TOPsport futsal A lyga: be nuostolių – trys komandos © lff.lt

Savaitgalį sužaistos ketverios „TOPsport futsal A lygos“ antrojo turo rungtynės, po kurių trys komandos („Kauno Žalgiris“, „Bruklinas“ ir „Gargždų Pramogos“) liko nepraradusios taškų.

Kauniečiai po sunkios kovos palaužė „Akmenės kraštą“, o gargždiškiai užtikrintai nugalėjo „Radviliškį“.

Pergalingai naująjį sezoną pradėjo „Bruklinas“, o VIP – „VGTU Vilkų“ akistatoje gerokai pajėgesni buvo mažeikiškiai.

**********

Centrinėje turo dvikovoje Jonavoje susikovė „Vikingai“ ir „Bruklinas“. Prieš kelias savaites susitikus šioms komandoms LFF futsal supertaurės pusfinalyje, „Bruklinas“ pasiekė pergalę bei iškovojo kelialapį į finalą. Šįsyk vilkaviškiečiai ir vėl buvo stipresni, nors kelias pergalės link nebuvo toks paprastas.

Sužaidus daugiau nei pusę pirmojo kėlinio galingu tolimu smūgiu pasižymėjo Artūras Juchno ir „Vikingai“ išsiveržė į priekį 1:0. Jų nelaimei, po dešimties sekundžių rezultatas tapo lygus – vienas prieš varžovų vartininką atsidūręs Francisco Andersonas technišku veiksmu pasiuntė kamuolį į tinklą.

Apsikeitus įvarčiais, komandos didesnį dėmesį pradėjo skirti gynybai, o trečiojo rungtynių įvarčio teko laukti iki penktos antrojo kėlinio minutės. Atsilaisvinęs A. Juchno smūgiu į tolimąjį vartų užfiksavo dublį.

Netrukus Šarūnas Činikas skirtumą užaugino iki 3:1, tačiau tuo „Vikingų“ darbai puolime ir baigėsi. Nesutrikęs „Bruklinas“ vos per dvi minutes pelnė tris įvarčius bei pirmą kartą rungtynėse išsiveržė į priekį. Iš pradžių Francisco Andersonas realizavo 6 metrų baudinį, netrukus itin galingu tolimu smūgiu Renanas Cardoso rezultatą išlygino, o dar po keliasdešimties sekundžių triumfavo po kontratakos įvartį pelnęs Francisco Gustavo.

Maksimaliai dėmesį puolimui skyrę „Vikingai“ „Bruklino“ legionierių buvo baudžiami ir toliau. Francisco Gustavo pasižymėjo smūgiu iš savo aikštės pusės į tuščius vartus, R. Cardoso po kontratakos sukūrė komandai trijų įvarčių pranašumą.

Prasidėjus paskutinei minutei, itin šiurkščiai į varžovų vartininką įčiuožė Benas Spietinis, kuris netrukus prieš save išvydo tiesioginę raudoną kortelę. Likę mažumoje jo komandos draugai nesugaudė varžovų bei darsyk traukė kamuolį iš tinko.

Jonavos „Vikingai“ – Vilkaviškio „Bruklinas“ 3:7

Įvarčiai: A. Juchno 2, Š. Činikas; Francisco Gustavo 3, R. Cardoso 2, Francisco Anderson 2.

**********

Dar vienas LFF futsal supertaurės pusfinalio atkartojimas vyko Kaune, kur „Kauno Žalgiris“ 4:2 nugalėjo „Akmenės kraštą“. Nepaisant akmeniškių dar vieno pralaimėjimo, tai turbūt buvo geriausios jų rungtynės šiame sezone.

Kaip ir įprasta, kauniečiai kur kas ilgiau valdė kamuolį, kur kas daugiau laiko praleido varžovų aikštės pusėje, tačiau pirmieji įvartį pelnė svečiai iš Naujosios Akmenės. Priešpaskutinę pirmojo kėlinio minutę Igoris Manduras pergudravo varžovų vartininką ir pasiuntė kamuolį į tinklą.

