Vilniaus „Riteriai“ FPRO  taurėje po permainingos kovos nusileido Gargždų „Bangos“ klubui © fk Riteriai nuotr.

FPRO Lietuvos futbolo federacijos (LFF) taurės antrojo etapo rungtynėse Vilniaus „Riteriai“ antradienį savo aikštėje susitiko su su „TopSport A lygoje“ rungtyniaujančia Gargždų „Banga“. Po atkaklios kovos ir pratęsimo pergalę 5:3 iškovojo svečiai iš Gargždų. Įvarčius sostinės ekipai pelnė Gustas Gumbaravičius, Jonas Usavičius ir Andrius Kaulinis.

„Riteriai“ pirmajame FPRO LFF taurės turnyro etape 4:2 nugalėjo „TopSport Pirmoje lygoje“ žaidžiantį Klaipėdos „Neptūną“, o antrame jų laukė elitiniame šalies futbolo divizione rungtyniaujanti Gargždų „Banga“. Per visą istoriją „Riteriai“  taurės turnyre su „Banga“ susitikę buvo vos vieną kartą, 2020 metais. Tąsyk „Riteriai“ varžovus įveikė rezultatu 2:0. Iš viso, „Riteriai“ ir „Banga“ tarpusavyje yra susitikę 21 kartą. 10 pergalių iškovojo sostinės ekipa, aštuonis kartus triumfavo „Banga“ ir dar tris kartus akistatos baigėsi lygiosiomis.

Šiose rungtynėse „Riterių“ strategas Slavomiras Cisakovskis į aikštę nuo pirmų minučių išleido tokį pat startinį vienuoliktuką, kaip ir paskutinėje „TopSport Pirmos lygos“ dvikovoje su Vilniaus BFA. „Bangos“ startinėje sudėtyje pasirodė trys buvę „Riterių“ atstovai: Justinas Januševskij, Matas Ramanauskas ir Valdas Paulauskas, o Dovydas Norvilas liko ant atsarginių žaidėjų suolelio.

Dvikova prasidėjo be didesnės žvalgybos, į ataką skubėjo svečiai iš Gargždų, o po to savo išpuoliais atsakė aikštės šeimininkai. 4 min. į varžovų vartus galingai smūgiavo Jonas Usavičius, netrukus „Bangos“ vartininką Mantą Bertašių patikrino Ernestas Januš Zdanovič.

Atlaikę pirmą „Riterių“ puolimo bangą „Bangos“ futbolininkai perėmė iniciatyvą ir pamėgino surengti vilniečių vartų apgultį. 9 min. Vaidas Magdušauskas iš patogios padėties smūgiavo į vartus, bet Andrius Kaulinis šuolyje nukreipė kamuolį į kampinį. Dar po minutės jau Armantas Vitkauskas šuolyje išgriebė kamuolį iš V. Magdušausko kojų.

Tačiau 15 min. įvartis krito į „Bangos“ vartus. Po aukšto perdavimo į baudos aikštelę „Riteriai“ laimėjo oro dvikovą, o pirmas prie kamuolio prišokęs Gustas Gumbaravičius nukreipė jį į svečių vartų tinklą.

Po šalto dušo sukrutę „Bangos“ futbolininkai atsakė savo atakomis, bet A. Vitkauskas patikimai žaidė savo aikštelėje ir kelis kartus gelbėjo „Riterius“ nuo didelių nemalonumų, o 26 min. po Beno Šatkaus smūgio galva už vartininką padirbėjo skersinis.

Netrukus dar viena standartinė situacija virto antru „Riterių“ įvarčiu. 28 min. po sumaišties svečių baudos aikštelėje Jonas Usavičius iš arti nukreipė kamuolį į „Bangos“ vartus ir padvigubino šeimininkų persvarą. Dar po kelių minučių Gargždų ekipos vartininkas M.Bertašius parideno  kamuolį arčiausiai vartų buvusiam „Riterių“ puolėjui E.Zdanovič, bet pastarasis dovanėle nepasinaudojo.

Baigiantis kėliniui „Bangos“ futbolininkai ilgiau kontroliavo kamuolį, bet drausmingai gynyboje dirbę „Riteriai“ varžovams pasižymėti neleido.

