Trilerį Londone laimėjo "Barcelona" © Eurofootball.lt
Trečiadienį UEFA Čempionų lygoje vyko antroji aštuntfinalių diena, kurioje buvo gausu įvarčių ir dramatiškų epizodų. Ilgai lauktą "Chelsea" ir "Barcelona" dvikovą po nervingos, įtemptos, permainingos ir gana kurioziškos kovos laimėjo ispanų klubas, tuo tarpu Vokietijoje "Werder" išplėšė pergalę prieš "Juventus", o "Rangers" ir "Inter" išsigelbėjo nuo pralaimėjimo atitinkamai prieš "Villarreal" ir "Ajax" ekipas.

Londono "Stamford Bridge" "bulvių lauke" pergalę 2-1 iškovoję "Barcelona" futbolininkai turi puikią galimybę žengti į ketvirtfinalį. Rungtynes Anglijos sostinėje aktyviau pradėjo šeimininkai, uždirbę du baudos smūgius ir aktyviai spaudę varžovus, tačiau pirmą realią progą išsiveržti į priekį turėjo svečiai, kai po puikios kontratakos jaunasis Lionelis Messi išbandė "Chelsea" vartininko Petro Čecho reakciją.

Šlapias ir gana nelygus stadiono paviršius trukdė "Barcelona" futbolininkams, kurie neretai neapskaičiuodavo kamuolio riedėjimo greičio, todėl turėdavo pristabdyti atakas, tačiau šeimininkams sekėsi dar sukniau ir svečiai vis tiek sėkmingiau gynėsi bei rengė savo išpuolius.

Pirmajame kėlinyje abi komandos apsikeitė keliomis pavojingomis atakomis, o jaunasis argentinietis L.Messi akivaizdžiai kėlė daug problemų kairiajame "Chelsea" gynybos krašte, kur žaidė Asieras Del Horno. Nors pastarasis iš pradžių už itin pavojingą žaidimą išvengė geltonos kortelės, vėliau būtent šių žaidėjų incidentas pirmojo kėlinio pabaigoje pakeitė rungtynių eigą. Po inirtingos kovos prie kampinio gairelės A.Robbeną pergudravęs L.Messi ketino veržtis į baudos aikštelę, kai į jį smarkiai įsirėžė A.Del Horno. Pasitaręs su šoniniu teisėju rungtynėms teisėjavęs norvegas Terje Hauge Ispanijos rinktinės gynėjui skyrė raudoną kortelę.

Po šio incidento vaizdas aikštėje pasikeitė - "Barcelona" įgijo dar didesnę teritorinę persvarą (rungtynėse ji buvo 34%-66%), o "Chelsea" stengėsi kontratakuoti. Būtent dėl šios priežasties nuo pat antrojo kėlinio pradžios aikštėje pasirodė dideliu greičiu ir puikiu žaidimu galva pasižymintis Didieras Drogba.

Beveik visą antrajį kėlinį aikštėje dominavo "Barcelona" futbolininkai, rengę pavojingas atakas vieną po kitos, tačiau būtent jie įpusėjus kėliniui atsidūrė atsiliekančiųjų vietoje: Frankui Lampardus pakėlus baudos smūgį kamuolį į savo vartus pasiuntė Thiago Motta, bandęs uždengti Johną Terry.

Šis įvartis tarsi pažadino Katalonijos superklubą, kurių gretose netrukus pasirodė ketvirtas nominalus puolėjas - vietoje Thiago Motta į aikštę išbėgo švedas Henrikas Larssonas. Būtent šis žaidėjas 71 rungtynių minutę uždirbo baudos smūgį prie "Chelsea" vartų, ir nuo Ronaldinho perdavimo apsiginti bandęs Johnas Terry galva pasiuntė kamuolį į savo vartus.

Jau kitos atakos metu L.Messi pergudravęs gynėjus puikiu smūgiu į tolimąjį vartų kampą sudrebino vartų konstrukciją. Dar po kelių minučių puikią progą pasižymėti turėjo Ronaldinho, tačiau kamuolį nuo vartų linijos išmušė J.Terry. Vis tik "Barcelona" spaudimas davė vaisių 80-ą minutę - po Ronaldinho perdavimo kairiajame baudos aikštelės krašte laisvas atsidūręs H.Larssonas atidavė kamuolį R.Marquezui, kuris vienu jį lietimu "pakabino" S.Eto`o, tiksliu smūgiu galva išvedusiam svečius į priekį. Po šio įvarčio ir toliau tęsėsi svečių spaudimas, tačiau rezultatas iki rungtynių pabaigos nebepasikeitė.

