TOPsport futsal A lyga: pergalingas gargždiškių startas tęsiasi © lff.lt

Savaitgalį sužaistos „TOPsport futsal A lygos“ ketvirtojo turo rungtynės, per kurias buvo įmušti 37 įvarčiai.

Ketvirtą pergalę iš eilės iškovojo „Gargždų pramogos“, „Kauno Žalgiris“ išsigelbėjo Jonavoje, „VGTU Vilkai“ apmaudžiai nusileido „Bruklinui“, o „Kėdainiai United“ namie nepasipriešino VIP futbolininkams.

Centrinė dvikova

Prieš savaitę su Latvijos klubais besivaržę „TOPsport futsal A lygos“ finalininkai Jonavos „Vikingai“ ir „Kauno Žalgiris“ savaitgalį žaidė rungtynes, kurių rezultatas įrašytas tiek į A lygos, tiek į Baltijos lygos lenteles. Pusantro kėlinio priekyje buvę Jonavos atstovai pabaigoje neatlaikė ir buvo priversti pripažinti kauniečių pranašumą.

Užtikrintai dvikovą pradėję aikštės šeimininkai 5 minutę sukūrė idealią progą Helveriui Smithui, kuris iššokęs vienas prieš varžovų vartininką pastarajam nepaliko jokių galimybių. O kad nepasirodytų maža, jau įpusėjus kėliniui vienas prieš vieną atsidūrė Artūras Juchno, kuris gražiu smūgiu į tolimąjį viršutinį kampą skirtumą padvigubino.

Apie tai, kad „Kauno Žalgiris“ nesiruošia pasiduoti, artėjant pertraukai priminė Albertas Voskunovič. Po įspūdingo jo smūgio kamuolys vartų viršutiniame kampe turėjo išvalyti visus voratinklius.

Antrajame kėlinyje „Vikingai“ pirmavo 3:1, vėliau 4:2, o tada teko susitaikyti su skaudžia realybe. Aukštesnę pavarą įjungę žalgiriečiai per trylika sekundžių įmušė du įvarčius bei išlygino rezultatą. Dar po poros minučių čempionai pirmąkart išsiveržė į priekį, o paskutinę dvikovos minutę A. Voskunovič smūgiu nuo skersinio užtikrino savo komandai pergalę.

Jonavos „Vikingai“ – „Kauno Žalgiris“ 4:6

Įvarčiai: A. Juchno 2, H. Smith, P. Osauskas; A. Voskunovič 3, F. Da Silva 2, R. Mantelli;

**********

4/4

Kokia nesėkminga „Gargždų pramogoms“ buvo 2023-2024 metų sezono pradžia, tokia ji sėkminga 2024-2025–aisiais. Ketvirtajame ture gargždiškiai palaužė „Akmenės krašto“ pasipriešinimą bei iškovojo ketvirtąją pergalę iš tiek pat galimų. Akmeniškiai, savo ruožtu, trečią kartą šiame sezone buvo priversti nuryti karčią piliulę.

Permainingai prasidėjusiose rungtynėse pirmojo įvarčio teko laukti daugiau nei 12 minučių. Kol „Akmenės krašto“ futbolininkai ieškojo savo galimybės, gargždiškis Donatas Stankevičius smūgiu iš baudos aikštelės nuginklavo varžovų vartininką.

Tas įvartis žaidimo nė kiek nepakeitė. Ir toliau aktyviai atakavo abi komandos, o nuo įvarčių saugojo tiek vartininkai, tiek netikslūs futbolininkų smūgiai.

Likus mažiau nei keturioms minutėms iki susitikimo pabaigos, „Gargždų pramogos“ skirtumą padvigubino. Vartininkas Andrei Cividini buvo pasijungęs į komandos ataką, tad Deividui Lukošiui tereikėjo pataikyti į tuščius vartus.

Akmenės atstovai tęsė rungtynes penkiese prieš keturis be vartininko. Vieną įvartį tokiu būdu jie pelnyti sugebėjo, tačiau išsigelbėti nuo pralaimėjimo – ne.

„Gargždų pramogos“ – „Akmenės kraštas“ 2:1

Įvarčiai: D. Stankevičius, D. Lukošius; J. Wellington;

**********

Intriga iki pabaigos

Trimis pralaimėjimais sezoną pradėję „VGTU Vilkai“ buvo labai arti pirmųjų taškų, tačiau dvikovos su „Bruklinu“ pabaiga priklausė vilkaviškiečiams. Trylikos įvarčių šventėje pirmaujanti komanda keitėsi net keturis kartus.

Nepaisant tokios rezultatyvios dvikovos, jos pradžia neatrodė būsianti būtent tokia. Pirmojo įvarčio teko laukti beveik aštuonias minutes, kai laisvės susikūręs Jonas Lebedevas stipriu smūgiu atidarė rungtynių sąskaitą. Vėliau trys įvarčiai krito į šeimininkų vartus, o prieš pat pertrauką Francisco Gustavo įsimušė į savo vartus.

Antrajame kėlinyje toliau vyko tikslių smūgių lenktynės, kurių kulminacija prasidėjo likus žaisti dar 7 minutes. Tuomet Jokūbas Višinskas užsidirbo raudoną kortelę, buvo pašalintas iš aikštės bei paliko savo komandą žaisti mažumoje. Tai „Vilkams“ kainavo įvartį, o deficitas išaugo iki 3:5.

Net ir tokia situacija šeimininkų neišgąsdino. Jie per pora minučių atstatė pusiausvyrą bei ieškojo pergalingo įvarčio. Tuomet jau „Bruklinas“ įjungė aukštesnę pavarą bei keliais sėkmingais epizodais užsitikrino sau pergalę.

„VGTU Vilkai“ – Vilkaviškio „Bruklinas“ 6:7

Įvarčiai: J. Stankevičius 2, J. Lebedevas, L. Tatarūnas, O. Yeshchenko, Francisco Gustavo; Francisco Anderson 3, R. Cardoso, D. Daunoravičius, Francisco Gustavo, A. Pečiulis.

**********

VIP`inis pasisvečiavimas

Mažeikių VIP komanda turo rungtynes žaidė Kėdainiuose, kur iškovojo puikią pergalę, šeimininkams įrašydama ketvirtąją nesėkmę paeiliui. Šioje dvikovoje intriga truko tik 17 sekundžių.

Baudos smūgiu savo komandą į priekį išvedęs Arūnas Šteinas su komanda nepirmaujančiose pozicijose šioje dvikovoje daugiau nebuvo. Anaiptol. Skirtumas reguliariai augo, kol išaugo iki triuškinamo 7:0.

Kėdainiškiai tik susitikimo pabaigoje įmušė tris įvarčius, kiek sušvelnindami bendrą situaciją, tačiau nuo pralaimėjimo tie įvarčiai neišgelbėjo.

„Kėdainiai United“ – Mažeikių VIP 3:8

Įvarčiai: I. Graževičius, N. Malakauskas, R. Bolotov; R. Gecevičius 4, A. Šteinas 2, A. Bagočius, M. Minevičius.