Antras kėlinys prasidėjo „Bangos“ atakomis. 49 min. po keitimo aikštėje pasirodęs Carlos Eduardo klastingu baudos smūgiu patikrino A.Vitkausko budrumą, bet „Riterių“ vartų sargas pirštų galais nukreipė kamuolį į kampinį.

53 min. „Bangos“ pastangas vainikavo įvartis, kurio autoriumi tapo Pijus Srėbalius. Bet jau po minutės šeimininkų gerbėjus LFF stadione ant kojų pakėlė gražią ataką tiksliu smūgiu užbaigęs Andrius Kaulinis.

Apsikeitus įvarčiais žaidimas kiek aprimo. „Riteriai“ koncentravosi į gynybinius veiksmus, tuo metu „Bangos“ futbolininkai atkakliai ieškojo kelių prie šeimininkų vartų. Atlaikę varžovų spaudimą „Riteriai“ ir patys surengė kelis kontrišpuolius, bet rimtesnių pavojų nei prie vienų, nei prie kitų vartų nebuvo.

Įpusėjus kėliniui keliais tolimais smūgiais apie save priminė „Bangos“ legionierius iš Brazilijos Cesinha, savo ruožtu, „Riterių“ atakos smaigalyje aktyvumu išsiskyrė E.Zdanovič.

77 min. rungtynių įtampą pakurstė po keitimo į aikštę žengęs „Bangos“ puolėjas Jhonata Dos Santos. Po perdavimo nuo kampinio gairelės jis aplenkė „Riterių“ gynėjus ir nepaliko jokių vilčių A.Vitkauskui.

Po praleisto įvarčio „Riterių“ strategas S.Cisakowski metė į kovą puolėją Ebuką Onah, pakeitusį daug jėgų atidavusį E.Zdanovič. 83 min. futbolininkas atliko tolimą perdavimą prieš „Bangos“ vartininką išbėgusiam J.Usavičiui, bet pastarasis suklaidinti savo varžovo nesugebėjo.

Mačui artėjant prie pabaigos „Banga“ kilo į lemiamą šeimininkų vartų šturmą: pavojingai galva po perdavimo nuo kampinio gairelės smūgiavo V.Paulauskas, A.Vitkauskas atrėmė grėsmingą C.Euardo šūvį, o jau tikslint paskutinėms pridėto laiko sekundėms be priežiūros likęs M.Ramanauskas galingu smūgiu išlygino rezultatą, tad komandoms teko dėl pergalės kovoti pratęsime.

Jau pačioje pratęsimo pradžioje „Banga“ išsiveržė į priekį po Cesinha įvarčio. Mėgindami pakeisti nepalankią rungtynių eigą „Riterių“ treneriai į aikštę išleido Anri Rosiver, kiek anksčiau į kovą buvo mestas ir ukrainietis Oleksandr Kozhevnikov.

99 min. „Banga“ galėjo padidinti persvarą, bet Robertas Vėževičius smūgiu iš kelių metrų sudrebino A.Vitkausko ginamų vartų skersinį. Savo ruožtu, 103 min. puikią progą išlyginti rezultatą turėjo E.Onah, bet jo pažeme smūgiuotą kamuolį sugavo M.Bertašius.

Prieš antrą pratęsimo kėlinį aikštėje pasirodė Kajus Stankevičius ir Daumantas Lipinskas. Vis dėlto, pratęsime sąlygas diktavo svečiai iš Gargždų, o jų pergalę įtvirtino D.Norvilo įvartis.

„Riterių“ sudėtis: A.Vitkauskas, M.Rutkovskis, G.Gumbaravičius (98 min. A.Rosiver), N.Stankevičius, A.Kazakevičius (106 min. K.Stankevičius), A.Šveistrys (106 min. D.Lipinskas), D.Rimpa, S.Civilka (112 min. N.Petkus), A.Kaulinis, J.Usavičius (87 min. O.Kozhevnikov), E.Zdanovič (78 min. E.Onah).

• Pucas

Riterių problema vartininkas Vitkauskas. Raktinis momentas - kai antro įvarčio metu jis kamuolį patogiai pamušė Bangos puolėjui į kojas ir tas laisvai pelnė įvartį. Ką tik Banga mušė į Riterių vartų plotą, viskas virto įvarčiais. Riterių problema atraminiai saugai, visai nepalaiko kamuolio. Prie tiek jaunimo reikia vieno, kito rimtesnio saugo, ypač aikštės viduryje.