicijoje esantį „TransINVEST“ klubą.

Rezultatyviausia žaidėja. Gargždų „Banga“ šiemet aukščiau penktos vietos nepakils. Galutinai tai tapo aišku po tigrių pralaimėjimo namie „TransINVEST“ futbolininkėms. Vilniaus rajono atstovės triumfavo 6:0, o Valerija Postol rungtynėse įformino pokerį bei su 17 įvarčių vėl tampa rezultatyviausia lygos žaidėja.

Savo šou V. Postol pradėjo sužaidus vos tris minutes, o iki pertraukos jos sąskaitoje buvo du įvarčiai. Po pertraukos jos įvarčių sąskaitą papildė du realizuoti baudiniai.

V. Postol buvo viena iš dviejų žaidėjų tose rungtynėse galėjusi pasidžiaugti pelniusia įvartį. Kita žaidėja – Edith Garcia Falero, kurį po kartą pasižymėjo iki pertraukos ir po jos.

Užtikrintai ketvirtos. Kaip jau užsiminėme, Kauno rajono „Hegelmann“ šį sezoną iš ketvirtos pozicijos nebepajudės. Šiame ture kaunietės septyniais įvarčiais apdovanojo Joniškio „Saned“ komandą.

Savo jėgą kaunietės pradėjo demonstruoti nuo pat susitikimo pradžios. Sužaidus vos septynias minutes, įvarčių sąskaitą atidarė kapitonė Milda Liužinaitė. Artėjant kėliniui prie pabaigos, Karolina Zabolotnaja ir dusyk Kamilė Vaičiulaitytė persvarą užaugino iki triuškinamos.

Jausdamas, kad per pirmąjį kėlinį auklėtinės atsakė į visus dominusius klausimus, „Hegelmann“ komandos vyriausiasis treneris Karolis Jasaitis per pertrauką atliko visus penkis keitimus, akivaizdžiai atjauninęs komandos sudėtį.

Žaidimas, iš esmės, nepasikeitė, o skirtumas ir toliau reguliariai augo. Iš pradžių Klaudija Savickaitė, o vėliau dukart Simona Petravičienė padėjo skambiai užbaigti rungtynes.