Futbolo pasaulyje nuolatos kalbama apie talentingiausius ir perspektyviausius futbolininkus, kurie netrukus turėtų tapti ryškiausiomis šio sporto žvaigždėmis. Nuo 2003 metų talentingiausiam pasaulio žaidėjui yra įteikiamas „Auksinio berniuko“ apdovanojimas, į kurį pretenduoja visi 20-ties metų amžiaus arba jaunesni futbolininkai.
Tačiau ar visi šį apdovanojimą gavę žaidėjai tapdavo ryškiausiomis pasaulio futbolo žvaigždėmis? Paskelbus 2017 metų „Auksinio berniuko“ nugalėtoją, Eurofootball.lt nusprendė pasidomėti, kaip susiklostė visų šį apdovanojimą laimėjusių žaidėjų karjeros ir garsiausius žaidėjus, kuriems šio titulo laimėti nepavyko.
Prieš tai buvę straipsniai:
2003 metai – Rafaelis van der Vaartas; 2004 metai – Wayne`as Rooney; 2005 metai – Lionelis Messi; 2006 metai – Cescas Fabregasas; 2007 metai – Sergio Aguero; 2008 metai – Andersonas; 2009 metai – Alexandre`as Pato, 2010 metai – M. Balotelli, 2011 metai – M. Gotze, 2012 metai - Isco, 2013 metai - P. Pogba, 2014 metai - R. Sterlingas.
Kita šio straipsnio dalis – kitą savaitę.
2015 metai: Anthony Martialis
Tuometinė ekipa: „Manchester United“
Dabartinė ekipa: „Manchester United“
Mažame miestelyje gimęs Anthony Martialis futbolo treniruotes pradėjo lankyti „CO Les Ulis“ jaunimo akademijoje, kurioje savo pirmuosius žingsnius žengė ir tokios Prancūzijos futbolo žvaigždės kaip Thierry Henry ir Patrice`as Evra. Pastarasis ne tik pats ten pradėjo karjerą, tačiau ir atidžiai sekė jaunojo tėvynainio procesą, o žaidėjui būnant 12 metų, jis padovanojo jaunuoliui savo firminius batelius.
Tais pačiais metais prancūzo futbolininko karjera galėjo pakrypti visai kita linkme – puolėjas dalyvavo „Manchester City“ peržiūroje, tačiau po jos sugrįžo atgal į Prancūziją. Visgi, labai ilgai laukti prisijungimo prie daug stipresnės komandos jam nereikėjo – po dviejų metų jį į savo gretas pasikvietė „Olympique Lyon“ komanda.
Jau antrais metais šiame klube jis dominavo Prancūzijos jaunimo iki 17 metų pirmenybėse ir per 21 mačą pelnė 32 įvarčius, o jį į metais vyresnių žaidėjų jaunimo rinktinę kvietėsi ir nacionalinės rinktinės treneriai.
Žaidėjo 17-ojo gimtadienio proga jis gavo galimybę pasirodyti ir pagrindinėje „Lyon“ ekipoje, kurioje į aikštę A. Martialis žengė Europos lygos mače su „Hapoel Ironi Kiryat Shmona“ klubu. Sezono pabaigoje komanda jį tris kartus į aikštę metė ir Prancūzijos aukščiausios lygos čempionate, o žaidėjo progresą atidžiai sekti pradėjo ne viena Europos komanda.
2013 metų vasarą „Lyon“ neatsispyrė pagundai parduoti šį žaidėją, o kovą dėl futbolininko parašo laimėjo „Monaco“ ekipa, kuri už 17-metį puolėją sumokėjo 5 milijonus eurų. Šioje komandoje didelis dėmesys buvo skiriamas jauniesiems talentams, o pirmąją progą naujoje ekipoje jis gavo lapkričio mėnesio rungtynėse su „Nantes“. Puikiai išnaudojęs gautą pusvalandį aikštėje, jis kitą savaitę jau pateko į startinę „Monaco“ sudėtį, o jau 44-ąją minutę pelnė ir savo pirmąjį įvartį Prancūzijos čempionate.
Visi A. Martialio įvarčiai „Monaco“ ekipoje:
Po sėkmingo starto naujoje ekipoje jis toliau patekdavo į startinę komandos sudėtį, tačiau sezoną jam apkartino sausį patirta trauma, po kurios jam susigrąžinti vietos startinėje ekipos sudėtyje taip ir nebepavyko. Per sezoną jam pavyko sužaisti 15 mačų, per kuriuos jis pelnė du įvarčius bei atliko vieną rezultatyvų perdavimą.
Ateinantį sezoną A. Martialis pradėjo dažniausiai į aikštę kildamas nuo atsarginių žaidėjų suolelio, tačiau sezonui artėjant prie pabaigos jis vis dažniau pasirodydavo komandos startinėje sudėtyje, o kovo-gegužės mėnesiais turėjo produktyviausią atkarpą savo karjeroje. „Ligue 1“ pirmenybėse per devynis mačus jis pelnė aštuonis įvarčius bei atliko vieną rezultatyvų perdavimą. Futbolininkas prisidėjo ir prie komandos puikaus pasirodymo Čempionų lygoje, kurioje „Monaco“ nukeliavo iki ketvirtfinalio etapo. Aštuntfinalyje prieš „Arsenal“ prancūzas atliko rezultatyvų perdavimą Dimitaro Berbatovo įvarčiui.
