Vienas įvartis nulėmė Nyderlandų U–19 pergalę prieš Ispaniją © lff.lt

Ketvirtadienį Marijampolėje buvo sužaista centrinė dvikova Europos merginų U19 čempionato grupių etapo antrame ture.

Atkaklioje dvikovoje Nyderlandų komanda po sunkios kovos 1:0 (0:0) pranoko Ispanijos futbolininkes ir žengė didelį žingsnį link patekimo į pusfinalio etapą.

Ankstesnėse dienos rungtynėse Vokietija 2:1 susitvarkė su Airijos pasipriešinimu. B grupės kovos baigsis sekmadienį, kai Nyderlandai susitiks su Airija, o kitame susitikime rungsis vokietės ir ispanės.

Ketvirtadienio rungtynės Marijampolėje prasidėjo galingu Nyderlandų komandos spurtu – jau per pirmas penkias dvikovos minutes olandės pasinaudojo keliomis grubiomis ispanių klaidomis ir atliko smūgius link jų vartų, bet kamuolys prariedėdavo greta virpsto.

Pamažu į žaidimą aktyviau įsijungė ir Ispanijos rinktinė, kuri taip pat surengė kelis pavojingus išpuolius, tačiau ir joms stigo tikslumo. Pirmame kėlinyje varžovių vartų neatrakino nė viena komanda, tad ilsėtis ekipos išėjo rezultatui esant 0:0.

Antrame kėlinyje situacija kiek aprimo – abi komandos turėjo šiek tiek pusprogių pasižymėti, tačiau to joms padaryti vis nepavyko, o didžiąją laiko dalį kamuolys praleido vidurinėje aikštės zonoje.

Iki pat paskutinės rungtynių stadijos progas aktyviau kūrė Nyderlandų ekipa, kuri galų gale buvo apdovanota už savo pastangas – iki pagrindinio antro kėlinio laiko likus vos kelioms minutėms joms pavyko išsiveržti į priekį.

Pergalingą pranašumą joms pavyko išlaikyti iki pat dvikovos pabaigos ir taip buvo iškovota svarbi pergalė.