LSFL: VU – pirmi, KTU iškovojo pirmą pergalę © lff.lt

Antradienį Lietuvos studentų futbolo lygoje sužaistos dvejos rungtynės. Pirmą sezono pergalę iškovojo Kauno technologijos universitetas, namie 1:0 nugalėjęs Vilnius TECH studentus, o kovoje dėl pirmosios vietos Klaipėdos universiteto rinktinė 2:0 palaužė buvusius lyderius iš Vytauto Didžiojo universiteto.

Klaipėdiečių pakilimas

Stiprų nokdauną prieš savaitę patyrusi ir Manto Rusio (dėl diskvalifikacijos) bei Aleksandro Fiodorovo (dėl traumos) neturėjusi Klaipėdos universiteto rinktinė į rungtynes su VDU atvyko ne tokia užtikrinta, kaip prieš savaitę.

„Atvykome žaisti dviprasmiškomis nuotaikomis. Be minėtų praradimų, Tomas Jonušas žaidė su sveikatos problemomis, tad maniau, kad gali būti visko“, – po rungtynių kalbėjo KU treneris Evaldas Misiūnas.

Per pirmąjį kėlinį komandos pranašumo įrodyti nesugebėjo, o artėjant pertraukai Ignas Paulius užsidirbo antrą geltoną kortelę bei buvo pašalintas iš aikštės. Skirtingai nei akistatoje su LSU, tas pašalinimas didelės įtakos nepadarė.

Anaiptol – gera koncentracija besiginant, sėkmingi išėjimai į atakas ir antrojo kėlinio viduryje T. Jonušas mušė pirmąjį įvartį. Šeimininkai bandė lyginti rezultatą, bet penktą pridėto laiko minutę Jonas Vaitkus, pasiųsdamas kamuolį į tinklą, padėjo tašką.

Po pergalės klaipėdiečiai vienu tašku aplenkė VDU ir laikinai buvo pakilę į pirmą lentelės vietą.

Pirmas kartas

Kitose antradienio rungtynėse KTU po Ryčio Žebelio įvarčio 1:0 palaužė Vilniaus TECH ekipą. Dabar tarp šių komandų skirtumas lentelėje – trys taškai.

Dvikova tarp turnyro lentelės kaimynų prasidėjo apylygiai. Nei viena, nei kita komanda neturėjo žaidybinės persvaros, tačiau kauniečiai galėjo pasigirti prie varžovų vartų sukurtais aštresniais epizodais. Arčiausiai įvarčio buvo Selimas Dundaras, kuris atsidūrė vienas prieš sostinės ekipos vartininką Matą Kalėdą, tačiau smūgiavo tiesiai į jį.

Permirkusi aikštė futbolininkais darėsi vis sunkesnė, todėl broko neišvengė nei vieni, nei kiti. Įsibėgėjus antrajam kėliniui, KTU studentai pradėjo spausti varžovus, pastarieji tokiam spaudimui nebuvo pasiruošę, suklydo gynyboje bei dovanojo šansą R. Žebeliui, kuris tuo šansu pasinaudojo.

„Iškentėjome, nors pabaigoje mus buvo kaip reikiant užspaudę. Aikštė sunki, pačioje aikštėje chaosas, bet sugebėjome atsilaikyti“, – reziumavo Gintaras Grigonis.

Pokeris leido į pirmą vietą sugrįžti VU

Įspūdingas Giedriaus Onuškevičiaus pasirodymas septintojo Lietuvos studentų futbolo lygos turo rungtynėse tarp Vilniaus universiteto ir Lietuvos sporto universiteto pirmiesiems dovanojo pergalę 5:0 bei kelialapį į pirmąją turnyro lentelės vietą. G.Onuškevičius prie pergalės pridėjo keturis įvarčius, dar vieną tikslų smūgį atliko Jonas Lebedevas.

„Manau, kad natūrali veja buvo mūsų koziris. Kauniečiai pripratę žaisti ant sintetikos, o čia teko įdarbinti visai kitus raumenis. Buvome geresni fiziškai ir tai labai atsispindėjo antrajame rungtynių kėlinyje“, – sakė VU treneris Rimantas Turskis.

Nuo dvikovos pradžios šeimininkai aikštėje buvo geresnė komanda, tačiau tas skirtumas neatrodė toks didelis, kaip rodo galutinis rezultatas. Iki pertraukos kėlinio viduryje ir pabaigoje dvi tikslios atakos baigėsi G. Onuškevičiaus įvarčiais, o švieslentėje degė skaičiai 2:0.

„Giedriaus atvejis išskirtinis. Įmušti keturis įvarčius vienose rungtynėse vis tik reikia sugebėti. Kita vertus, noriu pažymėti, kad ne tik Giedrius žaidė gerai. Visa komanda demonstravo didelį norą, visi buvo draugiški, susikaupę, visi žinojo rungtynių svarbą. Visi tie dalykai ir nuvedė mus prie pergalės“, – komentavo R. Turskis.

Turėdami dviejų įvarčių deficitą, kauniečiai nesugebėjo nieko prieš pastatyti naujiesiems čempionato lyderiams. Labai greitai J. Lebedevas skirtumą užaugino iki 3:0, o dvikovos pabaigoje G. Onuškevičius dar dviem smūgiais įtvirtino triuškinamą VU pergalę.

Turnyro lentelėje VU turi 13 taškų, tai yra vienu daugiau nei KU ir dviem daugiau nei VDU studentai. Maža to, VU dar turi rungtynes atsargoje. Aštuntojo turo dvikovos bus žaidžiamos kitą savaitę.