Dar vienas futbolo trileris vyko Brėmene, kur "Werder" atkakliame ir permainingame mūšyje palaužė Turino "Juventus" ekipą. Vokiečių klubui pirmajame kėlinyje pranašumą atnešė Christianas Schulzas, tačiau antrajam kėliniui įpusėjus per 9 minutes Pavelo Nedvedo ir Davido Trezeguet įvarčiai staiga pasuko mačą svečiams naudinga linkme.

Tačiau palaikomi savų sirgalių "Werder" futbolininkai nepasidavė ir 87 minutę rezultatą išlygino Timas Borowskis, o jau per antrą pridėtinio laiko minutę po jo kampinio galva pergalę Brėmeno komandai išplėšė Johanas Micoud. "Werder" šventė įsimintiną pergalę, tačiau norėdamas patekti į kitą etapą greičiausiai privalės atsakomajame mače Turine išvengti pralaimėjimo.

Per daug neliūdėti nepaisant neiškovotos pergalės gali ir kitas italų klubas Milano "Inter", išvykoje sužaidęs lygiosiomis 2-2 su Amsterdamo "Ajax". Į priekį 16 minutę sensacingai išsiveržė šeimininkai, kai po Mauro Rosaleso perdavimo pasižymėjo lygoje debiutavęs Klaasas Janas Huntelaaras, o dar po keturių minučių įmušė ir savo komandos persvarą padvigubino jau pats M.Rosalesas.

Tuo tarpu "Inter" ekipai sėkmė nesišypsojo ir pirmo kėlinio pabaigoje po to pačio kampinio tiek Julio Cruzo, tiek Ivano Cordobos smūgiai galva sudrebino skersinį. Tačiau Milano klubas atsigavo beveik iškart po pertraukos, kai rezultatą sušvelnino Dejanas Stankovičius, ir vėliau po ilgo varžovų spaudimo galų gale išlyginamąjį įvartį 86 minutę pelnė J.Cruzas. "Inter" iškovojo lygiąsias ir prieš atsakomąsias rungtynes įgijo įvarčių išvykoje pranašumą.

Panašiai klostėsi susitikimas Glazge, kur aštuntfinalio naujokas "Rangers" priemė lygos debiutantą "Villarreal". Tiesa, šiose rungtynėse vytis turėjo aikštės šeimininkai, nes pirmąjį įvartį nuo 11 metrų žymos įmušė po traumos grįžęs ispanų klubo lyderis Juanas Romanas Riquelme. Įpusėjus kėliniui Peteriui Lovenkrandsui rezultatą pavyko išlyginti, bet dar po trylikos minučių Diego Forlanas atstatė svečių persvarą.

"Rangers" sunkiai sekėsi sukurti ką nors pavojingesnio, tačiau Škotijos klubui išsigelbėti šiaip taip pavyko - 86 minutę po Thomaso Buffelio perdavimo kamuolys atšoko nuo Juano Manuelio Penos ir įskriejo į vartus. Visgi tai buvo maža paguoda Glazgo ekipai, nes jos dabar laukia itin sunki užduotis Ispanijoje.

Trečiadienio rezultatai

"%c00042" 1 - 2 "%c00006"
59` [1 - 0] Thiago Motta (į savo vartus)
72` [1 - 1] John Terry (į savo vartus)
80` [1 - 2] Samuel Eto`o

37` Asier Del Horno ("Chelsea") pašalintas iš aikštės

"%c00121" 2 - 2 "%c00086"
8` [0 - 1] Juan Roman Riquelme (11m.)
22` [1 - 1] Peter Lovenkrands
35` [1 - 2] Diego Forlan
82` [2 - 2] Juan Manuel Pena (į savo vartus)

"%c00016" 3 - 2 "%c00038"
39` [1 - 0] Christian Schulz
73` [1 - 1] Pavel Nedved
82` [1 - 2] David Trezeguet
87` [2 - 2] Tim Borowski
90+2` [3 - 2] Johan Micoud

"%c00138" 2 - 2 "%c00037"
16` [1 - 0] Klaas Jan Huntelaar
20` [2 - 0] Mauro Rosales
46` [2 - 1] Dejan Stankovic
86` [2 - 2] Julio Ricardo Cruz