Antrajame kėlinyje kauniečių persvara tapo dar didesnė, tačiau po perimto kamuolio aikštės viduryje ir reido vartų link Jonatanas da Silva padvigubino „Akmenės krašto“ komandos persvarą. Tuomet iki rungtynių pabaigos buvo likusios žaisti 10 minučių ir tai artino didžiulę sensaciją.

Pirmąjį įvartį žalgiriečiai pelnė likus žaisti penkias minutes. Tuomet be vartininko, tačiau su penkiais žaidėjais aikštėje buvę čempionai surado smaigalyje Roberto Mantellį, kuris sušvelnino atsilikimą iki minimumo. Šis įvartis tapo įspūdingos dviejų minučių dviejų sekundžių pradžia atkarpos, per kurią į Akmenės komandos vartus krito net keturi įvarčiai.

Mažiau nei po minutės trise į kontrataką pabėgę žalgiriečiai varžovams nepaliko jokių vilčių apsiginti, patys po Filipe įvarčio išlyginę rezultatą. Netrukus jau triumfavo Wepe, gavęs perdavimą ant lėkštutės ir pavertęs jį įvarčiu.

Net ir išsiveržę į priekį, Dentinho auklėtiniai žaidė penkiese be vartininko. Tai suteikė greitą galimybę R. Mantelli pelnyti antrąjį savo įvartį bei garantuoti komandai pergalę.

„Kauno Žalgiris“ – „Akmenės kraštas“ 4:2

Įvarčiai: R, Mantelli 2, Filipe, Wepe; I. Mandur, J. Da Silva.

**********

Kaip ir „Kauno Žalgiris“, antrąją sezono pergalę praėjusį savaitgalį iškovojo „Gargždų pramogos“. Gargždiškiai užtikrintai 6:1 sutriuškino pirmąją nesėkmę patyrusį „Radviliškį“.

Šias rungtynes po kampinio atidarė į gimtąjį miestą prieš šį sezoną sugrįžęs Genaras Samsonik. Jo tolimas smūgis į viršutinį tolimąjį vartų kampą buvo neatremiamas. Po septynių minučių dar iš toliau savo laimę pabandė Lukas Sipavičius, kuris tapo antrojo rungtynių įvarčio autoriumi.

Dar iki pertraukos Paulius Lotužys gargždiškių persvarą padarė triuškinama, tačiau Kristupas Petravičius antrojo kėlinio pradžioje vėl grąžino dviejų įvarčių skirtumą.

Rungtynių pabaiga priklausė šeimininkams. Iš pradžių Deividas Reimaris atėmė kamuolį iš nesėkmingai sužaidusio varžovų vartininko, po to jis realizavo ir 10 metrų baudinį, o galiausiai komandiniai veiksmai lėmė Algimanto Bačanskio įvartį.

„Gargždų pramogos“ – FSK „Radviliškis“ 6:1

Įvarčiai: D. Reimaris 2, G. Samsonik, L. Sipavičius, P. Lotužys, A. Bačanskis; K. Petravičius.

**********

Paskutinės turo rungtynės turėjo vykti atkakliai, nes buvo pristatomos, kaip tiesioginių konkurentų dvikova. Vis tik, regurialiai persvarą auginę šeimininkai apie jokį atkaklumą varžovams net neleido pasvajoti.

Nuo varžovų pabėgęs Gedas Klemenis pirmojo kėlinio viduryje pelnė pirmąjį susitikimo įvartį, o Ugnius Montvilas netrukus po baudos smūgio pakeitė kamuolio skriejimo kryptį bei skirtumą padvigubino. Dar iki pertraukos U. Montvilas pasinaudojo atsiradusia didžiule erdve bei tolimu smūgiu „Vilkams“ sukūrė trijų įvarčių deficitą.

Jurgis Stankevičius po kampinio pelnė, kaip vėliau paaiškėjo, vienintelį komandos įvartį. Savo ruožtu, VIP antrajame kėlinyje toliau didino apsukas, toliau smaginosi bei didino skirtumą. „VGTU Vilkai“, esant rezultatui 1:6, gavo teisę mušti 10 metrų baudinį, tačiau jis rezultato neatnešė.

Mažeikių VIP – „VGTU Vilkai“ 7:1

Įvarčiai: R. Gecevičius 3, U. Montvilas 2, G. Klemenis; J. Stankevičius.