Kitą sezoną puolėjas pradėjo pelnydamas savo pirmąjį įvartį Čempionų lygoje, o rugsėjo pirmą dieną jis netikėtai tapo vienu didžiausių tos vasaros transferų lango herojumi. Net 60 milijonų eurų „Manchester United“ klubui kainavęs A. Martialis tapo brangiausiai įsigytu paaugliu futbolo istorijoje. Tokio dydžio transferas stebino ne tik futbolo gerbėjus – žaidėjo įsigijimo sumą „absurdiška“ pavadino ir tuometinis komandos treneris Louisas van Gaalas.
Kol futbolo pasaulis toliau stebėjosi dėl didžiulės perėjimo sumos, A. Martialis įrodinėjo, jog jis buvo įsigytas ne veltui: jau debiutiniame mače „Manchester United“ gretose jis pelnė įvartį į „Liverpool“ vartus. Antrajame savo susitikime jis jau pelnė du įvarčius į „Southampton“ vartus, o netrukus įvarčiais komandos gerbėjus jis džiugino ir Čempionų lygos bei Anglijos lygos taurės varžybose. Futbolininką gyrė ir „United“ legenda Alexas Fergusonas, kuris pareiškė, kad žaidėjas aikštėje gali padaryti viską.
Puikus A. Martialio debiutas „Manchester United“ klube:
Gerą formą demonstravęs prancūzas netrukus buvo apdovanotas ir asmeniniu prizu – žaidėjas buvo išrinktas rugsėjo mėnesio geriausiu „Premier“ lygos žaidėju bei tapo trečiu jauniausiu šį apdovanojimą laimėjusiu futbolininkus. Netrukus jis tapo ir 2015 metų „Auksinio berniuko“ titulo laimėtoju.
Sezoną užbaigti lygiai taip pat sėkmingai jam nepavyko, tačiau su 17 įvarčių ir 9 rezultatyviais perdavimais jis buvo rezultatyviausias „raudonųjų velnių“ sezono žaidėjas. Tiesa, komandai sezonas buvo nekoks: „Premier“ lygoje jie liko penkti, o Čempionų lygoje iš kovos pasitraukė jau po grupių etapo. Vienintelis turnyras, kuriame „United“ nesusilaukė jokios kritikos – FA Taurė, kurioje Mančesterio klubas iškovojo čempionų titulą.
Kitų metų sezoną A. Martialis pradėjo žaisdamas startinėje „Man United“ sudėtyje, tačiau netrukus, po kelių nesėkmingų mačų, jis prarado naujojo trenerio Jose Mourinho pasitikėjimą. Kalbėdami apie prancūzo žaidybinės kokybės smuktelėjimą šios komandos atstovai pabrėžė, jog tai susiję su asmeninio žaidėjo gyvenimo problemomis. Dar vasarį pradėjo sklisti pranešimai apie tai, kad puollėjas vasarą paliks „Manchester United“ klubą, o į tai labai greitai sureagavo pats A. Martialis.
„Laikraščiai yra neteisūs, netikėkite jais“, - savo twitter paskyroje gandus paneigė prancūzas.
Antrasis jo sezonas nebuvo toks sėkmingas (8 įvarčiai ir 8 rezultatyvūs perdavimai), tačiau su komanda jam pavyko iškovoti dar du titulus – Europos lygos bei Anglijos lygos taurės trofėjus.
Vasarą futbolininkas atstovavo Prancūzijos rinktinei, kuri Europos čempionate užėmė antrąją poziciją, o šį sezoną pradėjo tapdamas vienu iš geriausių „Premier“ lygos atsarginių žaidėjų: kildamas nuo suolo šiemet žaidėjas jau pelnė keturis įvarčius ir atliko du rezultatyvius perdavimus. Dar kartą puolėjas pasižymėjo pasirodęs startinėje sudėtyje, tačiau per visą šio sezono pradžią jis 90 minučių aikštėje praleido vos kartą – Anglijos taurės mače su žemesnio diviziono „Burton Albion“ klubu.
Panašioje situacijoje A. Martialis atsidūrė ir Prancūzijos rinktinėje, kurioje jis debiutavo 2015 metais. Futbolininkas retai patenka į startinę savo šalies rinktinės sudėtį, o po praėjusių metų Europos pirmenybių, A. Martialis vienu metu metus laiko nebuvo apskritai kviečiamas į savo šalies rinktinę, o į ją jam sugrįžti pavyko tik šį mėnesį.
Gražiausi A. Martialio žaidimo epizodai:
Anthony Martialio karjera:
2009-2013 metai „Lyon“ – 4 rungtynės;
2013-2015 metai „Monaco“ – 70 rungtynių, 15 įvarčių.
2015- metai „Manchester United“ – 108 rungtynės, 32 įvarčiai.
Prancūzijos rinktinė – 17 rungtynių, 1 įvartis.
Garsiausi šios amžiaus grupės (1995-1996 metų gimimo) žaidėjai, kurie nelaimėjo šio titulo:
Delle Alli, Hectoras Bellerinas, Kelechi Iheanacho, Marco Asensio, Sandro Ramirezas, Kigsley Comanas, Adrienas Rabiot, Adama Traore, Angelis Correa, Adnanas Januzajus.